مجله تاپ‌ناز‌

بهترین دکوراسیون منزل مناسب زنان باردار

دکوراسیون منزل زن باردار

دکوراسیون و چیدمان برای زن باردار باید دارای تنوع رنگی باشد تا حال و هوای زن باردار شاد باشد.

دکوراسیون و چیدمان منزل برای زنان باردار

از لحظه ای که خبر آمدن نوزادی جدید در خانواده پخش می شود شور و حال خاصی کل خانواده و اطرافیان نزدیک را در برمی گیرد و هر کدام می کوشند تا شرایط لازم را برای آمدن نوزاد فراهم کنند. تهیه لباس و لوازم اولیه نوزاد، فراهم کردن اتاقی مناسب با رنگ موردعلاقه کودکان، جور کردن لباس های رنگارنگ و حتی تهیه لیستی از اسامی مختلف دختر و پسر از جمله کارهایی است که تقریبا همه خانواده ها انجام می دهند. اما آنچه که حرف اول را می زند و متاسفانه برخی اوقات زیاد توجهی به آن نمی شود، کمک و رسیدگی به مادر باردار است. برای آشنایی با روش ها و برطرف کردن نیازهای او در محیط خانه با ما همراه شوید.

دکوراسیون منزل زن باردار

دکوراسیون منزل مناسب خانم های باردار

رنگ
بی شک همه اعتقاد دارند که در این دوران، آرامش، حرف اول را می زند و اتاق خواب فضایی است که در خانه ها به این منظور در نظر گرفته شده است. بهتر است که رنگ اتاق خواب، روشن و آرامش بخش باشد؛ مثل رنگ های آبی، سبز و یاسی.
سعی کنید از رنگ های تندی مثل قرمز دوری کنید، چراکه فشارخون و ضربان قلب را افزایش می دهد که این مسئله برای مادر و جنینمضر خواهد بود.
استفاده از تصاویر نوزادان زیبا
پیشنهاد می شود که در دوران بارداری، اطراف خود را با حس های زیبا و تصورات خوب پرکنید. استفاده از تصاویر کودکان، تأثیر زیادی در ایجاد حس مثبت دارد. توصیه می کنیم تصویر یک کودک زیبا را روبه روی تخت خوابتان آویزان کنید. با این کار خواهید دید که هر بار که می خوابید یا بیدار می شوید این صحنه زیبا لبخند بر لبتان خواهد نشاند.
دکوراسیون منزل زن باردار

دکوراسیون منزل مناسب خانم های باردار

 استفاده از تصاویر عزیزانتان
هر مادری در رویاهایش فرزندش را شبیه به شخصیتی تصور می کند. بهتر است تصویر رویایی را که از شخصیت و آینده فرزندتان دارید کنار تخت بگذارید. این تصویر می تواند یک موزیسین مشهور، یک نقاش یا تصویر یکی از عزیزانتان مثلا همسرتان باشد.
سطح صندلی ها و نشیمن ها
استفاده از نشیمن های کوتاه مثل کاناپه ها، صندلی ها و تخت خواب های کوتاه، کمک بسزایی در نشستن و برخاستن خواهد داشت. توصیه می شود هنگام نشستن روی کاناپه از یک کوسن برای گودی کمر و جلوگیری از دردهای کمری استفاده کنید. قرار دادن پوف یا چهارپایه هنگام نشستن بسیار کمک کننده خواهد بود.
همچنین بخوانید : تمامی دکوراسیون خانه های شیک و زیبا
نور طبیعی
از نور و تأثیرات آن در این دوران غافل نشوید. همان قدر که نورهای مصنوعی و تند می توانند مضر باشند نور طبیعی خورشید بر روح و جان مادر و جنین، تأثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.
با گل ها دوست باشید
گیاهان و گل ها نه تنها حس عشق را منتقل می کنند، بلکه تنش های محیط را نیز کاهش می دهند. نگاه کردن به گل ها حس خوبی درون انسان به وجود می آورد، این حس را از دست ندهید. برای افزایش احساس خوش از گل های رنگ روشن استفاده کنید. در ضمن، رسیدگی به گیاهان در دوران بارداری می تواند سرگرمی لذت بخشی به حساب آید.
دکوراسیون منزل زن باردار

دکوراسیون منزل مناسب خانم های باردار

 تهویه مطبوع
در دوران بارداری سیستم تهویه مطبوع به خصوص در آشپزخانه بسیار حیاتی است؛ زیرا تغییرات هورمونی که در بدن مادران اتفاق می افتد آنها را به بوهای مختلف حساس کرده و تغییرات دمایی بدنشان نیز در کیفیت زندگی شان تأثیر بسزایی خواهد داشت. توجه کنید که دمای مناسب این دوران 26 – 24 درجه سانتی گراد است.
دکوراسیون اتاق نوزاد
بسیاری از زوج های جوان، علاقمند به طراحی و دکوراسیون اتاق کودکِ در راهِ خود هستند، اما دقت کنید که حتی الامکان از رنگ آمیزی در این دوران خودداری نمایید؛ زیرا بوی رنگ می تواند آثار منفی بر جنین داشته باشد، اما اگر نمی توانید از آرزوی ساخت اتاق رویایی فرشته کوچکتان دل بکنید، دقت نمایید که از رنگ هایی که پایه گیاهی دارند و بدون بو هستند استفاده کنید. ماسک و دستکش را فراموش نکنید! لباس آستین بلند بپوشید تا از تماس رنگ با پوستتان جلوگیری کنید. در پایان نیز پنجره ها را باز گذاشته و از خوابیدن در اتاق تازه رنگ شده خودداری نمایید.

مطالب مشابه را ببینید!