ارزانترین کشورها برای سفر کردن

تور خارجی

وقتی حرف از مسافرت به میان می آید، ذهن ها پیش از هر چیز به سمت تامین هزینه های آن می رود؛ به ویژه اگر این سفر جنبه ای برون مرزی هم داشته باشد. با نگاهی به جاذبه های بکر و دیدنی جهان می توان به مقصدهایی نیز دست یافت که با وجود فاصله زیادی که با کشورهای مبدا دارند، هزینه ای بسیار ناچیز در قبال معرفی مناظری زیبا از گردشگران دریافت می کنند.

اینگونه جاذبه ها را می توان در هر نقطه از این کره خاکی یافت؛ از جنوبی ترین قسمت قاره آفریقا گرفته تا آمازون و خاور دور. آنچه می خوانید، معرفی برخی از مقصدهایی است که با وجود زیبایی های منحصر به فرد هزینه ای بسیار اندک برای گردشگران دارد.

تاجیکستان

گردشگرانی که می خواهند بار دیگر احساس جوانی کنند، می توانند از تاجیکستان در آسیای مرکزی دیدن کنند؛ کشوری با مناظر طبیعی زیبا و معماری های سنتی که خاطره ای دل انگیز را در ذهن هر بیننده ای ثبت خواهد کرد.

با وجود این، تماشای زیبایی های این کشور آنقدرها هم گران نیست. برای مثال، می توان با ۳۰۰ دلار یک ماشین با راننده کرایه کرد که گردشگران را تا مرز افغانستان نیز می برد و در این بناهای سنگی ۲ هزار ساله، چشمه های آب گرم و پناهگاه هایی نقاشی مانند را به گردشگران نشان می دهد. علاوه بر آن، گردشگران می توانند در چادرهای عشایر این سرزمین که برای هر نفر ۱۰ دلار تمام می شود، زندگی عشایری را برای مدتی کوتاه تجربه کنند.

● پورتو، پرتغال

پورتو که دومین شهر بزرگ پرتغال محسوب می شود، یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا و مقصدی دیدنی برای گردشگران است. این شهر را نیز در ردیف مقصدهای ارزان قرار داده اند، زیرا تماشای کلیساهای قدیمی، بناهای باستانیف ساختمان ها با سقف های سفالی و رودخانه های زیبای آن خرج چندانی برای گردشگران نخواهد داشت.

هزینه اقامت در مهمانسراهای سنتی این شهر شبی ۲۵ یورو است و اقامت در خانه های تاریخی آن نیز ۶۰ یورو هزینه دارد. گشت و گذار در این شهر نیز حداکثر ۲۰ یورو هزینه خواهد داشت که بسته به نوع وسیله نقلیه همچون تراموا یا قایق های کوچک و بزرگ متنوع است.

● لسوتو

کشور پادشاهی لسوتو در جنوب قاره آفریقا، سرزمینی توریستی با جاذبه هایی متنوع و متعدد است. غارهای متعلق به انسان های نخستین، بازارهای صنایع دستی و رد پای دایناسورها، از جمله مقصدهای گردشگری این کشور محسوب می شوند. این ویژگی ها، لسوتو را مقصد دلخواه گردشگران ماجراجو کرده است.

علاوه بر آن، آب و هوای کوهستانی این کشور و جو روستایی آن از دیگر زیبایی های طبیعی لسوتو محسوب می شود. اما بهترین بخش سفر به لسوتو اقامت در مهمانخانه ها، چشیدن غذاهای روستایی و همچنین بهره گیری از راهنمایانی مجرب است که با هزینه ای ۵۰ دلاری به استقبال شما می آیند.

● اینکیتوس، پرو

اینکیتوس را آمازون هم می نامند، اما ارزان تر از آن است. شهر اینکیتوس در پرو در بخش لورتو قرار گرفته و تقریبا تمام آمازون شمالی را نیز پوشش داده است. این کشور با چنین موقعیت استراتژیکیک در حوزه گردشگری، بسیار ارزان است.

جنگل های پر آب و گردشگری دریایی با مشاهده دلفین ها و همچنین ماهی های گوشتخوار پیرانا از جمله جاذبه های این کشور به شمار می آید. گردشگران می توانند با سفر مستقیم به اینکیتوس از طریق کشتی های مسافرتی آمازون هزینه های مسافرتی خود را به نصف کاهش دهند، هر چند این سفر نیز دریایی است.

● اوهرید، مقدونیه

اوهرید جاذبه ای در اروپا با تمام ویژگی هایی است که یک گردشگر در نظر دارد. دریاچه ای زیبا و کلیسایی متعلق به عصر بیزانس در بلندترین نقطه این شهر، از اوهرید با تمام کوچکی خود جاذبه ای دلپذیر ساخته است. هزینه اقامت در این شهر کاملا منحصر به فرد است و گردشگران می توانند با پرداخت شبی ۱۰ یورو یک اتاق خصوصی داشته باشند یا با هزنه ای کمتر از ۵۰ دلار در ویلاهای زیبای آن استراحت کنند.

● دلتای میکنوگ، ویتنام

گردشگران می توانند با دل کندن از بسته های مسافرتی ویژه ویتنام که معمولا به معرفی جاذبه های دیده شده همچون شهر هوشی مین می پردازند، به دیدن مقصدهایی تازه در این کشور بروند و با روش زندگی مردم ویتنام بیشتر آشنا شوند.

دلتای میکونگ از جمله این جاذبه هاست که دسترسی به آن با وسایل نقلیه عمومی نیز امکانپذیر است. در این شهر حداکثر هزینه روزانه ۱۰دلار و کرایه اقامت در مهمانسراهای آن نیز ۲۵ دلار است.

● مریدا، مکزیک

مریدا از بهترین مقصدهایی است که گردشگران می توانند در سفر به مکزیک از آن بهره ببرند. در این شهر بهترین غذاها، بهترین اقامتگاه ها و زیباترین معماری ها با کمترین هزینه پیش روی گردشگران قرار دارد. سفر به روستاهای گردشگری و جنگل های آن تنها هزینه ای ۱۷ دلاری برای گردشگران خواهد داشت.

مطالب مشابه را ببینید!