مجله تاپ‌ناز‌

ماسک طبیعی که با بوتاکس طبیعی، پوست شما را زیبا می کند

انواع ماسک طبیعی برای بوتاکس پوست

اگر از فرو رفتن سوزن های بوتاکس در پوست صورت می ترسید و یا هزینه بوتاکس را ندارید به جای آن می توانید از ماسک هویج استفاده کنید. هویج فواید زیاید برای پوست دارد و با بوتاکس هم تراز است.

بوتاکس صورت با ماسک هویج

به دلیل اینکه میوه ها و سبریجات دارای مواد طبیعی هستند برای پوست بسیار خاصیت دارند و سال هاست که از میوه و سبزی در صنعت زیبایی استفاده می شود.

ماسک طبیعی که با بوتاکس طبیعی، پوست شما را زیبا می کند

ماسک صورت ضد پیری هویج

مواد لازم برای ساخت ماسک هویج

  • هویج بزرگ رنده شده : 1 عدد
  • نشاسته : قاشق غذاخوری
  • خامه ترش : 1 پیمانه

طرز تهیه ماسک هویج

  • مواد را با هم ترکیب کنید و چند لحظه منتظر بمانید.
  • ماسک را به صورت بزنید و بگذارید نیم ساعت روی صورت بماند.
  • بعد از نیم ساعت صورت را با آب ولرم بشوئید.
  • کرم مرطوب کننده بزنید.
  • این کار را ۳ بار در هفته انجام دهید.

ویتامین های موجود در هویج پوست را تازه می کند، نشاسته پوست و چروک ها را ترمیم می کند و اسید لاکتیک موجود در خامه ترش پوست را روشن و شفاف می کند. و ترکیب این سه ماده با همدیگر با علائم پیری، پوست شل و وارفته، چین و چروک جوش های سر سیاه مبارزه می کند.

اکنون که روش درست کردن ماسک را یاد گرفتید کمی از فواید آن بگوییم. فواید بیشمار ماسک هویج پوست تازگی را به پوست بر می گرداند. با استفاده از این ماسک پوست به تمام مواد مغذی که نیاز دارد می رسد.
استفاده مداوم ماسک هویج هم نشانه های پیری، خطوط و چین و چروک ها را به مرور زمان در پوست از بین می برد و هم پوست را شفاف و روشن می کند. با استفاده از این ماسک دیگر از لکه ها و جوش های سر سیاه راحت می شوید و به شکرانه ماسک هویج دیگر چنین مشکلاتی نخواهید داشت.

 

آیا استفاده از ماسک هویج برای همه پوست ها مناسب است؟

بله ماسک هویج را می توان برای انواع پوست ها به کار برد زیرا ویتامین های موجود در آن به پوست ها هیچ آسیبی نمی تواند برساند. اما اگر مشکل شدید پوستی و یا آکنه های عمیق دارید حتما قبل از استفاده این ماسک با پزشک و متخصص پوست مشورت کنید چون ممکن است پوست به مواد این ماسک حساسیت نشان دهد.

 

نکته های مهم ماسک هویج برای انواع پوست

بهترین راه برای استفاده از ماسک هویج برای پوست های چرب این است که کمی برگ نعناع خرد شده را با پوره هویج مخلوط کنیم و به مدت نیم ساعت روی پوست بمالیم. نعناع منافذ پوست را منقبض می کند و چربی پوست را می گیرد.
پوست های نرمال تا چرب هم می توانند به این ماسک عسل اضافه کنند تا به پوست رطوبت رسانی کند.
پوست های حساس نیز می توانند به ماسک هویج روغن نارگیل اضافه کنند تا التهاب و قرمزی پوست را کاهش دهد.
اگر قبلا از این ماسک استفاده کرده اید خوشحال می شویم کمی از تجربه خود برای ما در قسمت دیدگاه بگویید.

مطالب مشابه را ببینید!