گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / گردشگری / مکان های دیدنی کشور آلمان
loading...

مکان های دیدنی کشور آلمان

مسیر تاکستان‌ها
مهم‌ترین مراکز گردشگری آلمان از میان تاکستان‌های این کشور می‌گذرد. در نزدیکی مرزهای آلمان با فرانسه منطقه‌ای به وسعت ۸۵ کیلومتر مربع به کشت انگور اختصاص دارد.

 مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

 مسیر افسانه‌ها
شهر هاناو، محل تولد برادران گریم است. یاکوب و ویلهلم گریم افسانه‌های جاودانه فراوانی برای کودکان خلق کرده‌اند. در این شهر خیابانی است به نام افسانه که به هشت پارک طبیعی و چندین روستا منتهی می‌شود. از معروف‌ترین داستان‌های فولکلوریک این دو برادر “سفید برفی”، “سیندرلا”، “هانسل و گرتل” و “شنل قرمزی” هستند که در ایران نیز بسیار مشهورند.

 مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

 مسیر کوهستانی
مسیر “فرویندن‌اشتات” به طرف “بادن‌بادن” منطقه‌ای کوهستانی است با مناظری بسیار دلپذیر. این مسیر در منطقه “شوارتس والد (جنگل سیاه)” واقع است. گردشگرانی که از این مسیر عبور می‌کنند باید به منطقه “موملزه” نیز سری بزنند. غروب آفتاب در این منطقه رویایی است.

 مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

مسیر استادیوم‌های فوتبال
استادیوم‌های فوتبال در آلمان برای مردم این کشور به اندازه کلیساها مقدس‌اند. در ۱۵ استادیوم ایالت “نوردراین وستفالن” آلمان، که بزرگ‌ترین ایالت این کشور است، مسابقات هیجان‌انگیز بسیاری برپا می‌شوند.

 مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

 مسیر رمانتیک گردشگری
شهرهای بسیار قدیمی در آلمان فراوان‌اند و گردشگران نیز برای دیدن آنها بسیار. از جمله این شهرها “روتن‌بورگ” است که شهری بازمانده از قرون وسطی‌ست، یا قصر “نوی‌شوان‌اشتاین” با شهرت جهانی، که در دامنه کوه‌های آلپ واقع است.

 مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

مسیر دامنه آلپ
دامنه کوه‌های آلپ مسیری ۴۵۰ کیلومتری در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. در این مسیر که در جنوب آلمان قرار دارد، تنها کوه‌ها نیستند که جلب توجه می‌کنند، دریاچه‌های فراوانی چون “بودنزه” یا “تگرنزه” جذابیت ویژه‌ای به این منطقه داده‌اند. منطقه اطراف “تگرنزه” مشهور است به غذاهای اشتهاآور منطقه بایرن آلمان.

 مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

 مسیر صنعتی گردشگران
گردشگرانی که به اندازه کافی قصرها و تاکستان‌های آلمان را دیده‌اند می‌توانند به مسیر صنعتی گردشگران این کشور هم سری بزنند. در منطقه روهر آلمان در غرب این کشور مسیری ۴۰۰ کیلومتری وجود دارد. بخش‌هایی از این مراکز صنعتی، پس از تعطیل شدن، اکنون به مراکز فرهنگی تبدیل شده‌اند. یکی از معادن زغال سنگ این منطقه از طرف یونسکو به عنوان میراث فرهنگ جهانی ثبت شده است.

 مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

 مسیر خانه‌های قدیمی
در شهر “لیمبورگ آن در لاهن” خانه‌های قدیمی نوسازی شده زیبا در کوچه‌های تنگ و پیچ‌درپیچ، فضایی خاطره‌انگیز از گذشتگان دور آلمان را در نظر تداعی می‌کنند. این شهرها و روستاهای کوچک که شمارشان به ۱۰۰ می‌رسد در مسیری ۲۸۰۰ کیلومتری در این کشور قرار دارند و گردشگران فراوانی از آنها دیدن می‌کنند.

 مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

 درهم‌آمیزی سبک‌های هنری
شهر ماگدبورگ آلمان نیز چون بسیاری دیگر از شهرهای این کشور با کلیساها و قصرهای قرون وسطایی از درهم آمیزی دوره‌های مختلف هنری نشان دارد. سبک گوتیک این کلیسا در کنار ساختمان‌هایی قرار دارد که تاثیرات فراوانی از دوره رمانتیک آلمان در آنها مشهود است.

مسیرهای گردشگری دیدنی در آلمان,گردشگری,تور گردشگری

  منبع:دویچه‌وله

loading...

اولین دیدگاه

 1. با تشکر از آدمین جان که زحمت کشیدن و این تصاویر زیبا رو از کشور آلمان
  گذاشتن می خواستم چند موردی رو به این مطالب اضافه کنم تا شاید این پست برای دوستانم جالبتر و مفیدتر بشه.
  شهر هاناو Hanau که محل تولد برادران گریمه در ایالت هسن آلمان قرار داره. آلمان 16 ایالت داره که هر ایالت یه مرکز استان هم داره. مرکز ایالت هسن شهر ویسبادنه که این شهر و حومۀ اون به خاطر خوش آب و هوا بودن و کمی رفت و آمد محل استراحت و درمان هم هست. شهر فرانکفورت با این که مرکز ایالت هسن نیست ولی پر رفت و آمدترین و صنعتی ترین شهر این استانه. به غیر از برادران گریم گوته هم در این ایالت و در شهر فرانکفورت به دنیا اومده که خونۀ اون در فرانکفورت الان موزه ای به همین نامه. مشخصۀ شهر فرانکفورت هم ساختمون و آسمون خراش های خیلی بلنده.
  برادران گریم که در عصر رمانتیسم بزرگ شدن آرزوی اتحاد آلمان رو داشتن چون در اون زمان آلمان از ایالت های مستقل تشکیل شده بود و ناپلئون هم ایالت هسن رو اشغال کرده بود پس برادران گریم می خواستن با جمع آوری داستان های فولکلور از نقاط مختلف سرزمینشون این فرهنگ رو زنده نگه دارن.
  در مورد شهر مالدبورگ هم می دونم که رودخونۀ البه ازش عبور می کنه همون رودخونه که در هامبورگ هم جریان داره. اگه کسی به سبک معماری گوتیک علاقه داشته باشه در کلیسا های این شهر این سبک رو به وضوح می شه دید. از خصوصیت مهم این سبک قوسهای نوک تیزه که نوک آن به سمت آسمانه.
  دربارۀ جنگل شوارتس والد هم باید بگم که رود معروف راین از این جنگل سرچشمه می گیره. نام گذاری این جنگل به خاطر تیره بودن چشم انداز اونه که از رویش درختان بوجود اومده. شهر فرایبورگ و بادن بادن از نفاط پربازدید این منطقه است. از جاذبه های دیگۀ جنگل سیاه آلمان ساعت کوکوست. که اولین بار در این منطقه درست شده. کیک خوشمزۀ جنگل سیاه هم محصول این جاست. اگه شکل این کیک رو در اینترنت ببینید متوجه می شید که شکل لباس محلی دختران این منطقه است. پیراهن سیاهشون تداعی کنندۀ شکلات، بلوز سفیدشون مثل خامه و کلاه قرمز رنگشون درست منل گیلاس های قرمز روی کیکه.
  یه نکتۀ دیگه این که بزرگ ترین ایالت آلمان بایرنه ولی این جا نوشته شده ایالت نرد راین وست فالن بزرگ ترینه که درست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *