مجله تاپ‌ناز‌

سینک گرانیتی آشپزخانه چه مزایای و چه معایبی دارد

سینک گرانیتی مزایای زیادی دارد ولی بدون عیب هم نیست و دارای بعضی از معایب است. سینک گرانیتی آشپزخانه بسیار شیک و زیبا است و در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد خصوصیات و مزایای این نوع سینک می خوانید.

سینگ گرانیتی هفتاد الی هشتاد درصد گرانیت و بیست تا سی درصد مواد اکرلیک یا رزین دارد ولی این مواد بسیار پیچیدگی دارند. بعضی از افراد سینک های ظرفشویی را فقط با جنس استیل تصور می کنند ولی باید بدانید که جنس های مختلفی مانند شیشه، اتیل، کورین و گرانیت هم وجود دارد که یکی از بهترین مواد برای سینک، گرانیت است.

اطلاعات در مورد سینک گرانیتی

سینک هایی که در بازار وجود دارند بیشتر فلزی و استیل هستند و ممکن است زیبایی مد نظر شما را نداشته باشند. از آنجایی که گرانیت یکی از محکم ترین و زیباترین مواد در دنیا است، سینک به جنس گرانیت هم وارد بازار شد. البته سینک های گرانیتی مقداری گران قیمت تر هستند ولی نمی توان از زیبایی و مزایایی که داشت گذشت.

مزیت سینگ های گرانیت

سینک گرانیتی برتری بیشتری نسبت به انواع دیگر سینک ها دارد و به همین دلیل در ادامه مزیت های این سینک ها را بررسی می کنیم:

راحت بودن تمیز کردن

اولین مسئله ای که خیلی از افراد به آن توجه می کنند، تمیز کردن و پاک کزردن سطحج سینک از جرم و کثیفی است. آشپزخانه باید تمیز باشد تا اعضای خانواده دچار مشکل نشوند. سینک گرانیت با عرضه خود رضایت تمام مشتریان را جلب کرد. پاک کردن سینک گرانیتی نسبت به دیگر سینک ها بسیار راحت تر انجام می شود و آسان است.

استحکام بالا

سینک گرانیتی موقع آسیب دیدن، خراش یا برخورد با اشیای تیز و مواد شوینده بسیار مقاوم است و استحکام دارد. اسین سینک در مقابل انواع اشیا مانند سیم ظرفشویی، میکروب ها، مواد شوینده و آب داغ بسیار مقاوم است. بهداشت مسئله ای مهم است که در اولویت قرار دارد و می توان گفت که این سینک در مقابل باکتری و میکروب ها بسیار مقاوم است و باکتری روی آن براحتی زنده نمی ماند.

سینک گرانیتی

طبقه بندی خارق العاده

اما این نوع سینک ها بسیار تنوع رنگی دارند.رای کشیدن طرح سینک های گرانیتی از رنگ های مختلف زیادی استفاده شده و از سمت دیگر وسایل مرتبط با شیر آب هم به طور کامل با رنگ سینک مطاقبت دارد. می توانید با خرید این نوع سینک ها فرم و شکل بسیار زیبایی به آشپزخانه خود بدهید. همچنین انجام این طور کار ها شور و هیجان خاصی به آشپزخانه شما می دهند.

فونیکس سینک گرانیتی

دیگر دلیل که خیلی از افراد این سینک را انتخاب می کنند، مقاومت زیاد آن است. تعداد کمی از سینک های گرانیتی که فروخته می شود از ۸۰% و ۲۰% رزین اکلریک درست شده اند. این ماده باعث می شود استحکام این تجهیزات بالا برود. به این نوع سینک، سینک کامپوزیتی هم گفته می شود و منظور از کامپوزیت، ترکیب کردن گرانیت و اکریلیک است.

سینک گرانیتی

سینک های گرانیت چه معایبی دارند؟

اگر چه سینک گرانیتی بسیار مزایا دارد ولی بدون عیب هم نیست و در ادامه با معایب این نوع سینک ها آشنا می شوید:

نیازمند به نصاب حرفه ای

70 درصد این نوع سینک ها از جنس سنگ هستند و در مقایسه با سینک های استیل وزن بیشتری دارند. به همین دلیل باید برای نصب آنها از نصاب حرفه ای کمک بگیرید و با دقت جاگذاری شود. این موضوع باعث می شود که هزینه مقداری بیشتر شود.

آسیب دیدگی ظروف

جنس سخت سینک گرانیتی باعث می شود که موقع افتادن اطراف آن آسیب نبیند ولی به ظروف شکستنی آسیب می رسد و باید مراقب ظروف شکستنی باشید. این سینک ها خیلی محکم هستند و برای همین باید مواظب باشید.

نیاز به نصب شیر

بعضی از انواع این سینک، فضایی برای نصب شیر آب ندارند و باید آن را سوراخ کنید که ممکن است باعث شکستن آن شود. به همین خاطر اگر سینکتان جای شیر نداشت بهتر است آن را بر روی کابینت جای دهید.

اصول خرید سینک گرانیت

به طور کلی ممکن است با وجود تمامی مزایا و معایب مربوط به این نوع سینک ها باز هم دچار تردید باشید اما با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این سینک ها به دست بیاورید. در واقع برای خرید سینک گرانیتی بایستی به خوبی تحقیق کرده و فروشگاه هایی را انتخاب کنید که محصولاتی باکیفیت را به مشتری ارائه دهند. همچنین یکی از نکات مهم که بایستی در روند خرید سینک بدان توجه داشته باشید عمق لگن است زیرا سینک هایی با عمیق زیاد موجب پنهان ماندن ظروف و قابلمه ها در داخل سینک می شوند ولی اگر شما نیاز به فضای عمیق تری دارید بایستی در زمان خرید حتما این مسئله را مد نظر قرار دهید زیرا پس از خرید سینک کم عمق ممکن است پیشمان شده و باعث نارضایتی شما شود.

همچنین موضوع دیگری که بایستی در خرید این نوع سینک ها بدان توجه داشته باشید قیمت است. ممولا قیمت این سینک به عوامل متفاوتی بستگی دارد که نبایستی از آن غفلت کنید. در ادامه به بیان عوامل مهم در تعیین قیمت سینک ظرفشویی گرانیتی پرداخته ایم که می توانید در روند خرید از آن ها بهره ببرید:

کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این سینک ها

طراحی به کار رفته در سینک

اندازه و عمق سیتک و در واقع فضایی که نیاز دارد

تک لگنه یا دولگنه بودن سینک ها

به یاد داشته باشید که سینک ها در اندازه و رنگ های مخنلفی ساخته می شوند و شما هر رنگ و اندازه ای که مدنظرتان باشد را می توانید انتخاب نمایید. همچنین بایستی در زمان خرید داشته باشید که فضای آشپزخانه و نصب سینک ظرفشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و همچنین حفظ تعادل در فضای آشپزخانه در دکوراسیون آن نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

مطالب مشابه را ببینید!