مجله تاپ‌ناز‌

اطلاعات در مورد سریال الیت سریال نخبه ( Elite ) + داستان سریال و در مورد شخصیت های داستان

الیت به اسپانیایی Élite‎; E L I T Ǝ، یک مجموعه تلویزیونی مهیج و درام نوجوان است که از شبکه نت فلیکس پخش می شود و با امتیاز 7.5 در Imdb یکی از سریال های پرامتیاز به حساب می آید. این سریال رده بندی 16 به بالا را دارد.

داستان سریال الیت

داستان سریال در مورد سه نوجوان از قشر متوسط است که در این مدرسه تحصیل می کنند و بورسیه شده اند ولی دیگر دانشجویان به دلیل ثروت خانواده در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند. از بازیگران این سریال می توان به ماریا پدراسا، میگل هران و ارون پیپر می‌توان اشاره کرد.

الیت مفاهیم و مضامین مرتبط با درام‌های نوجوان را نشان می‌دهد، اما همچنین دارای موضوعات مترقی تر و سایر جنبه‌های کلیشه ای آن است. اینها شامل بسیاری از موضوعات متنوع جنسی است. از نظر ساختاری، این مجموعه از یک طرح فلاش به جلو استفاده می‌کند که شامل یک عنصر رمز و راز است، و هر فصل در دو برهه زمانی انجام می‌شود.

اطلاعات در مورد سریال الیت سریال نخبه ( Elite )

فصل اول، متشکل از هشت قسمت، در ۵ اکتبر ۲۰۱۸ از شبکه نتفلیکس منتشر شد. نظرات مثبت منتقدان و مخاطبان را دریافت کرد، بسیاری از این مجموعه را «لذت‌بخش خجالت آور» (guilty pleasure) خواندند و تحریریه، بازیگری و نمایش مضامین بالغ را تحسین کردند. در اکتبر ۲۰۱۸، این سریال برای فصل دوم تمدید شد، که در ۶ سپتامبر ۲۰۱۹ منتشر شد. فصل سوم در اوت ۲۰۱۹ تمدید شد و در ۱۳ مارس ۲۰۲۰ منتشر شد. در ماه مه ۲۰۲۰ و فوریه ۲۰۲۱، نتفلیکس این مجموعه را برای فصل چهارم و پنجم تمدید کرد. فصل چهارم در ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ اکران شد و فصل پنجم آن در سال ۲۰۲۲ اکران خواهد شد.

 

عوامل فیلم ؛ نقد سریال Elite

 • سازنده: کارلس مونترو و داریو مادرونا
 • بازیگران: ماریا پدراسا، ایتزان اسکامیا، میگل برناردو، ایستر اکسپوزیتو، دانا پائولا، میگل هران، هایمه لورنته، آلبارو ریکو، ارون پیپر، مینا الحمانی،‌ عمر آیوسو، خورخه لوپز، کلاودیا سالاس، خورخینا آموروس، سرخیو مومو و لِیتی سِینه
 • آهنگساز: لوکاس بیدال
 • کشور سازنده: اسپانیا
 • زبان اصلی: اسپانیایی
 • تهیه‌کننده‌های اجرایی: کارلس مونترو، داریو مادرونا، دیه‌گو بنتاکور و اینیاکی خوریستی
 • تهیه‌کننده: فرانسیسکو راموس
 • مکان تولید: Sierra de Guadarrama، مادرید
 • فیلم‌برداری: دنیل سوسا سِگورا و ریکاردو دِ گارسیا
 • تدوین‌گران: ایرنه بِلِکوا و آسن مارچنا
 • تولیدکننده: Zeta Producciones
 • توزیع‌کننده: نت‌فلیکس

 

ابتدا به ساکن خروج داستان از کلیشه های معمول هست .
نکته دوم بازی خوب بازیگران
نکته سوم خط داستانی که شما رو سوپرایز می کنه و در هر بخش از سریال نگاه جدیدی به شما میده
نکته چهارم که البته معمولا در سریال های نتفلیکسی نوعی مشخصه و امضاست ، بی پرده و بدون تعارف داستان در ذهن نویسنده رو ادا کردن
شما در سریال علاوه بر همراهی با داستان اصلی و چرایی به شدت علاقه مند میشید خئد شخصیت ها سریال رو بشناسید و وجه های مختلف هر کدومو حس کنید . که به نموعی یکی از اصلی ترین پرداخت های این سریال بر همین محور استوار هست .
اما از شخصیت ها بدونیم.

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
ساموئل شخصیت محوری داستان که در نگاه اول آروم ، به دنبال پیشرفت و تخصیل و خروج ار تقدیر فقر ، اما به مرور متوجه جنبه های خاموش و باطنی این شخصیت میشیم .

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
ماریا : پر شور ، محرک ، خسته و معترض ، جسور و گاهی احمق ؛ دارای آرمان متفاوت از خانواده و طبقه اجتماعی خود که برای عصیان صرفا به ناسازگاری و تند روی می پردازد دقیقا نمونه بارز افرادی که خسته از شرایط و زمین و زمانن و در عین حال به دنبال دنیایی بهتر اما تنها کاری که می کنند به لجن فرو بردن خود .

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
گوزمان : مغرور ، باطن پاک اما محیط اطراف باعث بروز رفتار های تبعیز آمیزشه ، جاه طلب و خانواده دوست اما جز اون دسته از افراد که حسشون رو با مشتشون قبل از فکر کردن نشون میدن

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
لو : ضعیف النفس که پشت عشق مخفی شده ، جز اون دسته افرادی که میخوان برای عاشق بودن تک تک حرکات معشوق رو کنترل کنن، بد جنس و عنصر اخلاق چندان براش معنی نداره

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
کارلا : به نظر شخصی خود من ، پیچیده ترین شخصیت سریال . متفاوت ، خسته ، همه چیز رو سعی می کنه با اغوا افراد به دست بیاره ، در عین حال محبوب  اونهم به گونه ای که همه چشم ها نیم نگاهی بهش دارن ، خصیصه عشق در مورد کارلا پیچیده و متفاوته ، نمونه بارز افرادی که یک عشق در گستره شون نمی گنجه و در عین حال رفتارشون هم ابدا قابل پیش بینی نیست .  یه جورایی جذاب ترین شخصیت رو برای کارلا سناریست در نظر گرفته .

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
نانو : یه احمق به تمام معنا – برادر ساموئل ، معنای واقعی این که سیبی که از وسط نصف میشه  یکسان نیست . اما به شدت صلاح برادرشو میخواد فقط به احمقانه ترین روش ها . جوری که اصطلاحا به طلا دست بزنه خاک میشه

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
آندره : این نمونه بارز رفاقت هست . برای مثال وجدان توی این سریال میشه آندره رو اسم برد . در عین حال نماینده افرادی که در اوج موفقیت ، موفق نیستن چون مجبور بودن خود واقعشون رو مخفی کنن .

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
پولو : خودمونی بگیم بی شعور داستان سریال . بدون اخلاق ، عدم کنترل نفس ، بی ارده ، بی اخلاق و خاضر به انجام هر کاری برای نجات خودشون در عین حال نمونه بارز افرادی که نمی تونن خشمشون رو کنترل کنن و دنیایی رو به خاطر یک لحظه بهم میریزن . در عین حال نمونه افرادی که دست به هر کاری میزنن اما یه ته مونده ای از وجدان دارن که همیشه بازنده خباثت درونشونه . نمونه بارز خائن در رختخواب .

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
کریستین : شخصیت گمراه داستان ،  نمونه بارز سرنوشت افرادی که دنیال یک شبه میخوان پلکان جامعه رو بالا برن و آویزون و عجب وصله ناجورین . دوستانی که دوستن اما تو دو راهی دوستی و لذت در نهایت لذت رو انتخاب می کنن . افرادی که میشه راحت اغواشون کرد اما در نهایت ضربه کاری رو میخورن درست اون لحظه که تصمیم میگیرن برگردن و انتخاب درست رو طی کنن اما چه فایده که نوش دارویی هستن بعد ار مرگ سهراب  . خلاصه یدونه از این دوستا از صد تا دشمن بدتره

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
نادیا : این شخصیتی که زیاد نمیشه دربارش حرف زد و باید خودتون ببینید اما میشه به طور کلی گفت از اون گروه افراده که به چیزی معتقده چون براش مقدور کردن اما وقتی وارد دنیای واقعی میشه متوجه میشه اون چیزا سیاه و سفید فقط نیست و گاهی خاکستری هم هست . افرادی که بد جور بر سر دو راهی باورهایی که خودشون یهش نرسیدن و حس تعلق نمی کنن اما مجبورن و در نهایت همشه اون آزاده گی در نهایت پیروزه . همیشه محدودیت های خشک یه جا ترک بر میدارن .  اما نادیا در میان تمام شخصیت ها عاقل ترینه ، انتخاب های بهتری داره ، وفادار به دوستی هست .

در فصل دوم دو شخصیت جدید اضافه میشه

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ربکا : دختر مهربون فصل دوم ، کسی که عاشق میشه اما حاضره خاموش باشه چون حس می کنه دیده نمیشه ولی نمیذاره با اینکه دیده نمیضشه آسیبی به طرف مقابل برسه و کنارشه .  اهل ژست نیست و ار فرش به عرش رسیدنش نمیذاره ذات ولقعیش خدشه دار شه . انصافا ساموئل لیاقتشو نداره

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
والریو : یه منحرف واقعی ، سیاستمدار نمونه واسه اینده اسپانیا ، حاضر به انجام هر کاری به هر قیمتی برای رسدن به خواستش ، دوست ناباب سریال که به هر کی نزدیک شه منحرفش می کنه . و جفت ناجور لو که خودتون در سریال متوجه خواهید شد .

 

سریال الیت سریال نخبه ( Elite )
کایتانا : این فرد که کلا خود باخته سریال باید نام برد ، کسی که هستی خودش و خانواده خودشو رو ننگ می دونه و مایه تحقیر و دلش میخواد حتی به قیمت دروغ و آنچه نیست نشان دادن خودش لا به لای طبقات قروتمند جامعه وول بخوره و دوست پیدا کنه و شایدم یکی رو تور بکله بتونه ارزو و رویاهشو به واقعیت تبدیل کنه . از اوناست که اول دلتون براش میسوزه اما بعدا پشیمون میشد .

خوب بدون اینکه اسپول کنیم داستان سریال رو برای شما دوستان و مخاطبان عزیز شخصیت های سریال رو معرفی کردیم اما حالا خود داستان چی ؟
خود داستان جالبه ، مداوم شما رو بالا و پایین میبره ، در طول سریال دوست دارید روند وقایع رو دنبال کنید . ساده بگم اگر قسمت اخر سریال رو ببیند طبیعتا راز فصل فاش میشه و کل داستان رو میفهمید اما حتی این موضوع هم باعث نمیشه که از دیدن سریال صرف نظر کنید چون بدجور قلقلکتون میده که چی گذشته ، چه حرفایی رد و بدل شده و چی شد که به این نقطه نهایی رسید .

واقعا این سریال رو پیشنهاد می کنیم و دیدنش ارزش داره .
در اروپا و آمریکا هم سریال شدیدا نظر مخاطب ها و منتقدا رو جلب کرده .

مطالب مشابه را ببینید!