مجله تاپ‌ناز‌

ماسک گلابی و تاثیرات مثبت و مفیدی که بر پوست صورت دارد

اگر مایل هستید که پوست شفاف و زیبا داشته باشید می توانید از ماسک طبیعی گلابی بهره ببرید. گلابی با داشتن خواص بی نظیری که دارد باعث سلامت پوست می شود.

گلابی دارای ویتامین E است و این ویتامین برای رشد مو و پوست لازم است. گلابی دارای ویتامین C است که برای از بین بردن سلول های مرده پوست نقش مهمی دارد. اسیدهای مفید در این میوه از پوست شما در مقابل آسیب ها مراقبت می کنند. اسید لاکتیک موجود در گلابی باعث مرطوب شدن پوست می شود. خواص زیاد این میوه باعث می شود که خیلی از افراد از انواع ماسک های گلابی برای حفظ سلامتی و شادابی پوست استفاده نمایند.

 

انواع ماسک گلابی برای پوست

ممکن است به دلیل تغییرات آب و هوا یا بعضی از مواد غذایی پوست دچار خشکی و آکنه شود. انواع ماسک این میوه برای درمان این مشکل موثر است.

 

گلابی و برنج برای پوست

این ماسک مخصوص برای از بین بردن جوش و شفافیت پوست مناسی می باشد برای تهیه این ماسک نیاز به یک قاشق غذاخوری گلابی له شده و یک قاشق غذاخوری برنج پخته شده داریم. مواد را با هم ترکیب کنید و قبل از استفاده از آن پوست خود را تمیز کنید. با این کار منافذ پوستی شما باز می شود و ماسک روی پوست شما عملکرد بهتر دارد. این ماسک را 15 دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس با آب خنک صورت خود را بشویید.

ماسک گلابی

سیب و گلابی برای لطافت پوست

نصف گلابی و نصفی از یک سیب را پوست بکنید و سپس خرد نمایید. دو قاشق عسل به آن اضافه کنید. ترکیب ایجاد شده را 10 دقیقه در یخچال قرار دهید سپس آن را به صورت بزنید. 30 دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشویید. این ماسک باعث نرم شدن و لطیف شدن پوست می شود.

 

ترکیب عسل و گلابی

برای تهیه کردن این ماسک یک گلابی را خرد کنید. نصف قاشق چای خوری عسل اضافه کنید. سپس کمی ماست به اندازه یک قاشق چای خوری داخل آن بریزید. این مواد را خوب با هم ترکیب کنید. بعد از گذشت یک ساعت ماسک گلابی آماده است و به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. آنتی اکسیدان موجود در عسل هم خاصیت ضد میکروبی دارد و هم باعث مرطوب نگه داشتن پوست شما می شود. از این ماسک می توانید برای مرطوب ساختن پوست استفاده کنید.

 

شیر و گلابی مناسب برای پوست

چنانچه از این ماسک به مدت یک روز در هفته استفاده کنید پوست شما نرم می شود. برای تهیه این ماسک نصف گلابی رسیده را خرد کنید سپس دو قاشق سوپ خوری شیر و یک قاشق چای خوری عسل طبیعی به آن اضافه کنید. مواد را درون مخلوط کن بریزید تا خوب مخلوط شود. به آن روغن بادام و نارگیل اضافه کنید. قبل از استفاده کردن از این ماسک صورت و دست ها را بشویید. صورت را با آب ولرم کمی مرطوب کنید و سپس ماسک را روی صورت به جز نواحی اطراف چشم بمالید. بعد از زمان ۱۵ تا ۲۰ دقیه صورت  را با آب ولرم شست و شو دهید و تاثیرات آن را ببنید.

 

ماسک گلابی و لیمو برای پوست

برای ساخت این ماسک یک عدد گلابی را پوست بکنید و سپس خرد کنید. آب یک عدد لیمو را بگیرید و با آن ترکیب کنید. قبل از استفاده ماسک صورت باید تمیز باشد. ماسک را به مدت 15 دقیقه روی پوست بمالید و سپس با آب سرد بشویید. استفاده از این ماسک برای افرادی که پوست چرب دارند توصیه می شود زیرا ترکیب این مواد باعث خشک نگه داشته شدن پوست می شود.

 

گلابی برای منافذ بازپوستی

برای بستن منافذ باز پوستی می توانید گلابی ها را تکه تکه کنید. سپس آنها را درون فریزر قرار دهید و بگذارید که یخ ببندد. پس از یخ بستن گلابی ها از آنها تکه ای بردارید و صورت خود را با آن ماساژ دهید. این کار را به مدت 10 دقیقه انجام دهید.

 

درمان آفتاب سوختگی با گلابی

خواصی که گلابی دارد برای درمان التهاب پوستی به ویژه در موقع آفتاب سوختگی موثر است. برای کاهش التهاب گلابی له شده را با نصف قاشق چای خوری عسل و یک قاشق غذاخوری خامه ترکیب کنید. سپس ماسک را روی محل آسیب دیده پوست بکشید. پس از 20 دقیقه محل آسیب دیده را با آب خنک بشویید.

خواص گلابی برای مو

خواص موجود در گلابی باعث درخشندگی، نرم شدن مو و رفع خشکی پوست سر می شود. برای استفاده از این میوه به عنوان ماسک مو، آب آن را با کمی سرکه ترکیب کنید و قبل از رفتن به حمام به مدت 30 دقیقه روی موها بمالید و سپس موها را بشویید.

مطالب مشابه را ببینید!