گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / گردشگری / اگر به مالزی سفر می کنید این 10 مکان را حتما ببینید!
loading...

اگر به مالزی سفر می کنید این 10 مکان را حتما ببینید!

مالزی

تور مالزی بدون دیدن این ده نقطه کامل نمی شود


مالزی دو تجربه بسیار متمایز شبه جزیره و جزیره برنئو (جزیره ای مشترک با اندونزی و شاه نشین برونئی) را ارائه میدهد. این شبه جزیره ترکیبی از اقلیتهای مالی، چینی و هندی با پایتخت کارآمد و مدرن کوالالامپور می باشد. جزیره بورنئوی مالزیایی برخی از مکان های بسیار جالب کشور مالزی را با جنگل ها، اورانگوتان ها، قلّه های گرانیتی و قبایل دورافتاده به طرز چشمگیری نشان میدهد. کشور مالزی با ترکیب برخی از جزایر زیبا آمیزه ای شاد ومفرح را برای اکثر بازدیدکنندگان به بار می آورد.

نزدیک به 2 میلیون گردشگر خارجی در سال 2010 به کشور مالزی سفر کردند. اکثر این گردشگران از کشورهای همسایه از جمله سنگاپور و اندونزی بودند اما تعداد زیادی از دیگر گردشگران خارجی هنوز درحال کشف این کشور هستند.

بلندی های کامرون
بلندی های کامرون یکی از پهناورترین موقعیت های تپه ای است که برای اولین بار توسط انگلیسی ها در دهه سال 1920 آشکار گردید. این مکان دارای جمعیت 34000 نفره متشکل از مالی ها، چینی ها، هندی ها و دیگر اقلیت ها می باشد. بلندی های کامرون به خاطر مسیرهایش معروف است. این مسیرها بازدیدکنندگان را از جنگل به سمت آبشارها و دیگر نقاط آرام و باصفا سوق می دهد. به غیر از راه های جنگلی، منطقه حفاظت شده ای که به مزارع چای هایش مشهور است و بازدیدکنندگان می توانند چندین بار برای گشت از “کارخانه چای” رزرو کنند.

تور مالزی,مالزی

جورج تاون
جورج تاون که پس از جورج سوم پادشاه انگلستان نامیده شد، در گوشه شمال شرقی جزیره پنانگ قرار دارد. اصلیت اکثر جمعیت جورج تاون چینی است. با توجه به کنترل سخت گیرانه، جورج تاون بسیاری از مغازه ها و خانه های دوره استعمار را تا به امروز حفظ کرده است. چشم انداز منحصر به فرد ساختمانی و فرهنگی این شهر بدون هیچ تشابهی با دیگر مکان ها در آسیای جنوب خاوری، رسماً شناخته شده است. شهر در شب هنگامی که اکثر اهالی محل به سمت دست فروشان خیابان می روند تا از آنها غذا و نوشیدنی بخرند و میل کنند شلوغ می شود.

تور مالزی,مالزی

تامان نگارا
تامان نگارا که تحت الفظی در زبان مالزیایی به معنی “پارک ملی” است، یکی از قدیمی ترین جنگل های استوایی حاره ای در جهان می باشد. این مکان درختانی عظیم، آبشارها، سفرهای جنگلی با مدت زمان گوناگون و طولانی ترین راه های سرپوشیده دنیا را به طور چشمگیری نشان میدهد. راه های جنگلی متعدد به بازدیدکننده کمک میکند تا جنگل را بدون راهنما سیاحت و بازدید کند. تامان نگارا بهشتی برای گونه های درحال نابود همچون فیل، ببرها، پلنگ ها و کرگدن هاست، اما تعداد آنها کم و رویت شان بسیار نادر است. اینکه شما چیزی بیش از پرندگان، آهوهای کوچک، مارمولک ها، مارها و شاید یک خوک خرطوم دار مالایا را خواهید دید بعید به نظر می رسد.

تور مالزی,مالزی

تیومان
تیومان جزیره کوچکی است که در نزدیکی ساحل شرقی شبه جزیره مالزی واقع شده است.در دهه سال 1970، مجله تایم، تیومان را به عنوان یکی از زیباترین جزایر جهان برگزید. از آن وقت تاکنون گردشگران برای جستجوی طعمی از بهشت به سمت این جزیره حرکت کردند. این جزیره با صخره های مرجانی سفید احاطه شده و فضای درونی آب که همچون جنگلی انبوه است برای غواصّان می تواند یک پناهگاه باشد. تعداد بازدیدکنندگان روستایی در هنگام بارندگی شدید ( از ماه نوامبر تا فوریه) بیشتر است، اما تیومان در اوقات دیگری تقریباً می تواند به صورت بیابانی باشد.

تور مالزی,مالزی

کوه کینابلا
کوه کینابلا با قلّه ای به ارتفاع 4095 متر (13435 فوت)، مرتفع ترین کوه در جزیره برنئو است. این کوه در سراسر جهان برای گونه های گیاهی و تنوع زیستی گونه های زیست شناختی شگفت انگیزی مشهور است. بیش از 6000 گونه سرخس، 326 گونه پرنده، و 100 گونه از پستانداران در کوه کینابلا و اطراف آن شناسایی شده است. هر شخصی با شرایط جسمانی مناسب به آسانی می تواند به کوه صعود کند و نیاز به هیچ تجهیزات کوه نوردی نمی باشد، با این وجود کوه نوردان باید در تمام مدت با راهنماها همراه شوند.

تور مالزی,مالزی

برج های دوقلوی پتروناس
برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور، قبل از اینکه در سال 2004 از تایپه 101 طبقه ای پیشی بگیرد از بلندترین ساختمان های جهان به شمار می رفت. با این وجود این برج ها هنوزهم به عنوان بلندترین ساختمان های دوقلو در جهان به شمار می روند. برج های 88 طبقه ای تا حد زیادی از بتن مسلح ساخته شده و با نمای بیرونی پولادی و شیشه ای برای شبیه بودن به نقوش موجود در هنر اسلامی که بازتابی از دین اسلام در مالزی است طراحی شده اند. میان دو برج از برج های دوقلوی پتروناس، پل آسمانی از طبقات 41 و 42 نشان داده می شود.

تور مالزی,مالزی

لنکاوی
مشهورترین مقصد برای تعطیلات در تور مالزی ، مجمع الجزایری از 99 جزیره در دریای اندامن به نام لنکاوی است. این جزایر بخشی از ایالت کِداه است که در مجاور مرز تایلند واقع شده اند. در واقع بزرگترین جزیره برگرفته از نام پولاو لنکاوی با جمعیت حدود 65000 نفر است، و تنها جزیره مسکونی دیگر در مجاورت پولاو توبا قرار دارد. در حاشیه قرار گرفتن لنکاوی درکنار سواحل نقره¬فام طولانی و اندرونی از تپه های پوشیده از جنگل و قلّات کوه های ناهموار و سنگلاخی، به آسانی می توان دریافت که این مکان گسترده ترین مقصد برای گردشگران است. رایج ترین سواحل در ساحل غربی با انتخاب رستوران های متنوع و برخی از بهترین تفرجگاه ها در لنکاوی قرار دارند.

تور مالزی,مالزی

جزایر پرهنشن
جزایر پرهنشن در نزدیکی کرانه شمال شرقی مالزی نزدیک به مرز تایلند قرار دارد و یکی دیگر از مقاصد مشهور در تور مالزی می باشد. جزایر پرهنشن مکانی اجباری برای رفتن مسافران بودجه ای به مالزی می باشد. آن جزایر دارای برخی از زیباترین سواحل جهان و بیشترین غواصّی با اقامتگاه هایی فراوان و ارزان می باشند. دو جزیره اصلی این جزایر، جزایر پرهنشن بِسار (پرهنشن بزرگ) و پرهنشن کِسیل ( پرهنشن کوچک) هستند. هردوی این جزایر دارای سواحل نخلستانی شنی سفید و دریای آبی فیروزه ای رنگ هستند.

تور مالزی,مالزی

مرکز اورانگوتان سِیپیلاک
مرکز اورانگوتان سِیپیلاک در سال 1964 برای نجات بچه اورانگوتان های یتیم از بخش های درخت اندازی، مزارع و شکار غیرقانونی افتتاح گردید. اورانگوتان های یتیم برای ادامه دادن زندگیشان در حیات وحش پرورش یافته¬ و به محض اینکه آماده شدند رها می¬گردند. پناهگاه¬ اورانگوتان ها در مناطق جنگلی حفاظت شده کابیلی سپیلاک که اکثر آن مناطق جنگل استوایی بکر است قرار دارد. حدود 60 الی 80 اورانگوتان در منطقه حفاظت شده آزادانه زندگی میکنند. این منطقه یکی از برترین جاذبه های گردشگری صَباح و بزرگترین توقفگاه بین راهی در هر مسیری از مالزی میباشد.

تور مالزی,مالزی

غارهای مولو
غارهای مولو در پارک ملی گانانگ مولو در بورنئوی مالزی واقع شده است. این پارک شامل غارهای شگفت انگیز و کارست شکل در محیط جنگلهای کوهستانی استوایی میباشد. اتاق ساراواک که در یکی از غارهای زیرزمینی یافت میشود از بزرگترین اتاقهای غاری در جهان است. گفته میشود که این اتاق آن چنان بزرگ است که میتواند 40 هواپیمای بویینگ 747 را بدون برخورد بالهای هواپیما به یکدیگر در خود جای دهد. دسته بزرگی از خفاشهای لب چروک در نزدیکی غار دییر (غارآهو) تقریباً هرشب برای یافتن غذا همراه با یک خروج دیدنی از غار خارج میشوند.

تور مالزی,مالزی

تور مالزی بدون دیدن این ده نقطه کامل نمی شود.

loading...

37 دیدگاه ها

 1. اتفاقاً بعد از چند سال قرار به مالزى سفر كنيم، تعريف لنكاوى رو خيلى شنيديم. تصميم داريم كولالامپور و لنكاوى رو با هم بريم. البته توو اين ليست Genting Highlands خاليه. من عاشق گنتينگ هستم. و برج هاى دو قلو. ممنون از اين پست ادمين جان. لطفاً اگه تونستين از مراكز خريد جديدش هم پست بذارين، جاهايى مثل بارجايا و غيره.

 2. بله حق با شماست نيكا جان لنكاوى عاليه ولى من جزيره ى پيننگ رو خيلى بيشتر دوست دارم كولالامپور هم كه يكى از بهترين مكان هاى مالزيه عاشق خيابونشم مخصوصا با اون درخت هاى بلند و سر به فلك كشيده و عكاس هايى كه با دوربين هاى بسيار پيشرفته روى زمين خوابيدن و دارن از برج هاى دوقولو عكس ميگيرن و درباره ى گنتينگ بايد بگم واقعا فوق العاده با اون هواى خنكى كه تو ى مالزى كم ديده ميشه و با اون كاواره اى كه جون ميده واسه تماشا كردن چينياى سر وتمند كه از ماشين هاى مدل بالا با كيف هاى پر از پول پياده ميشن و يا فريزِر هيلز كه يكى از محشر ترين مكان هاى مالزى هست كه تو ى اين ليست وجود نداره يك دهكده كوچيك با هوايى پر از مه كه خيلى تو مالزى كميابه.
  يا كامرون هايلند كه مركز توت فرنگيه.
  يا پارك سايبرجايا و يا پوتروجايا.
  و پارك ابى sunway lagoon كه مركز خريد زيبايى هم داره .
  و مركز خريد ميدولى كه عاليه و خيلى خيلى بزرگه جورى كه توش گم ميشى و يا مركز خريد برجايا تايمز سكوور كه با مغازه ى ٢٥رينگيتيش معروفه .
  يا مركز خريد ماينز كه متوسل به درياچه ى ماينزه .
  و يا شهر توريستى ملاكا كه يه شهر توريستى با كليسا ها و مكان هاى زيباست و يا معبد هاى هندى ها و چينى ها كه خيلى ديدنى هستن .
  اميدوارم تونسته باشم كمكتون كنم نيكاى عزيز

 3. شیوا خانم علاوه بر مطالب مفید پست واقعآ توضیحاتتون فوق العاده بود برا من که حتی اینجا رو ندیدم بسیار جالب بود . ممنون از شما
  نیکا جان ، فصل تابستونه و به قول خودتون تفریح و سفر هستش ! میبینم که شما هم قراره عازم سفر بشین ، بسیار هم عالی چه جایی بهتر از مالزی . امیدوارم سفری خوش و بی خطری داشته باشین . هر جایی که باعث شادابی و لذت بردن از زیبایی های زندگی هستش باید ازش نهایت استفاده رو برد.

 4. آقا محسن بابت نظرتون ممنوم شما لطف دارين .
  بله حق با شماست به نظر من ادم به جاى اينكه سروت اندوزى كنه بايد درامدش رو خرج تفريح و ديدن مكان هاى زيبا بگذرونه چون هرچقدر هم كه سفر كنى ميبينى كه هنوز هيچ جا نرفتى .

 5. شيوا جان واقعاً از راهنمايى هات ممنونم، اين كامرون هايلند و sunway lagoon كه گفتين رو مشتاقم ببينم چون عاشق توت فرنگى هستم. ممنون از كمكتون.
  آقا محسن مرسى از لطف شما، خب شما عيد سفر خوبتون رو رفتين : D ممنون از اين آرزوى زيبايى كه واسه من كردين. اميدوارم شما هم همچنين شاد وخوش باشين. البته سفر به مالزى شهريور هستش كه هم ماه رمضان نباشه و هم هوا كمى خنك شده باشه.

 6. ممنون شیوا خانم، بله اتفاقعآ در چنین مناسبت هایی مثل عید فطر خیلی ها رو میبینم که از قبل برنامه ی سفر به کشورهای مسلمان نشین مثل ترکیه و مالزی رو دارن . همیشه هم برام جالبه که این مالزی با اینکه یک کشور مسلمان نشین هستش (اکثر کشورهای اسلامی مکان های زیبایی رو برخودار نیستن) اما مالزی واقعآ طبیعت زیبا و همون جور که شما گفتین خیلی مراکز خرید مدرن ، و هتل های شیک هم برخوداره. اما فکر کنم در تابستون بخاطر آب هوای استوایی ، یه کم شرجی هم باشه (البته شما اونجا زندگی کردین بهتر میدونید) در مورد اون قسمت از دیدگاهتون بله منم قبول دارم : آدما نیاز به استراحت و تفریح دارن ، البته تلاش برا خانواده خوبه اما همراه با تفریح دلچسب تره .

 7. (تعارض ویرایشی)
  خواهش میکنم نیکا جان ، بله واقعآ من که خیلی سفر عید بهم خوش گذشت . راستش آدم دوست داره همیشه به جاهای رویایی بره ! مخصوصآ اینکه وقتی میبینی دوستان دارن میرن مسافرت و کلی بهشون قراره خوش بگذره D:. تا اونجا که میدونم فکر کنم قبلنا هم به مالزی رفتین . شما دیگه کلی از دنیا رو دیدین فقط برزیل مونده که اونم امیدوارم به زودی قسمتتون بشه برین و از زیبایی های اونجا هم لذت ببرین .
  نیکا جان ، من راستش مالزی رو فقط توو رسانه ها ازش اندک اطلاعاتی دارم . اما برام جالبه که خیلی خیلی شما عاشق فرهنگ رسوم آسیای شرقی هستین ، که این نشون دهنده رضایت شما از سفرهای قبلی به این کشورهاست. مرسی از شما ، منم امیدوارم این سفر در کنار سفرهای قبلی بهتون خوش بگذره و کلی خاطرهای قشنگ قشنگ رو برامون در پست های آینده گردشگری تعریف کنی .سلامت باشین

 8. خواهش ميكنم نيكا جان وقتى فهميدم ميخوايد برين مالزى گفتم اطلاعاتم رو در اختيار شما قرار بدم خيلى خوبه كه ادم چيز هايى كه ميدونه رو در اختيار ديگران قرار بده .
  وشما آقا محسن كشور مالزى تازه چند سالى هست كه مردمش از جنگى نشينى دست برداشتن يعنى مثل كشور ايران كشور باستانى وبا قدمت فراوون نيست ولى مردمش خيلى خوب تونستن خودشونو بالا بكشن و حتى مثلا تصميم دارن در سال ٢٠٢٠ يا نميدونم تو همين مايه ها يه خدمات جديدى به مردم ارائه كنن مثل مترو هاى بسيار پيشرفته و غيره…..
  و چون بارون هاى استوايى شديدى داره طورى كه در عرض ٥ثانيه پس از بارش انگار يك سطل اب رو سرت ريخته باشن به خاطر همين طبيعت خوبى داره مثل شمال ايران اما تو ى اونجا از اين طبيعت به خوبى استفاده ميكنن و بهش رسيدگى ميكنن كارى كه توى كشور ما انجام نميشه متاسفانه

 9. سپاس گزارم از توضیحات مفیدی که دادین شیوا خانم .

 10. ممنون شيوا جان از اطلاعات مفيدتون، همچنين ممنون از شما آقا محسن. راستش مردم آسياى شرقى خيلى كم توقع و با جون و دل به آدم خدمت ميكنن و واقعاً هر وظيفه اى كه داشته باشن با تمام وجودشون سعى ميكنن به بهترين شكل انجام بدن در صورتى كه اروپايى ها اينجورى نيستن، حتماً خودتون در فرانسه متوجه شدين كه حتى فرانسوى ها با اكراه انگليسى حرف ميزنن و جواب ميدن. كلاً كشورهاى اروپايى جواب سوال و با آدرس رو هم با كمى من من كردن جواب ميدن درست برعكس كشورهاى آسياى شرقى كه عاشق توريست ها هستن و وظيفه شناس.

 11. نیکا جان, سپاس فراوان بابت توضیحاتی که دادین. مرسی از شما.
  در تکمیل فرمایشتون بله آدمایی که در نمیکره شرقی زندگی میکنن با توجه به معشیت های زندگیشون و تصویری که شما از اونا ارائه دادین سختی ها باهاشون عجین شده ، اما هنوز لبخند بر لب دارن و پذیرای سالانه میلیون ها گردشگر هستن.اما در مورد اروپا! یجورایی آدم حس میکنه همچی اونجاست . صنعت مد ، تکنولوژی ، هنر ،بهترین برندها، و حتی نویسندگان بزرگ همه از غرب میان . من خودم بیشتر اونجاها رو دوست دارم اما حرفتون رو کاملآ قبول دارم بابت اینکه در غرب همه به فکر مشغولیات خودشون هستن تا مهمان نوازی و توجه کردن به مسافران خارجی .))))))))) نیکا جان، امیدوارم این خوشی ها در همه لحظات زندگیتون مستمر باشه. واقعآ رفتن سفر ، دیدن طبیعت خستگی سالانه کار و حتی درس حوندن رو از روح و جسم آدم بیرون میکنه.امیدوارم سفرتون همرا با سلامتی باشه. من خودم خیلی شمال کشورمون رو دوست دارم و خصوصآ از آب تنی توو دریا لذت میبرم و هر وقت بخوام یه جایی برم که از هیاهوی تهران دور باشم، میرم ساحل رودسر اونجا یه هتل خوبی هستش که پنجره اتاقش رو به دریا باز میشه واسه خودم کتاب میخونم دفتر شعرمو ورق میزنم ِ:D — یکی از مواردی هم که از ترکیه خوشم میاد بابت همین طبیعت زیبایی که داره ! دور تا دورش هم دریاست و این کشور اسلامی واقعآ شده نمونه .

 12. خيلى ممنون از لطفتون. منم حقيقتاً براى سفرهايى كه جاهاى ديدنى و مهم رو قرار باشه ببينم ١٠٠٪ كشورهاى اصيل اروپايى رو ترجيح ميدم چون به قول شما فرهنگ غنى، نويستدگان بزرگ، موزه ها و بناهاى تاريخى… همه و همه در كشورهاى اروپايى مثل فرانسه، انگليس، ايتاليا، يونان… قرار داره. ولى اگه قرار باشه واسه تفريح و آرامش روحى جايى رو انتخاب كنم مطمئناً كشورها و جزيره هاى آسياى شرقى رو ترجيح ميدم به هتل هاى خيابان هاى شلوغ ناپلى و رم. مسلماً آرامش جزيره ى بالى، پوكت، يا شانگهاى با اون همه طبيعت ناب و دست نخورده رو هر جايى نداره. آقا محسن مرسى، بله واقعاً همينطوره، كل سال رو به عشق همين يكى دوتا سفر ساليانه ميگذرونم، چون هميشه عاشق سفر بوده و هستم و برام خيلى هيجان انگيزه، جورى كه فرودگاه رو خيلى دوست دارم و هميشه داخل فرودگاه استرس همراه با هيجان ميگيرم كه تا چند ساعت ديگه تجربيات جديد به دست ميارم و چيزهاى جديد و آدم هاى جديدى ميبينم. خوش به خالتون مه تنها اجازه دارين سفر كنين، البته پسر هستين ديگه و پسرها آزادتر هستن. منم دريا رو خيلى دوست دارم ولى كلاً زياد سمت شمال با مادر پدرم نميرم من جنوب رو علاقه ى بيشترى دارم و عاشق خليج فارس هستم ولى در هر صورت صداى دلنشين دريا آرامش بخشه.

 13. مرسی نیکا جان، حالا که اینجایی! چند تا سوال هم از شما دارم. چند روز پیش چشمم به چند تا خبر از مکان های دیدنی کشور سوئد خورد! میخواستم بدونم جریان این هتل یخی (آیس هتل ) چیه که میگن سالانه هزاران نفر میرن اونجا برا دیدن و همچنین اقامت در هتل!
  http://static.cloob.com//public/user_data/album_photo/634/1901166-b.jpg عکسش رو هم گذاشتم ببینید . تعجبم از اینه که میگن از یخ درست شده . شما اینجا رو دیدین، میشه توضیح بدین لطفآ! بعد یه سواله دیگه : واقعآ در مناطق شمالی سوئد به مدت 100 روز در تابستان هوا روشنه و هیچ گونه اثری از شب نیست ؟ نیکا جان ، من اینو که خوندم گفتم از شما بپرسم که رفتین اونجا! اگه واقعآ چنین چیزی هستش پس اینا چجوری عادت دارن بخواین ! اصلآ ساعات شب و روزشون رو بیاد میارن! درباره سوئد خیلی سوال دارم فقط قول بدین حالا که بعد از 1 هفته تشریف اوردین یهو غیبتون نزنه D: درباره مالزی هم میخواستم بدونم شما وقتی از طریق یک تور اقدام به سفر میکنید اینا در مجموع به چه نقاطی از مالزی شما رو میبرن ! آخه میدونی مالزی مکان های تفریحی زیادی داره ، این بستگی به مدت اقامت خود شما داره یا نه ؟
  درباره کشور خودمون هم منم بعد از شیراز، خوزستان رو هم (فصل زمستونش) رو دوست دارم من از خوزستان دوران 3 ماهه آموزشی سربازیمو اونجا گذروندم مخصوصآ شهر دزفول و شوشتر که باغ های زیبایی دارن خاطرات زیادی دارم . نه نیکا جان ، منم گاهی اوقات با خانواده سفر میکنم ! اما شمال رو تنهایی میرم ، بهر حال شمال تنها جای زیبایی هستش که به ما تهرانی ها نزدیک هستش و فرصتی میده تا از گرد و غبار تهران به دور باشیم.

 14. در مورد ice hotel بايد بگم كه اين هتل كه تماماً همه ى وسايلش با يخ ساخته ميشه هزينه اقامت در اون خيلى زياده. ولى به عنوان توريست اجازه داريم از فضاى بيرونى و مجسمه هاى يخى ديدن كنيم كه متاسفانه چون من هميشه در تابستان به سوئد سفر كردم خودم از نزديك اين هتل رو نديدم ولى مادر پدرم ديدن و توضيحاتى دادن . اين هتل از حدود ٤٣ سال قبل اولين اقدامات براى ساختش انجام شده. هر سال اين هتل رو از ماه اكتبر شروع به ساختش ميكنن كه در زمستان آماده ى پذيرايى باشه و با گرم شدن هوا اين هتل كامل آب ميشه و دوبازه سال بعد شروع به ساختنش ميكنن. اين هتل در نزديكى رودخانه اى قرار داره كه ظاهراً بعد از آب شدن به رودخانه ريخته ميشه. جالبه كه با اينكه همه جا از يخ هست پدر مادرم ميگن دماى داخل لابى زياد سرد نيست و حتى استخر آب گرم هم دارن كه اين نشانى از شگفت انگيزى و هوش سازندگان هستش. شنيدم براى ساختنش از هنرمندان مشهور و مجسمه سازان بزرگ كمك گرفته ميشه. نورپردازى هاى فوق العاده كه هر نور به منظور خاص و دليلى ايجاد شده. البته كمى از اطلاعات رو با كمك اينترنت در اوردم چون خودم از نزديك نديدم اونجا رو و پدر مادرم چندين سال پيشبه عنوان توريست از اونحا ديدن كردن و فقط حدود سالى كه اين هتل به وجود اومده و فضاى خارجى هتل اطلاعات داشتن. مثلاً اينو نميدونستن كه هر ساله تعداذ اتاق ها و سوئيت ها تغيير ميكنه و چيزهاى جديد ساخته ميشه كه من اين رو توو يه سايت انگليسى خونده بودم. در مورد روشن بودن هوا هم بله دقيقاً همينطوره. من يادمه قبلاً هم در اين مورد بهتون گفته بودم فكر كنم فراموش كردين. بهتون گفته بودم كه اتفاقاً چون من تابستون به سوئد ميرم هميشه تابستون شب ها هم كاملاً هوا روشنه و انگار كه روز هستش و براى اينكه زمان خوابيدن راحتر باشن از كركره يا پرده هاى زخيم براى پنجره هاشون استفاده ميكنن. ولى خيلى حس جالبى داره.

 15. در مورد تورهايى شبيه به مالزى و غيره ليدر تور ابتداى رسيدن به مقصد يك بروشور شامل همه ى تفريحات و مراكز ديدنى و خريد مالزى در اختيار ما ميذاره با هزينه ى هر كدام جلوش نوشته شده مكه مثلاً فلان جزيره رفت و آمدش با ناهار قيمتش چه قدره. ما با توجه به علاقه منديمون به هر كجا كه دوست داشته باشين انتخاب ميكنيم، مثلاً من عاشق گنتينگ هستم پس اولين انتخابم اونه يا باغ ميمون ها يا توت فرنگى ها… در مورد شمال هم من زياد علاقه اى به شمال ندارم جنوب رو بيشتر ترجيح ميدم، خوشبختانه باغى در نگين كردان داريم كه ييلاقى هست و از هواى پاك و خنكى برخوداره كه جايى واسه استراحت كوتاه مدت بخوايم بريم اونجا رو انتخاب ميكنيم كه اتفاقاً اين چند روز تعطيلات اونجا بوديم و اگه طولانى مدت بخوايم جايى رو انتخاب كنيم داخل كشور مسلماً كيش ميريم كه البته توو هواى گرم تابستون كيش رو ترجيح نميديم. بيشتر تابستون رو به غير از سفر ٨ روزه ى خارج از ايران ترجيحمون به كردان هست هم به خاطر هواش و هم نزديكى راه كه حدود يك ساعت راه هستش. غيبت هاى من همچنان ادامه خواهد داشت چون تقريباً هر هفته سرى به كردان ميزنيم.

 16. ممنون نیکا جان، واقعآ توضیحات مفیدی درباره این موضوع دادین. چه جالب پس پدر و مادر عزیز و گرامی شما اینجا رو از نزدیک دیدن خوش بحالشون. اما نکته جالبی که گفتین درباره این هتل، اینه که هر ساله بعد از گرم شدن هوا آب میشه و دوباره با سرد شدن دوباره ساخته میشه! مطمئنآ به قول شما سازندگانش هوش شگفت انگیزی دارن. ای کاش در ایران مثلآ در زنجان و اردبیل که زمستون ها یخبندان میشه هم چنین هتلی ساخته میشد تا بازدیدید کنندگان زیادی رو بخود جذب کنه.اما جالبه که در چین هم شهر یخی وجود داره که ساختمون ها ی زیبایی از یخ تراشیده شده و کلی گردشگر دیدن میکنن ازش.واقعآ اینا برا جذب توریست چقد سرمایه گذاری میکنن. همین کشور مالزی که به سلامتی تا 1 ماه دیگه شما و خانواده ی گرامیتون ازش دیدن میکنید یه جا خوندم سالانه بالای 20 میلیون نفر و درآمدهای میلیارد دلاری برای کشورشون داره. تازه فقط گردشگرهای مسلمان سالانه 6 میلیون نفر پذیرای این کشور هستن. شاید یکی از دلائل موفقیت هاشون در جذب توریست اینه که امکانات و خدمات مطلوبی و هچنین حالبه که هر ساله این سرمایه گذاری رو توسعه میدن. البته دولت عربستان هم بابت حج خیلی درآمد بالایی رو داره. خب بهر حال مکان مذهبی و مورد احترام تمام مسلمانان در اونجا قرار داره و هر ساله میلیون ها نفر اونجا میرن))) نیکا جان، مرسی عزیزم بابت زحمتی که کشیدید و این اطلاعات رو از طریق خانواده برا من جمع آوری کردین. فقط درباره دانمارک و اینکه اولین کشوری هستش که به واسطه یه پل به کشور سوئد وصل شده. برام جالبه این (پل ارساند) چقد با شکوهه، البته میدونم شما از دانمارک دیدن کردین و حتمآ این پل رو دیدن! شاید یکی از جذابیت های کشورهای اروپایی در نزدیک بودنشون بهم هستش و میشه خیلی زود از اینجا به اونجا سفر کرد. درباره جاهای دیدنی کشورمون مطمئنآ هر ایران بنا بر هر فصل زیبایی های طبیعی خودشو داره . مثل همین جایی که شما (منطقه کردان) هر هفته اونجا هستین. جایی که پذیرای شما باشه قطعآ زیبایست. البته منم از باغ و گل ، درخت ، خیلی خوشم میاد . همون طور که میدونید شیراز هم خیلی زیباست اونجا هم وقت کردین برین ! من هیچ وقت از رفتن به شیراز سیر نمیشم .

 17. بله آقا محسن حق با شماست در مناطق سرد كشور ما هم ميشه همچين هتل و منابع توريست درست كرد ولى هم هزينه ى خيلى بالايى داره و مهمتر اينكه توريست ها كشور ما زياد نميان چون يه خانم اروپايى حاضر نيست براى ديدن بناهاى تاريخى عالى ما و جاهاى گردشگرى توو فصل گرم تابستان به زور روسرى و مانتو تنش كنه. اين واقعاً زوره، كه كشور ما توريست ها رو به زحمت ميندازه و واقعاً حقم دارن. بله در چين براى جذب توريست هر كارى كه فكرش رو بكنين كردن، حتى تا برج ايفل و نمادهاى هر كشورى رو در ابعاد واقعى ساختن خيلى جالبه. در مورد پل ارساند بايد بگم كه من از سوئد با كشتى به دانمارك، نروژ و فلاند سفر كردم كه سفر دريايى هم در نوع خودش خيلى لذت بخشه. ولى از اين پل ديدن كردم، داييم كه سوئد زندگى ميكنن ميگن كه يكى از زيباترين و معروف ترين پل هاى جهان هستش. جالبه بدونين كه به جز خودشون كه روزانه از اين پل براى كاراشون رفت و آمد ميكنن خيلى توريست ها مثل ما اونجا ايستاده بودن تا با ماشين هاى مخصوص براى عبور از اين پل و ديدنش سوار بشن كه البته هزينه ى نسبتاً بالايى داره چون شبيه به يك تور يك روزه داخل شهرى ميمونه. تقريباً نصفى از پل روى آب و نصف ديگه داخل يك تونل زيبا قرار داره.

 18. يكى ديگه از جالب ترين موارد ديدنى دانمارك مجسمه پرى دريايى هستش كه رو به دريا در كپنهاگ (كپنهاگن) ساخته شده جالبه كه گفته ميشه سالانه حدود ١ ميليون توريست فقط از اين مجسمه ديدن ميكنن. در كل من نروژ و دانمارك رو براى زندگى بعد از كانادا دوست دارم البته سوئد هم دوست دارم ولى دانمارك كشور خيلى زنده و سرحاليه و همه ى آدماش شاد هستن و به توريست ها بيشترشون لبخند ميزنن. كشورهاى اسكانديناوى به هم خيلى نزديك هستن ولى كشورهاى اروپايى ديگه كمى دور هستن و با ماشين راه طولانى دارن كه با قطار راحتر ميشه رفت. بله آقا محسن منم خودم عاشق گل و گياه هستم و توو تراس اتاقم چندتايى دارم كه مثل بچه هام ميمونن. وقتى سفرهاى طولانى ميرم دل نگرانيم گياهام هستن كه تمام مدت با خواهرم با پدرم در تماسم كه يادشون باشه به موقع آبشون بدن. شيراز هم كه واقعاً زيباست و همه ميدونن به جز بناهاى تاريخى، گل هاى شيراز هم معروفه. البته من چندين سال پيش كه حدود ١٠ سالم بود به شيراز سفر كردم. نميدونم چرا هميشه بيشتر به اصفهان سفر كرديم تا شيراز شايد به خاطر نزديكى راه. ولى يكى دو ساليه خيلى هوس شيراز كردم مخصوصاً در ارديبهشت ولى متاسفانه هنوز فرصتش پيش نيومده.

 19. نیکا جان، منم عاشق کشورهایی که کوچیک سلطنتی (از لحاظ مساحت و جمعیت) دقیقآ مثل هلند ، دانمارک، هستم. یه اطلاعاتی درباره دانمارک دارم که میدونم مردمشون عاشق ملکه ی کشورشون هستن و با تاریخشون هم آشنایی دارم! اما خب متاسفانه تابحال سفری نداشتم به این کشور زیبا . در مورد زیبایی پل ارساند از شما شنیدن که از نزدیک اون پل رو دیدین بسیار جالبه. خب خوش بحالتون که شما این همه زیبایی رو از نزدیک دیدین! من همیشه اینو گفتم به شما: که شما زیباترین جاها رو برا سفر انتخاب میکنید. سلیقه ی شما حرف نداره . اگه اشتباه نکنم شما کنسرت ریحانا رو توو همین سفرتون به دانمارک رفتین دیدین. بله منم باهاتون موافقم سفر از طریق دریا اگه کوتاه باشه باید بسیار لذت بخش باشه. البته من سفر دریایی با کشتی نداشتم. راستی حالا که صحبت از دانمارک شد شما پارک (Tivoli Gardens) رو دیدین ؟ من چند تا تصویر ازش دیدم فوق العاده زیبا بود. یه چیز دیگه: این دانمارک باید جزایر زیبایی داشته باشه !شما حتمآ از جزیره های دانمارک اطلاع دارید میشه تا اونجا که از اونجا دیدن کردین برام توضیح بدین. راجع به مجسمه پری دریایی الان سرچ کردم دیدم . بله واقعآ چقد زیباست. راستی از اونجا که میدونم سفرتون به مالزی داره نزدیک تر میشه ، شما هم عاشق ، شیر، و همچنین فیل هستین. حتمآ از دیدینی های اونجا لذت میبرید مخصوصآ جزایر شادمان در مالزی (اینجا رو هم شما میبینید)– نیکا جان ، من فکر میکردم در کشورمون جایی مثل شیراز رو حتمآ هر 1 سال یک بار ازش دیدن کردین! توو کامنت بالاتون فرمودین که یه باغ در نگین کردان دارین و وقتایی که مناسب باشه اونجا هستین! ماها هم دقیقآ مثل شما ، در شیراز یه باغی داریم پر از گل های زیبا، که هر ساله برا نوروز خانوادگی اونجا هستیم . و فرصتی میشه که بعد از یک سال دور هم جمع بشیم . اما امیدوارم این دفعه حتمآ به شیراز بیاین . دیدن آرامگاه کوروش (البته یه 100 کیلو متری فاصله داره)، و همچنین حافظ و سعدی جز واجباته که حتمآ باید سر بزنیدD: آخه نسبت به سالهای پیش خیلی فرق کرده . در شیراز هر ساله به مناسبت بزرگداشت حافظ و سعدی در آرامگاهشون ، شب شعر برگزار میشه که من 2 ساله پیش اونجا شرکت کردم. کلآ جاهای ایران همشون زیبا هستن . من اصفهان، شمال، و جنوب رو مثل خوزستان و زاهدان که اینا رو در مجموع خدمت سربازی رو در اینجا گذروندم. در مورد سفر کردنتون هم یادمه قبلآ گفته بودین که یه طوطی هم دارین که خیلی دلتون شورشو میزنه وقتایی که ازش دور هستین. ببخشید زیاد حرف زدم . به هر حال پست های گردشگری با شما لذت بخشه صحبت کردن در موردشون.

 20. منم عاشق اين كشورها هستم ، هلند رو هم به خاطر طبيعت زيباش و البته كاپ كيك هاى معروفش كه آدم رو ميبره رو فضا خيلى دوست دارم : ))))))) نه آقا محسن من دانمارك كنسرت نرفتم كنسرت شكيرا رو در دبى چندين سال پيش رفتم. يكى از بهترين و هيجان انگيز ترين تور دريايى من كشتى كروز تايلند از صبح تا آخر شب با ناهار، شام، نوشيدنى، موزيك زنده و حق انتخاب همه جور خوراكى. خيلى به ياد ماندنى و قشنگ بود، و همين طور سفر دريايى به فلاند از طبيعت فوق العاده اى برخوردار بود. در مورد اون پاركى كه گفتين نه متاسفانه نديدم چون من كلاً ويزام ٣ هفته (٢١ روز) بود و دفعه ى بعدى هم فقط ٢ هفته و توو اين مدت كم نميشه همه جاها رو ديد. من بيشتر اقامتم رو سوئد بودم و چند روزى به دانمارك، نروژ و فلاند رفتيم. واقعيت خيلى جاهاى زيبا هستن كه ميخوام ببينم، از جمله فرانسه كه شما رفتين و برزيل. خب ولى چون تنهايى برام امكان پذير نيست بايد با مادر عزيزم هماهنگ باشم. اين تابستون به من ويزا داده نشد وگرنه باز شايد سرى به اين كشورها ميزدم ولى به مامانم ويزا دادن و ايشون ٣ هفته اى اونجا بودن. منم با پدر كه دبى كار داشتن يه سفر كوتاه داشتم كه البته كلى حراج بود و خريد كردم و اصلاً گرما رو حس نكردم. آقا محسن واقعاً شيراز زيباست در اين شكى نيست و حس قشنگى به آدم ميده چون شهر عاشقاست، ولى يه اعترافى بايد بكنم اينكه من هر جايى رو دوست دارم فقط يك بار ببينم مگر اينكه انقدر ازش خوشم اومده باشه (مثل تايلند) كه چند بار بخوام ببينم. و اينكه انقدر كه علاقه به ديدن جاهاى جديد و مردمان جديد با فرهنگ جديد دارم به چيز ديگه اى علاقه مند نيستم كه البته ميدونم اين خيلى بده و پدرم هميشه به من و مادرم ميگه كمى بيشتر ايران گردى كنين… آخ از طوطيم نگين كه ناراحت ميشم، عزيز دلم قبل از عيد ساكت و افسرده شد، هر كارى كردم حالش بهتر نشد. پسر عمم دانشجوى سال آخر دامپزشكى هستش گذاشتمش خونه ى اونا شايد بتونه خوبش كنه. جالبه از روز اولش بهتر شده و حاضر نيست اونجا رو ترك كنه. بهش گفتم دلم رو شكسته ولى اون ظاهراً با پسر عمم خوشحالتره. حالا اواسط شهريور سفرم رو برم حدود ٢ هفته چون سنگاپور و لنكاوى هم ميريم بعد كه برگردم ديگه ميارمش خونمون. راستش من عادت دارن با موبايل ميام اينجا و اين همه تايپ واقعاً برام سخته، ولى سوالات زياد بود و بايد به همه جواب ميدادم. : D

 21. ممنون از شما-راستش فکر میکردم که از کشورمون شمال، شیراز، رو بیشتر علاقه دارین! اما خب اشکالی نداره مهم اینه که هر جایی که احساس خوب و آرامش دارید در اونجا باشید . من از دانمارک میخواستم ازتون سولاتی بپرسم که گفتین زیاد نبودین اونجا. نیکا جان، کشور مصر هم با ثباتی که درکشورشون ایجاده شده دوباره صنعت گردشگریشون رونق گرفته ! یادمه یه بار از علاقتون به اهرام مصر و دره پادشاهان در اونجا حرف زدین، اما چرا تا حالا سفری نداشتین به مصر و همچنین کانادا که میدونم خیلی ازش تعریف میکنید . البته حتمآ اینا رو در برنامه هاتون قرار دادید. من عاشق جاهای تاریخی ، باستانی هستم مثلآ همین سفری که به فرانسه داشتم الان پشیمون شدم که چرا ایتالیا رو انتخاب نکردم (آخه نه بار اولم بود یه کم زیادی هول بودم) اما ایتالیا که خاله های گرامیتون اونجا زندگی میکنند و حتمآ از ایتالیا راضی هستن . نمیدونم تا حالا تماشای خانه کولوسئوم رو در مرکز ایتالیا دیدین یا نه، من که عاشق اینجام چقد با شکوه هستش! امیدوارم اگه بشه میزارمش برا تابستون سال بعد ! – منم تعریف زندگی در کشور سوئد رو خیلی شنیدم همچنین امکاناتی که برا تحصیل فراهم میکنند ! راستی چرا به شما ویزا ندادن برا سوئد ! لابد کلی ناراحت شدین که تنهایی خونه مونده بودین D: اما شما جبرانش میکنید سفر به مالزی و سنگاپور قطعآ شادترین شب و روزای خوبی براتون میسازه. مخصوصآ اینکه خیلی تعریف سفر کردن با کشتی از این جزیره به جزایر دیگه رو داده بودین ! بله میدونم وقتی سفر میکنید یه سری علایقی دارید که دلتون براشون تنگ میشه تا برگردین ! مثل دوستان، خونه، و همچنین طوطی عزیزتون که امیدوارم هر چه زودتر پیشتون بیاد و دیگه اذیتتون نکنه .) ،،،، نیکا جان , کشور سنگاپور رو تاحالا تعریفشو نشنیده بودم منظورم جاهای فوق العادیی داره که شما اونجا رو خیلی دوست داشته باشید. راستش اطلاعاتم کمه از آسیای شرقی و نوع آداب و روسمی که دارن ! مگه شما دسترسی به لپ تاپ و کامپیوتر ندارید برا وارد شدن به سایت! که از موبایل میاین؟ خب اینحوری خودتون خسته میشین. نیکا جان ، چند تا سواله دیگه هم از گردشگری داشتم اما مثل اینکه خسته شدین D: اما خب راستش وقتی زیبا توضیح میدین درباره کشورهایی که سفر کردین و همین هم برا آدم سوال میاد و من ازتون میپرسم. اما هروقت احساس کردید خسته شدین بهم بگین که در پست های آینده با تناسب با موضوع همان پست ازتون بپرسم. استاد گرامی

 22. راستش آقا محسن يكى از بزرگترين آرزوهامه كه آمريكا و كانادا رو ببينم، ولى متاسفانه خودتون ميدونين كه اين دو كشور ويزا نميدن و براى رفتن از تور بايد استفاده بشه كه اونم در آژانس هاى مسافرتى خارج از ايران امكان پذيره، مثل آژانس هايى در دبى، تركيه يا جاهاى ديگه. ولى برنامه زندگى هميشگيم رو روى كانادا گذاشتم، چون دوستيم در تورنتو دارم كه ميتونه كمكم كنه. در مورد مصر هم بله خيلى به اهرام و برمودا علاقه دارم ولى متاسفانه با تحقيقاتى كه چند سال پيش كردم سفر به مصر با پاسپورت ايرانى امكان پذير نيست، خالم چندين سال پيش از طريق پاس ايتاليايى تونست به مصر سفر كنه. اگر دقت كرده باشين ديدين كه تور مصر وجود نداره. در مورد ايتاليا حقيقتش قرار بود از سوئد چند روزى هم به ايتاليا پيش خالم بريم ولى خالم اومد سوئد كه همه ى خانواده ى مادريم دور هم جمع باشيم ديگه نشد بريم ايتاليا. ويزا ندادن امسال ناراحتم كرد ولى عجيبم نبود چون خيلى از جوانان اطرافم هم اميال اين مشكل رو داشتن كه با پدر مادرشون واسه ويزا به آلمان يا فرانسه اقدام كردن به پدر مادر ويزا دادن ولى به بچه ها نه. لپ تاپ هستش ولى تايپ فارسى ندارم و راستش از وقتى اين گوشى رو دارم انقدر تنبليم مياد كه لپ تاپ روشن كنم چون همه ى كارامر با گوشى انجام ميدم، مخصوصاً بازى آنلاين.

 23. ممنون ، امیدوارم آرزوتون برآورده شه و هر جائیکه احساس آرامش خاطر دارید همانجا باشین. درمورد آمریکا بله میدونم که مناسفانه ویزا نمیدن ! جالبه کانادا هم قبلنآ با ایران رابطه ی خوبی داشت و همین چند ساله این سختگیری ها رو دراورده! میدونم در کانادا دانشجوهای ایرانی زیادی هستن و همین مشکلات رو دارن. درمورد مصر هم حق با شماست ! یادمه توو دولت قبلی قرار بود راه توریست به اونجا باز بشه که متاسفانه از دولت مصر این پیشنهاد رد شد. نیکا جان، اما من ایتالیا رو خیلی دوست دارم بابت همه چی ! مثلآ جدا از فرهنگ غنی که داره مثل شهر فلورانس که بعدها عصر رنسانس هم از اینجا آغازگر بوده. تندیس های امپراتورهای روم ، تئاتر هاشون که هنرمندای بی نظیری دارن. اما کلآ شهرهای ساحلی زیبایی هم داره . فقط اسمش بد رفته بخاطر حضور مافیا که در هر کشوری میتونن باشن .جالبه من هروقت نگاه به کانال های ایتالیایی میندازم تمامآ درحاله مسابقات رقص و زیبایی هستن ! باید مردمان شادی باشن . راستی در مورد سنگاپور از اونجا که میدونم ازش دیدن میکنید باید مواظب سلامتیتون باشین، برا اینکه شنیدم چند روز پیش یه زن اهل نیجریه که توو سنگاپور اقامت داشته این ویروس ابولا رو داشته و بلافاصله به مراکز درمانی منتقلش کردن. به هرحال باید مراقب بود مخصوصآ اینکه در سفرتون اصلآ به جایی که مخصوص نگهداری میمون ها باشه نزدیک نشین . این ویروس در میمون ها بسیار شایع هستش. راستی میتونم بپرسم سفر کردن به مالزی گرون تر هستش یا سفر به اروپا؟ البته از فرانسه اطلاع دارم اما از مخارج سفر به مالزی و تایلند چیزی نمیدونم! بعد یه چیزی دیگه اگه تونستین قبل از رفتنتون به سفر در روزای آینده توو پستای لاغری یا پزشکی مطلب خاصی بنویسید شاید نیاز به اطلاعاتتون داشتم . D:

 24. خواهش ميكنم آقا محسن، آقا محسن منم ايتاليا و فرانسه رو هيلى دوست دارم ولى فقط براى گردشگرى، زياد براى زندگى دوست ندارم. چون از جاهاى شلوغ مثل پاريس و رم براى زندگى خوشم نمياد. ترجيح ميدم اگر قرار فرانسه زندگى كنم بردو رو انتخاب كنم كه يه شهر ساحلى و نسبتاً كم جمعيته، دختر داييم براى ادامه ى تحصيل به بردو رفته خيلى راضى هستش. در مورد ايتاليا هم عاشق بناهاى تاريخى، مد، طراحان مد، تئاتر و نقاشى هاشون هستم ولى چون خالم حدود ٣٠ سال در اونجا زندگى ميكنن كلاً از شرايط زندگى زياد راضى نيستن و خانوادم از سوئد براى زندگى، شرايط و امكانات بيشتر راضى هستن. بله دقيقاً سيسيل (كه به مكان مافيا معروفه)، ونيز و ناپلى رو دست زيباييشون وجود نداره. در مورد اون ويروسى كه گفتين، بله كلاً اين آسياى شرقى رو بايد مراقب بود، اتفاقاً يكى از جاذبه هاى گردشگرى مالزى پارك ميمون هاست كه واقعاً پارك زيباييه و جالبه كه اگه خوراكى دستتون باشه و ميمون بياد ازتون بگيره بايد بهش بدين و احترام بذارين. آقا محسن قيمت تورها به هواپيما و هتل بستگى داره، ولى در كل تورهاى تايلند خصوصاً جزيره ى پوكت و سنگاپور گرون تر هستش. ميدونم در حال حاضر قيمت تور فرانسه تنها حدود ٧ تا ٨ ميليون هستش، قيمت تور بانكوك و پوكت هتل ٥ ستاره (هيلتون كه بهترين بود) با پرواز امارات حدود ٥ ميليون و با پرواز ماهان كمى ارزون تر حدود ٤٥٠٠ هستش كه مسلماً پرواز امارات براى راهاى دورى مثل مالزى، چين، و تايلند كه ٨ ساعت راه مطمئن تر و راحت تره. مالزى و سنگاپور هتل شرايتون و برجايا (كه هر دو ٥ ستاره هستن) با پرواز امارات ٥٢٠٠ . البته واقعاً بستگى به پرواز و هتل داره مالزى تنها هتل ٤ ستاره با پرواز ماهان تور حدود ٢ ميليونى هم داره. يكى از دوستان مادرم هفته ى پيش از اروپا برگشتن، خيلى تورشون به قيمتش به نظر من منطقى بود اسپانيا و فرانسه ٢ هفته هتل ٥ ستاره ١٤ ميليون. انصافاً هر دو كشور زيباست و ارزش ديدن داره.

 25. در مورد لاغرى نميدونم كدوم پست بيام، راهنمايى كنين لطفاً. البته ما اواسط شهريور به سفر ميريم.

 26. نیکا جان ، متشکرم از شما بابت مطالب مفیدی که در جهت راهنمایی به من دادین ،، درباره فرانسه و ایتالیا منم اونا رو برای گردشگری دوست دارم .راستش خودمم از جاهای آروم و دنج خیلی خوشم میاد . اما با اینحال همیشه رفتن به ایتالیا رو بخاطر همون چیزایی که شما تعریف کردین دوست دارم . توو کامنتتون فرمودین که قیمت ها بستگی به نوع پرواز و هتل ها داره ! میخواستم بدونم آیا مدت اقامت هم تاثیری در قیمت داره؟ مثلآ شما گفتین پرواز از امارات 5/200 هستش ، این قیمت برا 1 هفته یا 2 هفته هستش؟ بعد گفتین تور 2 میلیونی هم برا مالزی دارن واقعآ هست؟ خب پس چرا تورهای اروپا گرون ترن ، من خودمم برا عید به فرانسه 7 میلیون دادم اما خب من 1 دفعه رفتم و بیشتر میخوام از شما بشنوم چرا این تورها قیمتاشون فرق دارن . مثلآ در مورد همین فرانسه یادمه قبل از اینکه شما اون 2 تا آژانس رو بهم معرفی کنید یه آژانسی رفتم که تور فرانسه رو 4/800 اعلام کرد فکر کنم نوع پرواز و هتلی که اون آژانس معرفی کرده بود از کیفیت پائینی برخودار بودن ! البته من از جائیکه شما بهم معرفی کردین اقدام کردم. نیکا جان یه مورد هم از مالزی و سنگاپور دیدم که این کشورا از لحاظ مراکز درمانی بخصوص تشخیص سرطان و بیماری دیگه خیلی معروف هستن اما درباره پارک میمون ها چه جالب پس میمون ها خیلی باید براشون مقدس باشن اما خب شما هم مراقب باشین. خواستم از جزیره کومودو هم ازتون بپرسم دیدم که این جزیره در اندونزی قرار داره ، اما برام جالبه که چرا گردشگران با تمام وجود خطرات این موجود بازم از این جزیره دیدن میکنن. یادمه یه بار از نشنال جئوگرافیک مستندی بود راجع بهش. نیکا خانم عزیز مرسی، در مورد سوالم از مطلب پزشکی میزارم تا پست مربوط بهش گذاشته بشه و ازتون پرسش هایی داشتم البته در باره کم خونی هستش برا اینکه یه مطلب جدیدی ازش خوندم اما صبر میکنم تا پست مرتبط با اون مطلب گذاشته شه.

 27. بله آقا محسن مدت اقامت هم در قيمت ها تاثير داره چون در ازاى هر شب اقامت در هتل هزينه بايد پرداخت بشه. من پرواز امارات به همراه اقامت در هتل ٥ ستاره رو گفتم ٥٢٠٠، وگرنه پرواز امارات به تنهايى از ٢٢٠٠ شروع ميشه كه بستگى به مقصد و نوع كلاسش داره كه مسلماً First Class قيمت نجومى داره و اصولاً توو ايران به خاطر گرون بودنش زياد پيدا نميشه. بيشتر اين كلاس مال خود عرب ها و شبخ ها هستش. اين تورى كه من گفتم ٥٢٠٠ حدود ١٢ روز در هتل هاى ٥ ستاره هستش. بله مالزى تور ٢ ميليونى هم داره كه خب پرواز و هتل خيلى معمولى و رو به پايين هستش. در مود تور اروپا خب كلاً تعطيلات نوروز همه جا گرون ميشه حتى دبى و تركيه، اميدوارم از آژانسى كه بهتون معرفى كردم راضى بوده باشين. اروپا كلاً تورهاش گرون تره چون ويزا گرفتنش خيلى سخت و هزينه بر هست. فكر كنين ما خودمون كه اقدام به ويزا گرفتن كرديم به جز سختى هايى كه داشتيم براى حساب بانكى و ملك و اين چيزا چيزى حدود ٨٠٠ تومان نفرى برامون هزينه داشت خب مطمئناً براى آژانس ها هم هزينه بالا داره و مثل دبى كه با ١٥٠ تومان ويزا گرفته ميشه يا كشورهاى آسيايى نيست، ويزاى شينگن سختى ها و هزينه هاى خودش رو داره. همچنين اقامت هتل ها با يورو محاسبه ميشه كه يورو و پوند خب بالا هستن براى ما. ولى در كل نميشه گفت اروپا خيلى تورهاش گرون تر از آسياس، چون الان تور چين داريم ٧، ٨ ميليون يا كره ى جنوبى رو هر كسى نميتونه بره ولى دوست پدرم براى كار رفته بودن حدود ١٧ ميليون هزينه ى بليط، اقامت و تورشون شده بود. بله دكتر مادرم هم براى يه مشكلى كه داشتن گفتن مالزى دستگاهايى دارن كه سلول هاى سرطانى قبل از تشكيل شدن رو نشون ميدن كه متاسفانه توو ايران هنوز نيومده اين دستگاه كه به اميد خدا يكى از هدف هاى سفرمون اين كار هم هست. در مورد اندونزى خيلى از زيبايى هاى جاكارتا شنيدم، يكى از فاميل هامون ماه عسل به اونجا سفر كرده بودن و خيلى از زيبايى هاش تعريف كردن ولى خب آژانس هاى كمى تورش رو دارن. در مورد مطالب پزشكى هر سوالى داشته باشين در خدمتم.

 28. نیکا جان از صداقت همیشگی گفتارتان در مورد اطلاعاتی که بهم داده و همیشه میدین واقعآ سپاسگزارم . در این 1 ماه (توو این پست) درباره مالزی و آژانس های مسافرتی از شما چیزای زیادی آموختم . الان هم این توضیحاتی که دادین رو با دقت خوندم و برام جالب بود قیمت ها ، هتل ها، نوع پرواز، بله حق با شماست نوروز تورها گرون ترن و البته همون جور که خودتون گفتین اروپا ویزا گرفتنش (سخت تر)و اقامت در هتل و خرج با یورو محاسبه میشه . در مورد اون آژانسی که بهم معرفی کردین صد البته راضی بودم.(ممنون از انتخابتون) امیدوارم در این سفر لحظات شاد و خوشی داشته باشین. فقط توو این 12 روز جاتون خالی حس میشه در این سایت ، که آرزومندم همچنین سلامت برین و بیان .

 29. ممنون آقا محسن از لطف هميشگى شما. منم از اطلاعات مفيد شما بارها و بارها استفاده كردم، چون من از مطالب اندكى مثل دنياى مد، سفر، ورزش و تناسب اندام اطلاع دارم. ولى موضوعاتى مانند اخبار در مورد جنگ و حوادث و موضوعات تاريخى خيلى چيزهاى ديگرو از اطلاعات مفيد شما و دوستان ديگرم در اينجا استفاده ميكنم. بازم ممنون.

 30. خواهش میکنم ، لطف دارین نیکا جان ، مرسی از شما

 31. نیکا جان , یه موضوعی بود راجع به صنعت توریست بود گفتم اینجا مطرح کنم. مطلبی میخوندم راجع به آلمان اینکه این کشور توو سال 2013 امن ترین کشور برا مسافرت کردن شناخته شده و جالبه بیشتر گردشگرانی که میان به آلمان بیشترشون از عربستان سعودی (قشر ثروتمندشون) و همچنین از امارات هستن. و همچنین خوندم که که درآمد سالانه آلمان از این 280 میلیارد یورو هستش، این آلمان از وقتی که بخش شرقی و غربی اون بهم پیوستن خیلی قدرتمند شده توو تمام عرصه ها. مخصوصآ دیوار برلین که میگن یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شون هست. و همچنین یه خبر دیگه میخوندم (البته مربوط به سال پیش هستش) درباره امارات که قراره مقرارت صدور ویزای شینگن برای شهرونداشون حذف بشه! این کار خیلی خبر خوشحال کننده یی برای اماراتی ها هست برا اینکه دیگه در صورت تصویبش در پارلمان اروپا ، اماراتی دیگه از این سختگیریهای ویزا شینگن به 26 کشور اروپایی معاف میشن. و البته شما از گنتینگ هایلند در مالزی هم دیدن میکنید؟ اینجا چجور مکانی هستش ؟ بعدش یه چیزی: من به عنوان بهترین دوست شما که همیشه توو تمام پست ها کنارتون بودم اول انتظار داشتم توو اون بحث که مرتبط با مسائل پزشکی بود با آرامش بیشتری برخورد میکردین نسبت به کامنتم! تا سوء تفاهمی برا شخص خاصی پیش نیاد!خیلی دوست میداشتم اون بحث رو باهاتون ادامه بدم اما وقتی دیدم عصبانی هستین و مهم تر از اون بحث با من رو رها کردین و رفتین با شخص دیگه حرف زدن،. نیکای عزیز این حرفا رو کاملا دوستانه زدم برا اینکه شما بهترین دوست من هستین در این سایت.

 32. آفا محسن چون تو اون بحث من و صنم جان شرکت داشتیم لازم می دونم بگم ما همگی در این سایت دوستان هم هستیم و از نظرات هم استفاده کردیم و می کنیم گاهی بحث پیش می یاد ولی درست نیست جوری از کاه، کوه ساخته بشه که انگار کسی دشمن کسیه و مترصد استفاده. اون سوء تفاهم هم فقط برای شما پیش اومد نه شخص خاص دیگه ای. نیکا جان یکی از کاربران محترم سایته من بارها از نظراتش تشکر کردم و هیچ مسأله ای هم بین ما نیست مطمئن باشید. من هم خیلی ایشون و دوستان دیگمو دوست دارم و باز هم می گم این بحث کوچیک هیج مسأله خاصی نبود و نیست و اگه ایشون ناراحت شدن من ازشون عذرخواهی می کنم. هیچوقت در بحث های شما مداخله نکردم هرچند که اینجا یه سایت اجتماعیه و همه حق نظر دارن ولی حتی اگه به نظرم مطلبی اشتباه هم بیاد به خودم اجازۀ دخالت نمی دم چون بین شماست و شما از ایشون پرسیدید. من هم فقط جواب سوال صنم جان رو دادم. البته متوجه منظورتون می شم و در مورد شما سعی می کنم محتاط تر باشم.

 33. بله آقا محسن آلمان رو خودم نديدم (فقط يك بار كه خيلى كوچيك بودم و چيز زيادى يادم نيست)، ولى از خيلى ها تعريف زيبايى و نظمشون رو شنيدم، از پدر مادرم خيلى تعريف آلمان رو شنيدم، همچنين از دوست خوبم فرناز جان چون در آلمان زندگى كردن اطلاعات كامل و دقيقى دارن و من استفاده كردم. يكى از بهترين ويژگى آلمان ها به گفته ى پدرم سرسختى و تلاششون هست كه به هر چى ميخوان ميرسن، و فوق العاده قانونمند و با نظم هستن درست مثل تيم ملى فوتبالشون كه برنامه ريزى شده بود. بله اصلاً بعيد نيست كه براى اماراتى ها ويزاى شينگن برداشته شه چون اروپا خيلى از توريستاشون همين عرب ها هستن، البته اونا سختى هاى ما براى گرفتن ويزا رو ندارن چون پاسپورت اماراتى خيلى معتبره و براى همينه كه توو كشورشون به هيچ كس اقامت ديگه نميدن و تمام پمپ بنزين، مك دونالد، و رستوران هاى بزرگ معروف رو فقط و فقط به اماراتى الاصل واگذار ميكنن و به خارجى ها حتى آمريكايى نميدن. در مورد گنتينگ محل تفريح در ارتفاع بالا هست كه شهربازى، تله كابين، مركز خريد و از همه چى مهم ترش كه ما توريست ها عاشقشيم كازينوش هست. كازينوش درست مثل كازينوهاى لاس وگاس بدون پنجره و ساعت هستش و من با بازى كردن در اونجا لذت بردم چون نميدونى چند ساعته اونجا هستى.

 34. آقا محسن ديگه خيلى دارين بزرگش ميكنين، شما از يه كامنت من كه لحن صحبت كردن من رو نميتونين تشخيص بدين چه جورى برداشت كردين كه من تند برخورد كردم؟؟؟ من فقط به عنوان يك شخصى كه كم خونى دارم گاهى حرص ميخورم از دست بعضى دكترها و سايت ها، چون كمى يك طرفه در مورد كم خونى اطلاعات ناقصى ميدن همين. وگرنه من اصلاً نه توهينى كردم و تند رفتم، ديگه دارم خودمم شك ميكنم كه شما چرا اينجورى برداشت كردين. در ضمن من بحث با شما رو ول نكردم، يادم نمياد تا به حال شما سوالى پرسيده باشين و من جواب نداده باشم. اصلاً خوشم نمياد رو من فشار باشه كه چجورى رفتار كنم. ترجيح ميدم كمتر اينجا سر بزنم كه از اين سوتفاهم ها براى كسى پيش نياد.
  فرناز جان من و شما هميشه با هم تبادل نظر ميكنيم و خيلى وقت ها من از شما چيزهاى جديد ياد ميگيرم، در مورد اون صحبتتون هم توو اون پست جوابتون رو دادم ما دوستاى هم هستيم و همديگرو درك ميكنيم اصلاً نيازى به معذرت خواهى نيست چون من ناراحت نشدم از شما.

 35. نیکا جان، اول ممنون بابت صحبت هایی که در مورد آلمان داشتین ، در مورد امارات هم برا این ازتون پرسیدم که دیدم سفرهای زیادی داشتین به اونجا! در مورد شهر بازی هم حسابی بهتون خوش میگذره و مطمئنآ جای خوبی هستش که اینقد دوستش دارین. راستی از کازینو های اونجا اولین باری هست که از شما میشنوم. در کل امیدوارم سفر خوبی داشته باشین .
  نیکا جان ، کامنتتون رو که خوندم اصلآ باورم نشد که این شمایین! شما فوق العاده برا من محترم هستین و حتی حاضر نیستم یک لحظه نارحتی شما دوست عزیز رو ببینم. من و شما 1 ساله اینجا با هم دوستیم و همیشه توو تمام پستا در کنار هم بودیم . من منظورم یه چیز دیگه بود که سوء تفاهم اینجوری پیش اومد.یه نگاهی به این پست بنداز چقد با هم حرف زدیم درباره مالزی . حتی بهتون گفتم توو این مدتی که نیستی جاتون خالی حس میشه و هر وقت در این سایت نام زیباتون رو دیدم واقعآ خوشحال شدم. و هر وقت شخصی بهتون جسارت میکرد از ته دل ناراحت میشدم. نیکا جان من یه چند سالی از شما بزرگترم و اینجا رسمآ ازتون عذرخواهی میکنم بابت اینکه شما رو ناراحت کردم و از خودم رنجوندم و اینو بدون که شما مختارید با هر شخصی که دوست دارین حرف بزنید و باهاش دوست باشید. دستتون درد نکنه یعنی من اینقد دیکتاتور شدم که توو قرن 21 به شما بگم با کی حرف بزنید یا نزنید. دوست دارم خاطرات خوب شما برام همیشه زنده باشه و این حرفتون رو فراموش میکنم برا اینکه فوق العاده برام عزیز هستین . از اینکه تا بحال منت به من گذاشتین و تمام سوالاتم رو جواب دادین ازتون سپاسگزاری میکنم . نه نیکا جان چرا شما از اینجا برین ؟ من دیگه مثل مهدیه عزیز اینجا نمیام تا شما با دوستانتان راحت باشین. فقط براتون آرزوی سلامتی و سفری خوش رو دارم و امیدوارم توو تک تک مراحل زندگیتون موفق باشین. بازم ممنون از شما بابت تمام مهربونی هاتون نسبت به من نیکا خانم عزیز.

  *آدمین عزیز جدآ از شما سپاسگزارم بابت تمام خوبی هاتون و اینکه توو این 1 سال که در این سایت زیبا بودم واقعآ لذت بردم هم از مطالب سایت و اینکه میدیدم چقد زحمت میکشید. امیدوارم سایت تاپ ناز همیشه همینجورموفق و سربلند توو عرصه سایت های تفریحی باشه. مرسی از شما.

 36. آقا محسن شما هم دوست خوب من در اينجا هستين و هميشه از حمايت كردين. شما كه از من بزرگترين ديگه چرا؟ شايد من در اون كامنت بالا بايد مراعات ميكردم ولى خواهش ميكنم درك كنين و شما اينو نگين كه ديگه نمياين اينجا، چون من اصلاً اينو نميخوام و ازتون خواهش ميكنم اينجا سايت خودتون و قبل تر از من اينجا بودين خواهش ميكنم بياين. من در كامنت بالا عصبانى بودم چون واقعاً چند بار توضيح دادم كه در مورد اون موضوع پزشكى چون خودم كم خونى دارم يه كم گارد گرفتم و از دست اين پزشك هايى كه كامل توضيح نميدن عصبى ميشم. چندين بار اين موضوع رو تكرار كردم، توقع نداشتم بازم با وجود اين بگين من ناراحت بودم و عصبانى بودم چون دليلشو توضيح دادم. من ازتون بخاطر برخوردم معذرت ميخوام و بخاطر اين ١ سالى كه اينجا با هم نظر ميداديم و صحبت ميكرديم مثل هميشه اينجا بياين.

 37. نیکا جان از اینکه ازم خواهش کردین بیام ممنون!.یادمه یه بار شما هم از این سایت رفتین و من ازتون خواهش کردم برگشتین. من خودم راجع به اون موضوع کم خونی حق رو به شما میدم . ای کاش چنین موضوعی رو پیش نمیکشیدم. من و شما دو دوست قدیمی نباید اینجوری از هم دور بشیم. راستش اون کامنت اولتون رو که خوندم تصمیمم رو جدی کردم برا اینکه دیگه نیام. اما وقتی صحبتاتون رو خوندم و از اونجا ئیکه از حسن نظر شما بخودم شکی ندارم میدونستم اون حرفایی رو که زدین به من توو عصبانیتتون بود و گرنه میدونم شما بسیار مهربون هستین و این حرفا رو هیچ وقت به زبون نمیارین. نیکا جان ، من و شما این موضوع رو هردومون فراموش میکنیم واسه اینکه نمی خوام دوست خوبی مثل شما رو ناراحت ببینم. من از این بعد توو رفتارم بیشتر مراقبم که شما دلخور نشین. راستی حالا که به سلامتی قراره اواسط شهریور عازم سفر شین هر وقت خواستین برین توو یکی از این پست ها حتمآ بگین بهم و البته این دفعه حتمآ به قول صنم خانم کلی تجربیات شیرین از سفرتون برامون با خودت میاری . یه چیز دیگه هم هست کلی سوال ازتون داشتم درباره یه جزیره توو مالزی D: البته اگه وقتشو داشته باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *