مجله تاپ‌ناز‌

دلیل عمر طولانی ژاپنی ها مصرف آب قلیایی است! روش تهیه آب قلیایی

طبق تحقیقات مردم ژاپن در جهان عمری طولانی تر نسبت به مردم دیگر کشورها دارند که گفته می شود یکی از دلایل اصلی عمر طولانی آنها مصرف آب قلیایی است.

از بین بردن سلول های سرطانی با آب قلیایی

ملت ژاپن عمری بیشتر از دیگر مردمان جهان دارند که یکی از دلایل این عمر طولانی می تواند مصرف آب قلیایی باشد. آب قلیایی متابولیسم را بالاتر می برد و باعث می شود که سموم بدن دفع شوند که این امر باعث کشته شدن سلول های سرطانی می شود. بدن انسان از حدود 80 درصد آب تشکیل شده است که به همین دلیل اگر می خواهید وضعیت سلامت شما خوب باشد باید این مایع حیاتی قلیایی باشد و سطح پ هاش باید بالاتر از 7 باشد چون پایین تر از عدد 7 نشانه اسیدی بودن است.

دلیل مفید بودن آب قلیایی برای بدن

خوردن غذاهای ناسالم و داشتن رژیم نامناسب می تواند بدن را اسیدی کند که برای سلامت جسم و روح انسان اصلا مناسب نیست.
دلایل اصلی اسیدی شدن بدن :
مصرف الکل
قهوه
شکرتصفیه نشده
غذاهای چرب
نمک
کمبودویتامین ومواد معدنی است .
آب قلیایی
وقتی بدن اسیدی شود این نشانه ها را خواهید دید : ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن، شکم درد، سردردهای همیشگی و ..
اما آب قلیایی چیست و چگونه می توانیم آب قلیایی داشه باشیم؟

آب قلیایی چیست؟

pH آب قلیایی بالا است یعنی آب قلیایی تر و کمتر اسیدی است. عدد 7 پی اچ خنثی است هر ماده ای که پی اچ آن بالاتر از 7 باشد، قلیایی محصوب می شود. وقتی pH هر ماده ای زیر عدد 7 باشد این یعنی اسیدی است. می توانید این پی اچ را با اضافه کردن موادی تغییر دهید و آن را اسیدی تر و یا قلیایی تر کنید. با نشویدن آب قلیایی می توانید بدن خود را قلیایی کنید و pH بدن را به حالت تعادل برسانید تا مشکلات مرتبط با اسیدی بودن بدن شما را تهدید نکنند.

آب قلیایی

خواص و فواید آب قلیایی برای بدن چیست

افرادی که بدن انها حالت اسیدیته بالایی دارد و بیشتر اسیدی است نسبت به دیگر افراد کمتر احساس سلامت می کنند. اما داشتن بدن اسیدی یا غیر اسیدی به نحوه صحیح زندگی کردن افراد مرتبط است و با تغییر در رژیم غذایی و روش زندگی اصلاح می شود.  شما می توانید سطح pH بدن خود را با خرید نوار تورنسل و استفاده از آن برای تست بزاق یا ادرار بسنجید. اگر آزمون pH نشان می دهد که ادرار یا بزاق شما بسیار اسیدی است، نوشیدن آب قلیایی یک انتخاب مناسب است.

از فواید این آب می توان به :

دهیدراسیون (آب گیری) در ورزشکاران

افزایش سلامت کبد

افزایش سلامت کلیه اشاره کرد . اما آیا می توان در خانه این آب را تهیه کرد ؟ اگر پاسخ مثبت است چگونه ؟

همچنین بخوانید : تاثیر رژیم غذایی قلیایی در افزایش سلامت بدن

طرز تهیه آب قلیایی در خانه

طرز تهیه آب قلیایی در خانه به دو روش انجام می شود که در ادامه توضیح خواهیم داد.
طرز تهیه آب قلیایی با استفاده از لیمو :
یک پارچ بزرگ را با آب تمیز پر کنید. یک لیمو را به هشت تکه تقسیم و تکه ها را درون آب بریزید ، به یاد داشته باشید که نیاز به فشار برای خروج آب از لیمو نیست تنها کافیست آن ها را درون پارچ آب بریزید و سپس اجازه دهید که لیمو به مدت 8 تا 10 ساعت در دمای اتاق در آب خیس بخورد.

طرز تهیه آب قلیایی در خانه با استفاده از جوش شیرین

قبل از هر چیزی باید خاطر نشان کنیم که از آن جایی که جوش شیرین میزان سدیم بالایی دارد، افرادی که دارای رژیم غذایی کم سدیم سخت هستند نباید از این روش استفاده کنند. اما چطور با جوش شیرین آب قلیایی درست کنیم ؟
آب قلیایی
 فواید آب قلیایی در از بین بردن سلول های سرطانی
برای آب کردن جوش شیرین، یک هشتم قاشق چای خوری جوش شیرین را درون یک شیشه 8 اونس از آب تمیز کاملا حل کنید و سپس مخلوط را تا زمانی که دیگر هیچ ذره ای از پودر یا کریستال شناور در آب نمی بینید هم بزنید، و سپس آن را سر بکشید.

آب قلیایی را چه موقعی از روز مصرف کنیم

براساس گفته ی متخصصان آب قلیایی باید قبل یا بعد از وعده های غذایی نوشیده شود ، در نکات تکمیلی اشاره شده است که زمان مناسب مصرف این آب 30 دقیقه قبل از غذا، یا دو ساعت بعد از غذا است و آن به این منظورکه بدون تداخل با فرآیندهای گوارشی بدن که نیازمند محیط اسیدی می باشند اثر گذار باشد.

آب قلیایی

اطلاعاتی جالب در مورد آب قلیایی

عوارض مصرف زیاد آب قلیایی

عوارض مصرف زیاد آب قلیایی و تاثیرات منفی آن روی افرادی که برای مصرف این آب مناسب نیستند:
عوارض جانبی ممکن است شامل:
سردرد
آب قلیایی
مضرات آب قلیایی
درد عضلات
خستگی
خواب آلودگی و آب ریزش بینی باشند.

مطالب مشابه را ببینید!