مجله تاپ‌ناز‌

درمان زخم معده با عسل طبیعی + روش های درمانی سنتی و خانگی درد معده با عسل

درمان زخم معده با عسل طبیعی

زخم می تواند در بخش های مختلف بدن از جمله معده هم ایجاد شود که به آن زخم معده می گویند و علائم مختلفی هم دارد. اگر می خواهید زخم معده را درمان کنید، می توانید با ساتفاده از عسل با روش های مختلف زخم معده را از بین ببرید.

زخم معده بیماری بسیار شایعی است که این روزها بسیاری از افراد به آن دچار می شوند و در واقع یکی از زخم هایی است که در جداره داخلی معده بخش ابتدایی روده کوچک ایجاد می شود و هنگامی که این مشکل ایجاد می شود که اسید معده باعث تخریب پوشش معده می شود، افرادی که به زخم معده مبتلا می شوند شاید روش های مختلف را به منظور درمان زخم معده استفاده کرده اند که در حقیقت درمان زخم معده با عسل یکی از روش های عالی برای برطرف نمودن زخم معده می باشد.

 

 درمان زخم معده با عسل طبیعی با ترکیب های مختلف

عسل خواص زیادی برای سلامتی دارد و در طب سنتی قدیم هم به کاربردهای زیاد این ماده اشاره شده است و بسیار پرطرفدار بوده است، امروزه عسل برای درمان زخم معده گزینه ای مناسب است. عسل به دلیل داشتن آهن و منگنز زیادی که دارد از ترشح اسید اضافی معده جلوگیری می کند و در واقع یک مرهم برای درمان زخم های معده می باشد. در ادامه چند ترکیب عسل را که می تواند زخم معده را درمان کند به شما معرفی می کنیم.

 

شیر و عسل

شیر و عسل گزینه ای خوب برای درمان زخم معده می باشد و می تواند باعث تقویت معده شود و زخم های معده را بهبود دهد و همچنین به نرم شدن روده هم کمک کند.

درمان زخم معده با عسل طبیعی

شنبلیله و عسل

عسل و شنلیله هم می تواند زخم معده را درمان کند و یک قاشق غذاخوری از پودر شنبلیله را بجوشانید و سپس با کمی عسل ترکیب کنید و مخلوط به دست آمده را با شکم خالی میل کنید.

بخوانید: اگر زخم معده دارید این غذاها را نخورید

تخم مرغ و عسل

در ابتدا یک فنجان شیر تازه گاو را بجوشانید و سپس اجازه دهید تا ولرم شود و حالا یک عدد تخم مرغ و عسل را با هم ترکیب کنید و مخلوط حاصل شده را به شیر اضافه کنید و سپس آن را به مدت 10 روز به صورت ناشتا مصرف کنید.

 

عرق کاسنی و عسل

با عسل و کاسنی می توانید زخم معده را سریع درمان کنید فقط کافی است دو گرم از ریشه و برگ تهیه شده از گیاه کاسنی را در کمی آب در حدود 200 سی سی بجوشانید و سپس با کمی عسل مخلوط کنید و یک ساعت پس از غذا خوردن آن را مصرف کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب به مدت یک هفته از این روش استفاده کنید.

عسل و آب ولرم

برای درمان زخم معده می توانید 2 ساعت قبل از میل کردن غذا و یا 3 ساعت پس از غذا خوردن یک قاشق غذاخوری عسل را در کمی آب ولرم مخلوط کنید و سپس جرعه جرعه بنوشید.

درمان زخم معده با عسل طبیعی

عسل و زرد چوبه

زردچوبه و عسل هم روش خوبی برای درمان زخم معده می باشد و این دو ماده به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی باعث درمان زخم معده می شوند پس 50 گرم زردچوبه آسیاب شده را با 3 قاشق غذاخوری عسل و 200 میلی لیتر آب گرم مخلوط کنید برای رسیدن به بهترین نتیجه یان ترکیب را هر روز مصرف کنید.

دارچین و عسل

یکی دیگر از روش های خوب برای درمان زخم معده استفاده از دارچین و عسل می باشد پس یک قاشق عسل را با یک چهارم قاشق پودر دارچین مخلوط کنید و سپس ترکیب به دست آمده را میل کنید.

عسل و تمشک

از دیگر روش های درمان زخم معده این است که ۳۰ تا ۵۰ گرم از برگ تمشک را داخل یک لیتر آب جوش به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید تا دم بکشد بعد از سرد شدن مقداری عسل به آن اضافه کنید سپس یک فنجان از آن را نیم ساعت بعد از هر غذا بنوشید.

علائم زخم معده

  • احساس سوزش در ناحیه شکم و پشت قفسه سینه
  • سوزش سر دل
  • نفخ
  • تهوع و استفراغ
  • درد ناخوشایند در وسط یا بالای معده
  • استفراغ خونی
  • مدفوع سیاه رنگ
  • کاهش وزن
  • درد شدید شکم

در هنگام بهبود زخم معده با عسل باید از مصرف مواد غذایی که دارای فیبر، سبوس و یا الیاف گیاهی هستند خودداری کنید. امیدواریم که با روش های بالا بتوانید زخم معده را درمان کنید.

مطلب پیشنهادی: مشکل ماندن غذا سر معده یا سنگین شدن معده

مطالب مشابه را ببینید!