گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سلامت / خواص مواد غذایی و تغذیه / تاثیر سبوس و جوانه ها در لاغری سریع
loading...

تاثیر سبوس و جوانه ها در لاغری سریع

تاثیر سبوس و جوانه ها در لاغری سریع
با خوردن غذاهای سبوس دار و جوانه دار لاغر شوید

دکتر پیام فرحبخش، متخصص تغذیه، گفت: سبوس‌ها جزء ‌خانواده‌ی فیبرها به شمار می آیند و افرادی که قصد لاغر شدن دارند می‌توانند با مصرف سبوس گندم و جو به چاقی خود پایان دهند.
وی افزود: مصرف سبوس گندم به صوت خام یا پخته به دلیل دارا بودن فیبر کافی باعث لاغری می شود و تأثیر لاغری آن‌ها قابل مقایسه را فیبر‌های طبیعی دیگر است.
وی ادامه داد: سبزی‌ها و میوه‌ها و محصولات لبنی مانند شیر هم جزء‌ خانواده فیبر‌ها می‌باشند که علاوه بر تأثیر لاغری، قند خون را نیز کنترل می‌کنند.
وی افزود: مقدار مصرف سبوس‌ها رعایت شود زیرا مصرف زیاد آن‌ها کم خونی، پوکی استخوان – ریزش مو را به همراه دارد.
وی در آخر گفت: بهتر است این سبوس‌ها را پیش از 2 قاشق مربا خوری مصرف نکنیم زیرا علاوه بر کم خونی و پوکی استخوان و ریزش مو باعث کمبود کلسیم در بدن نیز می شود.
loading...

اولین دیدگاه

  1. فیبرها بر دو نوع هستند. فیبرهای محلول و نامحلول در آب. فیبرهای محلول در آب در معده تبدیل به ژل می شن و مانع رسیدن آنزیم و شیرۀ معده به مواد قندی و پروتئین و چربیها می شن در نتیجه از هضم و جدب این مواد در دستگاه گوارش جلوگیری می کنن. این فرآیند باعث پایین اومدن قند و چربی مضر خون می شه. بنابراین کسانی که قند و چربی زیاد مصرف می کنن با گنجاندن فیبرهای محلول در آب به مواد غذایی خودشون از جذب مواد مضر جلوگیری کنن. فیبرهای محلول در آب احساس سیری رو هم در فرد ایجاد می کنن که کمک بزرکی در لاغری محسوب می شه. فیبرهای محلول در آب مثل: مرکبات و لوبیای خشک و ….
    فیبرهای نامحلول همونطور که از اسمشون پیداست در آب حل نمی شن و باعث افزایش حرکت مواد غذایی در دستگاه گوارش می شن و مدفوع رو افزایش می دن. این نوع فیبرها از سرطان رودۀ بزرگ و عفونت اون هم جلوگیری می کنن. سبوس گندم، آرد كامل گندم و… از فیبرهای نامحلول هستن.
    جوانه ها هر دو نوع فیبر رو دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *