۷ مقصد گردشگری رمانتیک

۷ مقصد گردشگری رمانتیک

اگر قصد رفتن به ماه عسل را دارید یا می خواهید با همسر خود یک ماجراجویی عاشقانه را شروع کنید؛ این مقاله بهترین گزینه‌های پیش روی شما را معرفی میکند.

اما بعضی مکان‌ها هم هستند که حرارت رمانس مختص به خود را دارند، جاهایی مثل پاریس، بالی و سان سباستین، افسونی در هوای این شهر‌ها پخش است. از خیابان‌های ردیف شده با شکوفه‌های گیلاس در کیوتو گرفته تا رقص حس‌برانگیز تانگو در بوئنوس آیرس، اینها به انتخاب ما رمانتیک‌‌ترین مکان‌هایِ کرۀ زمین هستند.

۱.اندونزی، بالی

اندونزی، بالی

زیبایی بالی تنها در ظاهر نیست: در حالیکه مناظر بدیع باعث جذب کردن گردشگران از اطراف دنیا می شوند، فرهنگ و سنت بخصوص این مکان باعث می‌شود که آنها دوباره به اینجا بازگردند.

شما می‌توانید در سانور، یک ساحل محبوب این شهر، به تماشای غروب آفتاب بروی آب زلالِ لاجوردین بنشینید. تانا لات یک جاذبۀ نمادین دیگر این شهر است، یک معبد متعلق به قرن ۱۵ که بروی یک ساختار کوچک سنگی از آب بیرون زده است. پنج آبشار مابین بدوگول و سینگاراجا را نیز از دست ندهید: گیتگیت در دورترین نقطۀ کوه قرار دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند از ۱۵۰ پلۀ آن بالا رفته تا این آبشار را از بالا ببینند.

۲.بلژیک، بروژ

بلژیک، بروژ

بروژ رویایی بازدیدکنندگان خود را افسون می‌کند. میدان‌های باز شهر، خانه‌های عجیب و غریب، و خیابان‌های سنگ‌فرش یک فضای رمانتیک را ایجاد می‌کنند و زوجین می‌توانند در میان کانال‌های زیبای این شهر قایقرانی کنند.

همچنین می‌توانند از ۳۶۶ پلۀ مارپیچ بلفورت بالا روند تا یک شمای کلی از شهر را تماشا کنند. یا اینکه در یک کالسکۀ اسبی به بژوئنیژ بروند، یک خانقاه وسیع با پل‌ها و برکه‌های پر از قو.

۳.آرژانتین، بوئنوس آیرس

آرژانتین، بوئنوس آیرس

راحت است که در شب‌های رنگارنگ و فرهنگ متنوع بوئنوس آیرس خود را گم کنید. مثلا بروی صندلی‌های مخمل قرمز در تئاترو کولون نشسته و از یک اپرا یا رقص باله لذت ببرید.

محلۀ پالرمو تعدادی از بهترین رستوران‌ها و بوتیک‌های شهر را در خود گنجانده است و هکتارها پارک هم جهت پیک‌نیک یا پیاده‌روی‌های طولانی وجود دارند. شب را هم می‌توانید در روجو تانگو برقصید، یک کلوب محبوب با غذاهای پنج ستاره، اجراهای کاباره‌ای و فضای داخلی مخملین.

۴.چارلستون، کارولینای جنوبی

چارلستون، کارولینای جنوبی

باغ‌های بکر، فضای تاریخی و افسون آرامش‌بخش جنوبی این شهر را تبدیل به یک مکان واقعا رمانتیک می‌کنند. می‌توانید در خیابان‌های ردیف شده با ماگنولیای این شهر قدم بزنید، خیابان‌هایی که میزبان ویلاهای وسیع و پارک‌های سرسبز هستند. پارک مموریال واترفرانت نیز یک فضای زیبا و به‌یادماندنی را ارائه می‌دهد که آبشار‌های مختلف و منظرۀ لنگرگاه چارلستون آن را کامل می‌کند.

۵.ریورای ایتالیایی، سینک تیری

ریورای ایتالیایی، سینک تیری

ساحل‌های سنگی ریوروای ایتالیایی به صفحات یک کتاب رمانس تعلق دارند. بازدیدکنندگان می‌توانند به سیاحت دهکده‌های عجیب بندری بروند، از مسیر‌های مبهوت‌کننده بالا روند و یا در گردگشگاه‌های ساحلی قدم بزنند.

از مسیر‌های سینک تیری بالا روید تا بتوانید باغ‌های انگور و دهکده‌ها را تماشا کنید و دریا را از بالا ببینید. باغ‌های گیاه‌شناسی هاربوری شامل یکی از بزگترین باغ‌های تمام ایتالیا می‌شود و یک چشم‌انداز وسیع از دریا را به شما می‌دهد. همچنین می‌توانید روز را با گشت گذار در مورتوفینو بگذاریند، یک دهکدۀ مجلل در کنار آب با باغ‌های کنار صخره و مردمی‌جذاب.

۶.مراکش، فاس

مراکش، فاس

با قدم گذاشتن به درون دروازه‌های فاس، احساس می‌کنید وارد یک ماشین زمان شده‌اید: مکان‌های قرون وسطیِی شهر، بازار‌های سرپوشیده و بناهای تاریخی باعث برانگیخته شدن احساسات شما می‌شوند و شما را به زمان‌های دوری می‌برند.

به هیرای ال سوانی بروید تا از انبارهایی که توسط یک پادشاه کهن ساخته شده‌اند دیدن کنید. از میدان مدینا در نزدیکی مکنس بگذرید تا بتوانید باب منصور را تماشا کنید، یک دروازۀ مرمرین ظریف با کاشی‌های حکاکی شده. خانۀ ونوس نیز مجموعه‌ای از بهترین موزائیک‌های شهر را به نمایش می‌گذارد و یک دسترسی آسان به بنای معبد ساتورن را به شما عرضه می‌کند.

۷.جزایر یونانی در سایکلیدس

جزایر یونانی در سایکلیدس

به سختی می‌توانی مکانی بهتر از ساکلیدس یا جزایر یونانی پیدا کرد. آب‌های فیروزه‌ای درخشان در این جزیره‌ها به تنهایی یک جاذبه به حساب می‌آیند و کوه‌های روستائی‌نشین، خورشید درخشان، و غذای خوش‌طعم مسافران، توریست‌‌ها و زوج‌های جوان را برای ماه عسل به اینجا می‌کشاتند.

معروف‌ترین این جزایر، سانتورینی، غروب‌های آفتاب نفس‌گیری و صخره‌های سنگِ سفید زیبایی دارد. ناکسوس، بزرگترین این جزایر، دارای ساحل‌های بلندِ شنی، و دره‌ها و تپه‌های مهبوت‌کننده‌ای می‌شود. حتما به پانائیا پولاتی هم سری بزنید، یک ساختمان سفید رنگ با گنبدی آبی و برج ناقوسی که در بالای یک ساحل درخشان واقع شده است.

مطالب مشابه را ببینید!