8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

اگر به دنبال یک مکان گردشگری تاریخی در شرق اسیا هستید حتما به جزیره پنانگ مالزی بروید. این جزیره زیبا با معماری تاریخی و اذبه های توریستی فراوانی که دارد مقصد گردشگران مالزی شده است.

معرفی 8 مکان زیبای گردشگری مالزی در جزیره پنانگ

از ساختارهای استعماری تا هنر معاصر خیابانی، جزیره پنانگ یک کانون فرهنگی در آسیا به حساب می آید. بهترین آن ها غذاهای فوق العاده مالزی و اسکله زیبای آن است.به همین دلیل است که جزیره پنانگ یک مکان فوق العاده دیدنی محسوب می شود. یک نمای کلی از جاذبه های توریستی در پنانگ:

  1. خو کونگسی

8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

در قرن های گذشته، جامعه Hokkien پنانگ از چند قبیله تشکیل شده بود. قبیله خو یکی از بزرگترین ها بود. مانند قبیله های دیگر، خو یک خانه قبیله ای بزرگ به نام خو کونگسی ساخت. این ساختار هنوز هم پابرجاست با وجود این که سن آن بیش از 650 سال است. این خانه در میدان کانن در قلب قدیمی ترین بخش از شهر جرج واقع شده است. این ساختمان دارای تاثیری واضح و روشن از چین است که نشان دهنده فرهنگ جامعه Hokkien می باشد. اگر شما به بازدید این خانه بروید، می توانید سنگ های حجاری شده مزین، اژدهای سنگ گرانیت، جزئیات طلایی و چراغ سقفی کاغذی زیبا را ببینید. برای دوستداران تاریخ یا معماری ، خو کونگسی توقفی به یاد ماندنی در پنانگ است.

  1. باغ ادویه گرمسیری

8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

یکی از جالب ترین باغ ها در پنانگ باغ ادویه گرمسیری است. این باغ دارای گیاهان محلی، ادویه جات و گیاهان دارویی است. غذاهای مالزی به خاطر ادویه آن معروف هستند، بنابراین دیدن این باغ یک راه فوق العاده برای دیدن آن مواد مرموز به صورت طبیعی است. باغ ادویه گرمسیری یک مدرسه پخت و پز در همان محل دارد. پس از قدم زدن در اطراف باغ، می توانید به کلاس آشپزی سر بزنید. محصولات تازه مستقیما از باغ کنده شده و به غذاهای شما افزوده میشوند تا استفاده آن ها را بیاموزید. برای علاقه مندان به غذا، باغ ادویه گرمسیری در Batu Ferringhii جاذبه ای است که حتما باید به آن سر بزنند.

  1. Batu Ferringhi

8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

در ساحل شمالی جزیره Batu Ferringhi قرار دارد، که یکی از بزرگترین مراکز توریستی در پنانگ است. شما در امتداد خط ساحلی شنی مقدار زیادی رستوران، گزینه های شب زنده داری و محل اقامت پیدا می کنید. اگرچه ساحل محبوب است اما در صورت ازدحام و جمعیت زیاد کثیف می شود و وجود عروس های دریایی نیز نگرانی دیگر است. اگر شما مایل به راه رفتن به دور از جمعیت هستید، می توانید به فانوس دریایی Muka سر بزنید. از فانوس دریایی، منظره بی نظیری از سواحل دیده می شود. بعد از یک روز خوشگذرانی در ساحل ، راه خود را به اسکله تلوک Bahangg کج کنید، جایی که در آن مجموعه بزرگی از رستوران غذاهای دریایی باور نکردنی وجود دارد.

  1. عمارت چئونگ Fatt تی ز

8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

در قلب شهر جورج، پایتخت پنانگ، چئونگ Fatt تی ز قرار دارد که به عمارت آبی معروف است؛ این ساختار به پایان قرن 19 باز می گردد. این ساختمان یک عمارت سنتی چینی است که با استفاده از بهترین مواد از سراسر جهان ساخته شده است. در آن زمان برای فردی ثروتمند ساخت یک عمارت به سبک چینی و هاکا غیر معمول بود. واضح است، چئونگ Fatt تی ز در برابر آزمون زمان ایستادگی کرده است. هنوز هم در وضعیت موجود، عمارت یک هتل و جاذبه مهم گردشگری است. امروزه، می توانید با یک تور معماری در این عمارت توقف کنید و غذایی خوشمزه بخورید و شب را نیز آنجا بگذرانید.

  1. تپه پنانگ

8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

برای لذت بردن از برخی از بهترین مناظر پنانگ، به بالای تپه پنانگ بروید. می توانید از طریق راه آهن پنانگ (در عرض 5 دقیقه) به قله برسید. در بالای تپه پنانگ ، مناظر پانوراما و همچنین دمای خنک تر از شهر جرج را تجربه می کنید. می توانید مسیر را پیاده روی کنید و به بالای تپه پنانگ برسید، اما بسیاری از مردم از راه آهن در بالا رفتن و قدم زدن در پایین آمده استفاده می کنند.

  1. معبد کک لوک سی

8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

این معبد نظر یکی از بزرگترین معابد بودایی در تمام آسیا می باشد. معبد در ایر ایتام واقع شده است و رو به دریا می باشد در سال 19055 ساخته شده است. این معبد یک مجموعه کامل است که شامل چند سالن عبادت، صومعه، باغ و مجسمه است. بیشترین بازدید در معبد از مجسمه کوان یین می شود. شما می توانید از یک آسانسور برای رسیدن به این نقطه منحصر به فرد استفاده کنید. مجسمه در غرفه هشت ضلعی قرار دارد. معبد یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در پنانگ است.

  1. خیابان هنر پنانگ

8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

اگر چه پنانگ دارای مقدار زیادی آثار تاریخی و معابد باستانی است، اما یک صحنه هنر معاصر پر جنب و جوش نیز دارد. در شهرجورج می توانید خیابان هنر پنانگ را ببینید. در اینجا مجموعه ای از هنرها موجود است که در یک موزه یا یک گالری وجود ندارد، اما بر روی دیوارهای شهرستان دیده می شود. این آثار توسط یک هنرمند لیتوانیایی به نام ارنست زاچارویک انجام شده است. با ورود به شهر جرج ممکن است برخی از این آثار را ببینید.

بسیاری از آثار کودکان را نشان میدهد. در خیابان ارمنی به عنوان مثال، نقاشی دیواری با عنوان: “بچه های کوچک بر روی یک دوچرخه” دیده میشود. می توانید یک نقشه تهیه کنید که شما را مستقیما به بهترین آثار برساند و یا می توانید در یک تور پیاده روی شرکت کنید و برخی از این آثار را ببینید.

  1. عمارت پراناکان پینانگ

8 مکان زیبا و گردشگری مالزی و جزیره پنانگ

یکی از جاذبه های قلب شهر جورج عمارت پراناکان پینانگ است. پراناکان نام یک مهاجر چینی است که در حدود قرن 166 به مالزی آمده است. با گذشت زمان، این گروه فرهنگ منحصر به فرد خود را رواج دادند؛ غذاها و حتی گویش. عمارت پراناکان پینانگ پنجره ای به این جهان است. هنگامی که آنجا را بازدید می کنید می توانید ببینید که چگونه یک خانواده ثروتمند پراناکان در یک قرن پیش زندگی می کردند. شما این شانس را دارید تا پانل های چوبی چینی حک شده، آهنگری های اسکاتلندی و مجموعه وسیعی از آثار باستانی از سراسر جهان را ببینید. این عمارت نوعی موزه زندگی است، و یک راه فوق العاده برای کشف فرهنگ پراناکان است.

زیباترین مکان های گردشگری مالزی در جزیره پنانگ

منبع : آلامتو

مطالب مشابه را ببینید!