مجله تاپ‌ناز‌

دیدنی های منامه + سفر به شهر آسمان خراش ها در بحرین

منامه

منامه شهر آسمان خراش های بلند در بحرین است که سفر به این شهر می تواند شما را جذب زیبایی هایش کند. دیدنی های منامه شامل جاذبه های تاریخی و مدرن هستند که تلفیق این زیبایی ها باعث شده است تا گردشگران زیادی از سراسر جهان جذب کشور بحرین شوند.

منامه یکی از شهرهای زیبا و پر جاذبه در بحرین است و جزو مهمترین شهرهای اسلامی است که در جهان شناخته شده است و در این شهر برج ها و آسمان خراش های زیادی را می بینید که به این شهر زیبایی زیادی بخشیده است.

این شهر یکی از مهمترین شهرهای بحرین و پایتخت رسمی این کشور است که دارای مناظر خیره کننده است و می تواند توجه هر گردشگری را جذب خود کند و به همین دلیل یکی از جاذبه های مهم بحرین است. دیدنی های منامه بسیار جذاب هستند و می توان به فروشگاه های مدرن و مراکز خرید لوکس آن اشاره کرد که بسیار به روز هستند.

منامه

سفر به منامه می تواند تجربه ای منحصر به فرد در اختیار هر گردشگر قرار دهید. این سرزمین نخلستان های زیاد و پراکنده ای دارد و بیش از نیمی از زیبایی های این شهر را می توان به نخلستان ها ربط داد. گوشه و کنار این شهر جاذبه های زیادی دارد و چشمه سارهای متعدد با جویبارهای زیبا به این جذابیت ها افزوده است. این شهر پیشینه ای تاریخی دارد و یکی از شهرهای مهم بحرین است که در ادامه بیشتر با جاذبه های آن آشنا می شوید.

دیدنی های شهر منامه

با اینکه چشمه سارهای شهر منامه در سال های اخیر درگیر خشکسالی بوده اند ولی هنوز از جاذبه های خاصی برخوردار هستند و جذابیت های زیادی برای گردشگران خود دارند. این شهر در طول تاریخ روزگاری تلخ و شیرین داشته است و در دوران مختلف تاریخی هم اهمیت ویژه ای داشته است. قسمت مهمی از تاریخ این شهر در دوران قاجار سپری شده است در دورانی که این شهر جزیی از ایران بود و اتفاقاتی مهم در آن رخ داده است.

منامه

این شهر امروزه بسیار پیشرفت اقتصادی داشته است و یکی از مهمترین بخش های دنیا برای صادرات به حساب می آید و فعالیت در صنایع کشتی سازی و دیگر صنایع باعث شده است تا اهمیت این شهر بیشتر شود و امروزه هم یکی از بخش های مهم تجاری است که در خاورمیانه نقش مهمی دارد.

علاوه بر فعالیت های مهم در صادرات صنایع این شهر در جذب توریست هم خوب عمل کرده است و یکی از شهرهای توریستی با جاذبه های مختلف است که هر ساله گردشگران زیادی ار تمام جهان به آن جذب می شوند.

کشور بحرین با وجود فرهنگ خاصی که دارد شناخته می شود و در زمینه هنری هم فعالیت های مهمی داشته است و شهر منامه هم تواسته در زمینه هنر بسیار خوش بدرخشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به دبی و امارات و مکان های دیدنی این شهر

manameh 1

بنابراین می توان جذابیت های این شهر را در جذابیت های فرهنگی و هنری آن نیز خلاصه کرد به ویژه با دیدن معماری های به روز و عجیب برج های آن که توجه هر کسی به آن جلب می شود می توان به این موضوع پی برد و از جاذبه های زیادی در این منطقه دیدن کرد.

جاذبه های گردشگری

در سال 2012 منامه یکی از قطب های گردشگری بحرین و به عنوان پایتخت رسمی بحرین شناخته می شود و دارای جاذبه های فرهنگی زیادی است که با اینکه دارای سنت های قدیمی است ولی هنوز هم برای گردشگران بسیار جذاب است.

این منطقه در دوران معاصر هم بسیار مهم بوده است و در زمینه توریست پذیری بسیار موفق عمل کرده است. با سفر به منامه می تواند از بازارچه های سنتی و فرهنگی، بناهای تاریخی، تپه های تاریخی، مساجد، موزه ها و دیگر بناهای تاریخی و فرهنگی دیدن کنید.

شهر منامه با وجود جاذبه های متنوعی که دارد یکی از عجیب ترین و شگت انگیزترین دیدنی های کشور بحرین است، این شهر کهن دارای جاذبه های تاریخی هم است و به عنوان مثال قلعه های تاریخی که در این شهر به چشم می خورند در شمار جاذبه های تاریخی می باشند. تپه تاریخی و معبد بارابار از مهمترین جاذبه های تاریخی در این منطقه می باشند که طرفداران زیادی دارند و مورد توجه گردشگران قرار می گیرند. تپه های باستانی و تاریخی که در شهر منامه قرار گرفته اند و یکی از دیدنی های این شهر می باشند قدمتی 3 هزار ساله دارند که بسیار دلنشین و جذاب هستند.

اگر به بناهای تاریخی و جاذبه های فرهنگی در این شهر علاقه دارد پس می توانید از خانه شیخ عیسی بن علی آل خلیفه هم دیدن کنید. این عمارت دارای معماری ویژه ای است و یکی از جاذبه های مهم شهر به حساب می آید. دیدن مناظر زیبای ساحلی، هتل های لاکچری لذت استفاده از امکانات تفریحی مدرن و لاکچری از مهمترین امتیازات سفر به منامه است.

مطلب پیشنهادی: معرفی جاذبه ها و مکان های گردشگری قطر

مطالب مشابه را ببینید!