مجله تاپ‌ناز‌

برای تحقق یافتن آرزوهایتان خواندن این چهار کتاب را از دست ندهید

برای تحقق یافتن آرزوهایتان خواندن این چهار کتاب را از دست ندهید

هر انسانی آرزوهایی دارد که برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کند و موقعی که به آن‌ها می‌رسد، شادی بی حد و حصری را تجربه خواهد کرد. آرزوها شکل‌های دوری هستند از چیزهایی که افراد تمنای‌شان را دارند و تا زمانی که به شکل اهدافی نزدیک درنیایند، رسیدن به آن‌ها کار ساده‌ای نخواهد بود. بنابراین لازم است هر فردی بداند که برای تحقق آرزوهایش و تبدیل آن‌ها به اهداف باید به چه طرز فکر و اطلاعاتی مجهز باشد. در این مقاله چهار کتاب بسیار مفید را به شما معرفی می‌کنند که تجهیزات طی کردن مسیر پر پیچ و خم موفقیت را به طور تمام و کمال به شما آموزش می‌دهند.

  1. چهار اثر فلورانس اسکاول شین

برای تحقق یافتن آرزوهایتان خواندن این چهار کتاب را از دست ندهید

محقق شدن اهداف اتفاقی است که نیاز به ایمان دارد و ایمان حیطه تخصصی نویسنده معروف آمریکایی، فلورانس اسکاول شین است. او در هر یک از آثار خود از زوایای مختلف به اهمیت تفکر مثبت و رها کردن ترس‌ها پرداخته و به خوانندگانش یاد می‌دهد، از چه طریق می‌توانند خواسته‌هایشان را تبدیل به واقعیت کنند. برای مثال یکی از درس‌هایی که در چهار اثر به خواننده می‌دهد این است که برای محقق شدن خواسته‌اش اسباب اولیه را با اشتیاق فراهم کند. مثلا اگر قصد خرید خانه دارد، بعضی وسایلی را که بعدا در خانه‌اش خواهد داشت، پیشاپیش و با اطمینان از اینکه به زودی در خانه‌اش خواهد بود، فراهم کند. اسکاول شین همچنین معتقد است چیزی به نام شر وجود ندارد و به محض پذیرش این مسئله آنچه که به نظر افراد منفی می‌آید، می‌تواند محو شده و از بین برود. او جهان را سراسر نیکی می‌بیند و انسان را بخشی از این نیکویی.

کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین که خوشبختانه در ایران هم ترجمه و بارها تجدید چاپ شده است؛ مجموعه‌ای است از چهار کتاب درخشان اسکاول شین. کتاب‌های کلام تو، عصای معجزه گر توست، بازی زندگی و چگونگی آن، در مخفی کامیابی و قدرت کلام همگی در یک جلد جمع آوری شده‌اند تا خواننده‌های علاقمند بتوانند از نکات طلایی آن‌ها برای دریافت آرامش ذهن، اطمینان خاطر و رسیدن به خواسته‌های‌شان بهره ببرند. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این کتاب را عقب نیندازید.

  1. 12 ستون موفقیت

برای رسیدن به موفقیت داشتن ایمان اصلی بسیار مهم است؛ اما اصول دیگری هم وجود دارد که بدون دانستن آن‌ها مسیر شما برای برآورده شدن خواسته‌های‌تان طولانی خواهد شد. جیم ران، نویسنده معروف و یکی از موفق‌ترین مردان کارآفرین جهان در کتاب پر فروش خود، «12 ستون موفقیت» تمامی اصول مورد نیاز برای تحقق اهداف‌شان را جمع کرده و در اختیار آن‌ها قرار داده است. 12 ستون موفقیت که خوشبختانه هم به فارسی ترجمه شده و هم به صورت کتاب صوتی درآمده، یکی از بهترین راهنماهای موفقیت برای کسانی است که می‌خواهند همه چیز را از صفر شروع کنند.

نویسنده در این کتاب، هر ستون موفقیت را در یک فصل برای خواننده‌اش توضیح می‌دهد و  درباره مواردی مثل اهمیت روابط در رسیدن به موفقیت، اهمیت نوشتن اهداف و تبدیل آرزو به هدف و مواردی مشابه به او توضیح می‌دهد. این کتاب که شامل تجربه‌های فردی جیم ران در مسیر موفقیت هم می‌شود، به صورت واقع گرایانه تلخ و شیرین را به خواننده نشان می‌دهد تا بتواند آگاهانه بهترین تصمیم‌ها را برای خودش بگیرد. در نهایت خواننده به خودش می‌آید و متوجه می‌شود با برپا کردن این دوازده ستون در شخصیت و روابطش، سقفی به بلندی موفقیت را روی آن‌ها بنا خواهد کرد. برای دانلود فایل صوتی 12 ستون موفقیت در سایت فیدیبو کلیک کنید.

  1. خرده عادت‌ها

برای تحقق یافتن آرزوهایتان خواندن این چهار کتاب را از دست ندهید

بخشی از شخصیت هر فرد بر اساس عادت‌هایی شکل گرفته است که از کودکی تا به امروز، همراه او بوده‌اند؛ عادت‌هایی که گاهی خودش از آن‌ها بی‌خبر است؛ اما ممکن است اطرافیانش آن‌ها را به خوبی تشخیص داده باشند. به همین دلیل است که به ویژه طی چند سال اخیر، حیطه روانشناسی و خود یاری تاکید فراوانی روی اهمیت عادت‌ها و نقش آن‌ها در کامیابی یا عدم کامیابی افراد می‌کند.

کتاب درخشان خرده عادتها به نویسندگی استفان گایز که توسط میلیون‌ها نفر در جهان خرید و خوانده شده است، تلاش دارد خواننده‌اش را نه تنها نسبت به عادت‌هایش آگاه کند؛ بلکه به او آموزش دهد چطور از عادت‌های بد رها شود و عادت‌های خوبش را تقویت کند. به نظر او این کار بسیار ساده خواهد بود؛ اگر به جای قدم‌های بزرگ و عادت‌های عمیق ابتدا سراغ خرده عادت‌ها رفت. برای مثال ممکن است مدت‌ها باشد که دل‌تان بخواهد ورزش کنید و به سلامت جسم‌تان اهمیت بیشتری دهید؛ ولی وقتی به روزی یک ساعت ورزش فکر می‌کنید، به نظرتان زیاد بیاید و از زیر آن در بروید. حالا فرض کنید که قرار باشد به جای روزانه یک ساعت، با روزانه سه دقیقه درجا زدن شروع کنید. این تصور و حتی انجام این رفتار زمانی بسیار کوتاه از شما می‌گیرد؛ اما وقتی مرتبا تکرار شود، بدن شما آماده‌تر برای حرکت‌های بعدی خواهد شد و به مرور زمان تحرک و ورزش به بخشی از رفتار روزمره‌تان بدل می‌شود. بنابراین «خرده عادت‌ها» به شما یاد می‌دهد چطور با صرف کمترین انرژی بیشترین موفقیت را با استمرار به دست آورید.

  1. هنر شفاف اندیشیدن

نام رولف دوبلی به عنوان نویسنده کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» مدتی است که در کنار نام عادل فردوسی پور به عنوان مترجم این کتاب و گوینده نسخه صوتی آن بسیار شنیده می‌شود و این اثر درخشان او با استقبال بی‌نظیری رو به رو شده است.

همان طور که از اسم کتاب برمی‌آید، دوبلی قرار است به شما آموزش دهد چطور باورهای اشتباه و خطاهای شناختی عجیب اما بسیار نامحسوس‌تان را شناسایی کنید و آن‌ها را کنار بگذارید. از طریق روش‌هایی که این نویسنده با ترجمه عالی عادل فردوسی پور به شما یاد می‌دهد، گول اشتباهاتی که در واقع با چهره‌ای درست جلویتان سبز می‌شوند را نخواهید خورد؛ چون از قبل می‌دانید که با کدام یک از انواع تله یا خطای شناختی رو به رو هستید و این خطا چطور می‌تواند مانع از شفاف اندیشیدن شما و گرفتن تصمیم درست شود. بنابراین گرفتن تصمیم‌ها برایتان راحت‌تر و سریع‌تر خواهد شد و از این طریق در مسیری کوتاه‌تر به سمت تحقق اهداف‌تان پیشروی خواهید کرد. علاوه بر این نگاهی به روش‌های گفته شده در این مطلب نیز به تصمیم گیری بهتر شما کمک خواهد کرد. خواندن یا شنیدن کتاب صوتی این اثر درخشان را از دست ندهید. رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!