گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / گردشگری / 10 کشوری که وجود دارند اما ممکن است شما ندانید! +عکس
loading...

10 کشوری که وجود دارند اما ممکن است شما ندانید! +عکس

10 کشوری که وجود دارند اما ممکن است شما ندانید! +عکس

10 کشوری که وجود دارند اما ممکن است شما ندانید! +عکس

در جهان تعدادی کشور بسیار کوچک است که شاید تاکنون اسم آن ها را هم نشنیده باشید. کشورهایی که شاید کوچک و جمعیت کمی‌ داشته باشند، و این باعث شده باشد که درباره آنها چیزی ندانید اما آنها در این جهان وجود دارند. در اینجا ما ده مورد از آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. ناگورنو کاراباخ
جمعیت : 110.000
مساحت : 4424.102 مایل مربع
مرکز : استپاناکرت
این جمهوری بین ارمنستان و آذربایجان قرار دارد، اما این کشور به هیچ کشور دیگری وابسته نیست، در جایی که 95 درصد از جمعیت ارمنی است و ما بقی یونانیان و کردها هستند.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 2. جزایر پیتکرن
جمعیت : 50
مساحت : 18.1 مایل مربع
مرکز : آدم هوستون
جزایر پیتکرن یک مجمع الجزایر آتشفشانی شامل چهار جزیره، که قبلا مستعمره انگلیس بودند، می‌باشد. زبان رسمی ‌آنها انگلیسی و تاهیتی است. در سال های اخیر کلیساهای این جزیره را بسته اند چرا که تنها هشت  نفر در هر هفته برای عبادت به آنها مراجعه می‌کردند. همچنین این جزیره فقط یک رستوران دارد.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 3. جزایر کوک
جمعیت : 19569
مساحت : 91 مایل مربع
مرکز : Avarua
جزایر کوک سالانه پذیرای 90000 گردشگر است.بنابراین گردشگری صنعت و منبع اصلی درآمد ساکنانش است. از دیگر منابع درآرمد صادرات غذاهایی دریایی و میوه می‌باشد.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 4. توکلائو
جمعیت : 1416
مساحت : 5 مایل مربع
مرکز : ندارد
توکلائو یک کشور با حداقل درآمد در جهان است. بنابراین، مردمانش بیشتر با کمک های نیوزیلند زندگی می‌کنند. 96% از جمعیت توکلائو مسیحی هستند.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 5. جزیره من (مرد)
جمعیت : 80085
مساحت : 339 مایل مربع
مرکز : داگلاس
جزیره ما بین بریتانیا و ایرلند، در دریای ایرلند است. منبع اصلی در آمد آنها بانک دریای و گردشگری است.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 6. Guernsey
جمعیت : 65573
مساحت : 30 مایل مربع
پایتخت : سنت پیتر پورت
جزیره ای پر از صخره های شیب دار، به خصوص در جنوب آن، که مکانی مناسب برای دامپروری و باغبانی را به وجود آورده است. این جزیره مقصد توریستهای دوست دار طبیعت و پرندگان است. آب هوای این منطقه تقریبا مدیترانه ای و درجه حرارت آن به ندرت به زیر صفر و در تابستان ها هم کمتر به بیش از 20 درجه می‌رسد، در نتیجه این جزیره مکان مناسبی برای رشت درخت سرو، موز و نخل است.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 7. کومور
جمعیت : 798.000
مساحت : 863 مایل مربع
مرکز : Moroni
کومور یک کشور جزیره ای در آفریقا ، بین موزامبیک و ماداگاسکار در اقیانوس هند واقع شده است. زمانی یک مستعمره فرانسه بود و در حال حاضر حدود 300.000 نفر فرانسوی در کومور زندگی می‌کنند. 98 درصد از جمعیت این کشور مسلمان است.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 8. تووالو
جمعیت : 12373
مساحت : 10 مایل مربع
مرکز : فونافوتی
تووالو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس آرام است. این جزیره که در گروه جزایر پلی‌نزی قرار دارد، سابقا جزایر الیس نامیده می‌شده‌است. این کشور در قرن نوزدهم میلادی مستعمره انگلیس شد و در سال ۱۹۷۸ استقلال خود را به دست آورد. حکمران را ملکه انگلیس با پیشنهاد نخست وزیر تووالو انتخاب می‌کند. مجلس نمایندگان این کشور ۱۵ کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شوند. این کشور که تماما مسطح است، هیچ نقطه‌ای با ارتفاعی بیش از ۴٫۵ متر ندارد. به همین دلیل مسئله گرم شدن جهانی به معضلی مهم برای این کشور تبدیل شده‌است.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 9. نائورو
جمعیت : 14019
مساحت : 8.1 مایل مربع
مرکز : آرون
نائورو زمانی مستعمره امپراطوری آلمان بود. پارلمان ۱۸ نفره با رأی تمامی‌افراد بالغ هر سه سال انتخاب می‏گردد. مردم در ماههای نوامبر تا فوریه به جمع آوری آب باران می‌پردازند زیرا آب شرب در این کشور بسیار کمیاب است. در این کشور نیروی مسلحی وجود ندارد و استرالیا مسئول دفاع از نائورو است.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 10. وانواتو
جمعیت : 243300
مساحت : 4706 مایل مربع
پایتخت : پورت ویلا
در این جا 90 درصد مردم به فروش ماهی برای گذاران زندگی مشغولند و 80 درصد از جمعیت در روستاهای دورافتاده زندگی می‌کنند. غواصی از جاذبه های اصلی توریستی است. صادرات وانوآتو را نارگیل، ماهی و کاکائو تشکیل می‌دهند و یسلاما، انگلیسی و فرانسوی از زبانهای رسمی‌ به حساب می‌آیند.

گردشگری,تور گردشگری,مکانهای تفریحی جهان

 

loading...

9 دیدگاه ها

 1. همشون رو برا اولین بار هستش که الان میبینم .. واقعآ جالبه که کشور کوچکی مثل ناگورنو کاراباخ وجود داره در همسایگی ایران اما ازش بیخبریم. البته فکر کنم اینا به رسمیت شناخته نشدن … اما جزیره من(مرد) احتمالآ معروف باشه .

 2. آدمین جان ناگورنوکارباخ همون قره باغ علیاست. قبلا مال ایران بود و در عهدنامۀ ترکمن چای به روسیه واگذار شد روسیه هم ترکهای ساکن در منطقه رو اخراج کرد و ارامنۀ ایرانی رو جایگزین ترکها کرد. در جنگ با دولت عثمانی هم این منطقه به کمک روسها با عثمانی جنگید و پیروز هم شد خلاصه همیشه درگیری بر سر اشغال این منطقه بین ارمنستان و آذربایجان فعلی وجود داره ولی این منطقه هرچند که خودشو مستقل می دونه ولی تاکنون به رسمیت شناخته نشده و سازمان ملل هم منطقۀ قره باغ علیا رو جزیی از آذربایجان می دونه.
  جزایر پیتکرن هم تا اونجایی که من می دونم هنوز مستعمرۀ انگلستانه و اسمش هم از نام ملوان انگلیسی گرفته شده که اولین بار این جزایر رو دیده.
  ناتورو چهارمین کشور کوچیک جهانه و نیوزلند هم به همۀ اونا تابعیت نیوزلندی داده.
  شاید بد نباشه به کشور کوچک و زیبای لیختن اشتاین که مابین سوییس و اتریش و در دامان کوههای آلپ قرار گرفته هم اشاره بشه که بسیار زیباست و تابستونهای خنکی هم داره. البته چون کوهستانیه زمستوناش خیلی سرده. این کشور که از نظر کوچکی در مقام 16 قرار داره آلمانی زبانه و مرکزش هم شهر وادوتس.

 3. درسته آدمین جان در قدیم که چند امپراطوری بزرگ یشتر وجود نداشت و ایران هم یکی از اونا بود در عهدنامۀ گلستان و ترکمن چای هم ایران خیلی از اراضی خودش رو از دست داد. از جمله آذربایجان ولی قره باغ علیا بعدها از اراضی آذربایجان شد یعنی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی. الان هم مستقل نیست هرچند که ساکنانش بیشتر ارامنه هستند.

 4. این مطلب رو هم بگم که شوروی بعد از اشغال قره باغ برای توازن منطقه به نفع خودش. ارامنه رو به اونجا کوچ داد تا مسیحی نشین بشه و فکر می کرد ارامنه اهرمی در مقابل ترکهاست.

 5. امشب عجیب دلتنگ تنی چند از دوستان شدم . امیدوارم باز آیند.
  آره فرناز خانوم , همون طور که گفتین این منطقه هنوز مستقل نشده …. اما سخنان آدمین عزیز. منو بیاد چند ماه پیش انداخت که 200 سال از تحمیل قرارداد گلستان داره میگذره یعنی 24 اکتبر 1813 تا 2013 میشه 200 ساله …. که همین سرزمین های قفقاز از ایران جداشدن …. راستی فرناز خانوم اون کشور لیختن اشتاین که مابین سوییس و اتریش قرار داره الان مستقل هستش یا نه ؟؟ مثلآ منطقه شاهزاده نشین موناکو که در جنوب فرانسه قرار داره اینو میدونم که ظاهرآ مستقل از فرانسه هستش .

 6. بله مستقله و تلفظ نام این کشور به آلمانی هم “لیشتنشتاین” و پرچمش هم آبی و قرمزه که تقلیدی از پرچم ناپلئونه. این کشور دانشگاه نداره و تحت حمایت سوئیسه. در ضمن حکومتش هم پادشاهیه.

 7. مرسی از شما فرناز جان بابت پاسخ ….

 8. خواهش می کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *