مجله تاپ‌ناز‌

نگاهی به 6 آبشار فوق العاده زیبا در ایران

نگاهی به 6 آبشار فوق العاده زیبا در ایران

دور سوم سفرهای نوروزی آغاز شده است و بسیاری از خانواده هایی كه تابه اینجای تعطیلات فرصت خارج شدن از شهر را نداشته اند حال به سفر های كوتاه می روند تا گشتی در كشور داشته باشند.
به گزارش نیمروز به نقل از “بوشهرنیوز”، نقاط دیدنی در كشور ما بسیار زیاد است و از آنجایی كه نمی توانیم همه آن ها را در یك مطلب برای شما بیاوریم این بار به سراغ آبشارهای مختلفی رفته ایم كه در سراسر ایران وجود دارد.

آبشارها یكی از مهمترین جاذبه هایی هستند كه باعث می شوند گردشگران به یك منطقه سفر كنند. مناطق سرسبز و پر از درخت و همچنین صدای آب از زیبایی های بی نهایت هر منطقه ای است كه آبشار های مختلفی دارد. تعداد آبشارهای كشور بسیار زیاد است و اینجا تنها می توانیم به تعدادی از آن ها اشاره كنیم:

آبشار شیر آباد

آبشار

این آبشار د‏ر 7كیلومتری جنوب شهر خان ببین شهرستان گنبد و د‏ر د‏امنه كوههای البرز و جنگلهای پوشیده از د‏رختان كهن و سر به فلك كشیده واقع شده است. در مسیر آن رود ‏خانه و چشمه سارهای زیبا و خنك قراردارد ‏.آبشار شیرآباد ‏به صورت پله ای و مشتمل بر12 آبشار كوچك و بزرگ است. بزرگ ترین آبشار آن 30 ‏متر ارتفاع دارد ‏و حوضچه با عمق 40 ‏تا 80 ‏متردر پای د‏یوار آن به وجود آمده است.

آبشار كبودال

تصاویر/نگاهی به 6 آبشار باورنكردنی ایرانآبشار كبودوال در 4 كیلومتری جنوب شهرستان علی آباد واقع شده است. آب این آبشار كه از چشمه های جنوبی ارتفاعات تشكیل شده است، قابل شرب می باشد.

این آبشار یكی از مهمترین تفرجگاههای استان محسوب می شود و به سبب واقع شدن در میان جنگل انبوه و تنوع گونه های گیاهی و چشمه های فراوان از جاذبه های طبیعی منحصر به فردی برخوردار است. این آبشار بویژه در فصول بهار و تابستان محل تفرح انبوه زیادی از مردم منطقه و گردشگران داخلی است.

آبشار مارگون

تصاویر/نگاهی به 6 آبشار باورنكردنی ایرانآبشار بزرگ‌ و معروف‌ مارگون‌ در مرز دو استان‌ كهگیلویه‌ و بویراحمد  و فارس قرار دارد.این‌ آبشار در شرق‌ یاسوج و در كنار روستای‌ مارگون‌ واقع‌ شده‌ است‌. این‌ آبشار بسیار بلند و به‌ دلیل‌ قرار گرفتن‌ درداخل‌ تنگه‌ زیبای‌ مارگون‌ و تعدد رگه‌های‌ آبشاری‌ كه‌ به‌ درون‌ دره‌ و مسیر رودخانه‌ می‌ریزند و همچنین‌ به‌ دلیل‌پوشش‌ جنگلی‌ و درختانی‌ كه‌ در اطراف‌ آبشار وجود دارد، از دیگر آبشارهای‌ این‌ استان‌ معروف‌تر است‌.

آبشار كمر دوغ

تصاویر/نگاهی به 6 آبشار باورنكردنی ایران
آبشار كمر دوغ در قلعه رئیسی مركز بخش چاروسا از توابع شهرستان كهگیوله و بویر احمد در زمره زیبایی های طبیعی این استان به شمار می رود.اما برای گردشكران استان بسیار ناشناخته مانده است. این آبشار زیبا و دیدنی كه نزدیك به 100 متر ارتفاع، 60 متر عرض دارد در 10 كیلومتری قلعه رئیسی واقع شده است.

آبشار آب سفید

تصاویر/نگاهی به 6 آبشار باورنكردنی ایرانآبشار آب سفید یكی از طبیعی ترین و زیباترین آبشارهای كشور است كه در بخش بشارت ازنا واقع شده است، این آبشار با ارتفاعی بیش از 60متر از تونلی در دل كوه بیرون می آید و سرچشمه آن در پرده ابهام باقی مانده است.هر ساله در فصل بهار و تابستان این عروس سفیدپوش میزبان اكثر مردم ایران است. .آبشار آب سفید در 90كیلومتری شهرستان ازنا قرار دارد و تنها مسیر آن از روستاهای كاكلستان و قلیان است كه سال گذشته آسفالت آن به طور كامل انجام شده است و آب آن نیز یكی از بهترین و سالمترین آبهای معدنی به شمار می رود.

آبشار سردابه

تصاویر/نگاهی به 6 آبشار باورنكردنی ایراناین آبشار در نزدیكى آبگرم معدنى سردابه (24 كیلومترى غرب اردبیل) و در ارتفاع حدود 1950 مترى از سطح دریا و در دامنه شرقى توده سبلان واقع است. ارتفاع آن حدود 20-15 متر و حجم جریان آن نسبتا كم و محدود به خروجى چند چشمه بالا دست میباشد. این آبشار از محلهاى دیدنى مجتمع آبگرم معدنى سردابه كه از نقاط گردشگرى اردبیل است میباشد.

مطالب مشابه را ببینید!