مجله تاپ‌ناز‌

جمع کردن مو از روی فرش با روش های عالی و کاربردی

جمع کردن مو از روی فرش

جمع کردن مو از روی فرش کار سختی نیست ولی با استفاده از روش های عالی و کاربردی که در این بخش توضیح داده ایم، می توانید براحتی این موها را از روی فرش جمع کنید. موهای لابلای فرش منظره ای زشت به منزل می دهند و ممکن است باعث آزار شما شود.

به صورت کلی یکی از مشکلاتی که همیشه موقع تمیر کردن لکه فرش و موکت وجود دارد، جمع کردن موهای ریخته شده روی آنها است زیرا موی انسان به صورت طبیعی روزانه بین 100 تا 150 عدد از آن می ریزد که در میان پرز فرش پنهان می شود و بیشتر اوقات جمع کردن مو از روی فرش با استفاده از جارو برقی هم پاک نمی شوند و باید مهارت های مخصوص این کار را یاد بگیرید.

جمع کردن مو از روی فرش

وقتی در حال غذا خوردن هستید ناگهان موی بلند و درازی بین لقمه غذای شما پیدا می شود و ممکن است به طور کل اشتهای شما کور شود. گره خوردن تارهای موی بلند و کوتاه روی کف پوش و ملاقات آنها در بخش های مختلف خانه هم خوشایند نیست و احساس نامرتب و کثیف بودن را به شما منتقل می کند. اگر در این میان اصول جمع کردن مو را از فرش بدانید با این احساسات ناخوشایند روبرو نمی شود و در مواردی می توانید خیلی راحت از شر این موها راحت شوید.

روش های کاربردی برای جمع کردن موها

باید توجه داشته باشید که برای جمع کردن مو از روی فرش مانند گرفتن خاک فرش ها باید از روش های ایده آل استفاده کنید که در ادامه آنها را بیان می کنیم:

استفاده از برس های پلاستیکی

می توانید برای جمع کردن مو از روی فرش از برس های پلاستیکی هم استفاده کنید زیرا این وسایل خوب می توانند موهای گره خورده و تنیده شده در فرش را از لایه لای آن خارج کنند و به همین دلیل اگر حوصله استفاده از جارو برقی را ندارید و یا اصلا به این وسیله دسترسی ندارید برس ها می توانند ناجی شما باشن دو همچنین که برس های همه کاره هم برای پاکسازی کف پوش های مختلف دیگر هم به شما کمک می کنند.

استفاده از بادکنک

شاید کمی تعجب کنید ولی این روش هم می تواند موثر باشد. بادکنک به دلیل ایجاد الکتریسیته ساکن می تواند مو را به خود جذب کند. برای استفاده از این روش توصیه می شود که یک بادکنک را باد کنید و روی سطح فرش بغلتانید و ببینید که موها را چطور جمع می کند. اگر چه ممکن است این روش زیاد کاربردی نباشد ولی گاهی اوقات جوابگوی پاکسازی موها است و به همین دلیل پیشنهاد می شود که آن را امتحان کنید.

مطلب پیشنهادی: روش تمیز کردن و پاک کردن انواع لکه ها از روی مبل چرم

استفاده از چسب های پهن

می توان گفت که استفاده از چسب پهن برای جمع آوری مو از روی فرش روشی ایده آل است که برای انجام آن فقط نیاز است تکه ای چسب پهن را دور انگشت های دست خود بپیچید و با آن موها را جمع کنید. باید توجه داشته باشید که سطح چسبناک نوار چسب باید به سوی بیرون باشد یعنی با آن روی فرش بکشید تا موهای شما جمع شوند و به آن بچسبند. این روش قابل اجرا روی سطوح کوچک است ولی اگر قرار باشد از چسب های پهن برای پاکسازی محیط های فرش بزرگ استفاده کنید باید سراغ روش های دیگر بروید. مثلا می توانید چسب پهن روی یک غلطک بکشید و با استفاده از آن موهای روی فرش را جمع کنید.

استفاده از نرم کننده لباس

برای انجام دادن این روش یک بطری اسپری خالی را با ترکیبی از آب و چند قطره نرم کننده لباس پر کنید و سپس محتویات بطری را روی فرش اسپری کنید تا حالت نمناک و مرطوبی پیدا کند. پس از اسپری کردن فرش را با استفاده از یک جاروی بلند دسته دار یا برسی که قسمت سرش زبر و سفت است خوب جارو کنید. اجازه دهید فرش خوب خشک شود و سپس اقدام به کشیدن جارو برقی کنید و در پایان کار متوجه نتیجه کار می شوید.

استفاده از تی شیشه شوی

می توانید برای جمع کردن مو به سراغ تی های شیشه شوی هم بروید. تی های شیشه شوی همان تی هایی هستند که برای پاک کردن شیشه ماشین و پنجره های منزل از آنها استفاده می شود. برای استفاده از این تی ها باید لبه پلاستیکی و خشک تی را روی سطح فرش بکشید تا موهای ظریف را از سطح فرش جمع کنید و همچنین که پوشیدن دستکش پلاستیکی و تلاش برای جمع کردن مو از روی فرش هم می توانید به این روند کمک بکند.

استفاده از بخار شوی

توجه داشته باشید که بخارشوی ها نیز می توانند در مسیر پاک سازی فرش ها به کمک تان بیایند و برای استفاده از این روش تنها لازم است فرش ها را با جاروبرقی تمیز کنید و سپس به سراغ بخارشوی ها بروید. بخارشوی ها در واقع علاوه بر پاکسازی موها باعث از بین رفتن گرد و غبار و مواد حساسیت زای موجود در بافت های فرش می شوند. بهتر است بدانید که شستن فرش ها و تمیز نمودن کف پوش ها بسیار مهم است و نباید آن را دست کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: پاک کردن لکه زردچوبه | نحوه پاک کردن لکه زردچوبه از روی بدن، لباس و فرش

مطالب مشابه را ببینید!