مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی دمی لواتو بازیگر و خواننده +تصاویر

زندگینامه دمی لاوت و عکس های دمی لواتو

دمتریا دوان “دمی” لواتو (به انگلیسی: Demetria Devonne “Demi” Lovato)‏ (متولد ۲۹ اوت ۱۹۹۲) بازیگر، خواننده،نوازندهی آمریکایی می‌باشد. اولین نقش او، آنجلا، در سریال بارنی و دوستان بود. بعد از آن بخاطر بازی به عنوان نقش اول فیلم کمپ راک (محصول شبکهٔ دیزنی) معروف شد. سپس با بازی در سریال سانی با یک شانس در نقش سانی مونرو و فیلم برنامهٔ حفاظت از پرنسس در سال ۲۰۰۹ بر شهرتش افزوده شد. او همچنین در کارهای بشر دوستانه و فعالیت‌های خیریهٔ زیادی شرکت کرده‌است.

دمی لواتو

دمی لواتو

به عنوان یک هنرمند تکخوان، لواتو اولین آلبوم خودرا با نام «فراموش نکن» در ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۸ عرضه نمود. آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ توانست رتبه ۲ را از آن خود کند و در اولین هفته بیش از ۸۹،۰۰۰ کپی به فروش برساند. این آلبوم در آمریکا بیش از ۵۰۰،۰۰۰ کپی به فروش رسانید. لواتو در یک مصاحبه اعلام کرد که این آلبوم فقط در ۱۰ روز ضبط شده بود. او دومین آلبوم خویش را با نام «دوباره اینجا رسیدیم» را در ۲۱ ژوئیه ۲۰۰۹ عرضه کرد.این آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ توانست رتبه اول را بگیرد و بیش از ۱۰۸،۰۰۰ کپی در اولین هفته به فروش برسد. سومین آلبوم او با نام شکسته نشده در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۱ عرضه شد و توانست رتبهٔ چهارم را در بیلبورد ۲۰۰ آمریکا بدست بیاورد. لواتو در حال حاضر بر روی آلبوم چهارمش کار می‌کند.
در پاییز ۲۰۱۲ لواتو به عنوان داور فصل دوم از برنامهٔ آمریکایی اکس فاکتورشرکت می‌کند.

دمی لواتو

دمی لواتو

 

اوایل زندگی

لواتو ۲۰ آگوست ۱۹۹۲ در نیو مکزیکو به دنیا آمد و در دالاس تگزاس بزرگ شد. پدر او پاتریک لواتو و مادرش دایانا بن هویر د لاگارزا هستند.
او نژاد مکزیکی، ایرلندی، ایتالیایی دارد. دمی یک خواهر کوچکتر به نام دالاس لواتو، و یک ناخواهری کوچکتر به نام مدیسن د لاگارزا دارد. مادرش یک هلهله چی یا چیرلیدر دالاسی و خوانندهٔ سبک کانتری بود؛ پدرش در سال ۱۹۹۴بعد از طلاق گرفتن از مادرش به مکزیک نقل مکان کرد.
دمی نواختن پیانو از ۷ سالگی شروع کرد. او همچنین حرفهٔ بازیگریش را از سن ۷ سالگی در سریال تلویزیونی و کودکانهٔ بارنی و دوستان شروع کرد. او در نقش آنجلا در فصل‌های ۷ و ۸ در کنار دوست صمیمی اش سلنا گومز بازی کرد.
در یک مصاحبه با الن دی جنرس، لواتو اعلام کرد که در سن ۷ سالگی تجربیات دردآوری بخاطر زورگویی دیگر بچه‌ها به او داشته. او همچنین در مصاحبهٔ دیگری در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که بخاطر تجربه‌های بد کودکی اش، از سن ۸ سالگی رابطهٔ بسیار نا سالمی با غذا داشته و از ۱۱ سالگی برای فراموش کردن احساساتش و بخاطر افسردگی، مچ دستهایش را زخمی می کرده.
در یک مصاحبه با مجلهٔ انگلیسی Fabulous، دمی گفت: “بچه‌های مدرسه من را فاحشه می‌خواندند و به من می‌گفتند که زشت و چاق هستم. من نباید به آنها گوش می‌کردم ولی به حرفهایشان اهمیت دادم و این باعث شد که عذاب بکشم. من فکر می‌کردم که چون خیلی چاق هستم هیچ دوستی ندارم.” او به همین خاطر گرسنگی می‌کشید و هر چیزی که می‌خورد را بالا می‌آورد. به این روال در طول شش ماه،۱۵ کیلو وزن کم کرد. او می‌گوید: “من روزی ۶ بار بالا می‌آوردم. مادرم نگرانم بود. ولی چون من در دوران بلوغ بودم، او فکر می‌کرد که دلیل لاغر شدنم همین است”
دمی می‌گوید که زورگویی بچه‌های مدرسه به او آنقدر زیاد بود که او از مادرش خواست که در خانه به او درس بدهد. او دیپلمش را در جولای ۲۰۰۹ از طریق مدرسهٔ خانه‌گی گرفت.

بعد از آن دمی یک سخنگو بر ضد زورگویی در انجمن PACER شد و در برنامهٔ America’s Next Top Model و در شبکهٔ CNN دربارهٔ این موضوع صحبت کرد.

 

دمی لواتو

دمی لواتو

حرفهٔ بازیگری

در سال ۲۰۰۶ دمی به عنوان بازیگر مهمان در یک قسمت از سریال فرار از زندان در نقش دانیل کارتین بازی کرد. او همچنین در یک قسمت از فصل دوم سریال تلویزیونی Just Jordan در نقش نیکول بازی کرد. در ژانویهٔ ۲۰۰۷ او در نقش شارلوت آدامز در سریال کوتاه شبکهٔ دیزنی با نام As the Bell Rings (وقتی که زنگ به صدا در می‌آید) بازی کرد. بعضی از آهنگ‌های او از جمله سایه در برنامه پخش می‌شد.
در تابستان سال ۲۰۰۷ لواتو برای بازی در فیلم کمپانی دیزنی با نام کمپ راک و سریال سانی با یک شانس در یک روز تست داد و موفق به گرفتن هردو نقش شد. هنگام تست دادن برای فیلم کمپ راک، گری مارش، رئیس بخش سرگرمی دیزنی از دمی خواست که بخواند. او آهنگAin’t N OtherMan از کریستینا آگوئیلرا را خواند و نایب رئیس کمپانی هالیوود رکوردز می‌گوید که از تعجب دهانشان باز مانده بود!
لواتو نقش اول فیلم کمپ راک را گرفت و اوایل سال ۲۰۰۸ قراردادی با کمپانی هالیوود رکوردز بست. نقش او در فیلم کمپ راک در بارهٔ دختری به نام میچی تورس است که آرزوی خواننده شدن دارد. فیلم در ژوئن ۲۰۰۸ در آمریکا از شبکهٔ دیزنی پخش شد و توانست ۸٫۹ میلیون بیننده کسب کند. این باعث شد که دمی لواتو در بین بیننده‌های جوان نامی کسب کند.
در سال ۲۰۰۹ دمی در نقش سانی مونرو در سریال شبکه دیزنی با عنوان Sonny with a Chance (سانی با یک شانس) بازی کرد. این سریال در ژانویهٔ ۲۰۱۱ پایان یافت.
در ژوئن ۲۰۰۹ دمی در فیلم Princess Protection Program (برنامهٔ حفاظت از پرنسس) در نقش پرنسس روزالیندا در کنار سلنا گومز بازی کرد. این تله فیلم با ۹٫۸ میلیون بیننده، سومین فیلم پرطرفدار شبکهٔ دیزنی است.

 

دمی لواتو

دمی لواتو

2010 تا به امروز: کمپ راک ۲ و وقفه

در سپتامبر ۲۰۱۰ فیلم کمپ راک 2 2 Camp Rock 2: The Final Jam عرضه شد و توانست ۷٫۹ میلیون بیننده درشب اول کسب کند. در سال ۲۰۱۰ این فیلم پربیننده ترین فیلم تلویزیونی آن هفته شد و همچنین رتبهٔ اول فیلم‌های تلویزیونی سال ۲۰۱۰ را کسب کرد.

دمی در همان سال به عنوان بازیگر مهمان در یک قسمت از سریال آناتومی گری آناتومی گری (مجموعه تلویزیونی) در نقش یک نوجوان مبتلا به شیزوفرنی بازی کرد و برای بازیش در این سریال نقدهای بسیار خوبی گرفت.
در آپریل ۲۰۱۱ سایت پیپل اعلام کرد که دمی لواتو به دلیل مشکلات سلامتی برای بازی در فصل سوم سریال سانی با یک شانس برنخواهد گشت. لواتو در این باره گفت: برایم بسیار ناراحت کننده‌است که این فصل از زندگیم بسته شده ولی این فرصت خوبی برای من است تا به جلو حرکت کنم. من فکر نمی‌کنم که بازگشتم به سریال برای بهبودی من خوب باشد. بازی کردن در مقابل دوربین به من استرس وارد می‌کند.
لواتو در سال ۲۰۱۲ در یکی از مصاحبه‌هایش گفت که در حال حاضر موسیقی اولین اولویت اوست ولی بازهم علاقه به بازیگری دارد و باید منتظر بود تا ببینیم چه می‌شود. او گفت که تا زمانی که به اندازهٔ کافی اعتماد به نفس پیدا نکرده، جلوی دوربین ظاهر نمی‌شود.”من نیاز دارم که قبل از رفتن جلوی دوربین به بدنم مطمئن باشم. هرکسی که بخاطر اختلالات غذایی در حال بهبودی باشد، این مشکل را پیدا می‌کند و من هم هنوز آماده نیستم.”

 

دمی لواتو

دمی لواتو

حرفهٔ موسیقی

لواتو حرفهٔ موسیقی اش را در سال ۲۰۰۷ آغاز کرد، زمانی که تعدادی از آهنگهای او مثل آهنگ سایه در سریال هنگامی که زنگ به صدا در می‌آید پخش شد.
در سال ۲۰۰۸، لواتو بعد از گرفتن نقش اول در فیلم کمپ راک، قراردادی با کمپانی هالیوود رکوردز بست. او در چهار تا از آهنگهای فیلم خواند. آهنگ‌های We Rock, Who Will I Be,Our Time Is Here و This Is Me که آن را همراه با جو جوناس خواند. این آهنگ در بیلبورد داغ ۱۰۰ رتبهٔ ۱۰۰ را بدست آورد و در استرالیا، کانادا و نروژ رتبهٔ ۲۰. همچنین در بیلبورد ۲۰۰ آمریکا رتبهٔ ۳ را بدست آورد. این آهنگ در آمریکا بیش از یک میلیون کپی فروش کرد.
در ژوئن و جولای ۲۰۰۸ دمی برای تور زندهٔ خودش با نام Demi Live! Warm Up Tour در مکانهای مختلفی به اجرا پرداخت و همچنین برای اولین آلبوم خود همراه با برادران جوناسدر تور Burnin’ Up Tour حاضر شد.
اولین آلبوم لواتو با نام فراموش نکن در سپتامبر ۲۰۰۸ عرضه کرد. اشعار این آلبوم با همکاری برادران جوناس نوشته شده بود. آلبوم در سبک پاپ-راک است. این آلبوم رتبهٔ ۲ را در بیلبورد ۲۰۰ کسب کرد.
لواتو به گروه دوستان دیزنی برای تغییر پیوست، انجمنی که طبیعت حمایت می‌کند، و همراه با برادران جوناس، مایلی سایرس و سلنا گومز آهنگ Send It On را خواند. همچنین در همین راستا دمی به همراه جو جوناس، در سال ۲۰۱۰ آهنگ Make a Wave را خواند.

لواتو در تابستان ۲۰۰۹ برای اجرای آهنگهای آلبوم دومش دوباره اینجا هستیم به یک تور تابستانی رفت. این آلبوم رتبهٔ ۱ را در بیلبورد ۲۰۰ کسب کرد. منتقدان او را دارای یک استعداد طبیعی می‌دانستند. سایت آل‌میوزیک این آلبوم را یکی از بهترین آلبوم‌های پاپ-راک سال ۲۰۰۹ نامید.
لواتو در ۲۳ می ۲۰۱۰ تور آمریکای جنوبی خود را آغاز کرد که اولین تور بین المللی تک نفرهٔ او بود. او بعد از آن به تور برادران جوناس به عنوان مهمان ویژه پیوست.
آهنگ‌های فیلم کمپ راک ۲ در آگوست ۲۰۱۰ به بازار عرضه شد که در تور Jonas Brothers 2010 World Tour/Camp Rock 2 Tour اجرا شد.

(۲۰۱۰-۲۰۱۱) شکسته نشده و تور تابستانی دمی ۲۰۱۲

آلبوم سوم لواتو Unbroken یا شکسته نشده، در سپتامبر ۲۰۱۱ منتشر شد. لواتو کار بر روی آلبوم را در جولای ۲۰۱۰، قبل از رفتن به مرکز درمانی، شروع کرده بود. او می‌گوید که این آلبوم بیشتر دارای سبک آراند بی است که از خواننده‌های همچون کری هیلسون وریحانا الهام گرفته‌است. بعد از بازگشت دمی از مرکز درمانی، تهیه کنندهٔ معروف، تیمبالاندابراز علاقه برای همکاری با او کرد. لواتو در جولای ۲۰۱۱ اعلام کرد که در حال ضبط یک آهنگ مشترک با این تهیه کننده‌است. آلبوم در کل نقدهای مثبتی از منتقدان گرفت و همچنین منتقدان صدای لواتو را به نسبت دو آلبوم قبلی، قدرتمند تر ارزیابی کردند.
اولین تک آهنگ آلبوم، آسمان خراش بود که جولای ۲۰۱۱ پیش از انتشار آلبوم عرضه شد. این آهنگ بخاطر صدای قدرتمند دمی و شعر الهام بخش و با احساسش با استقبال بسیار خوب رسانه‌ها و منتقدین مواجه شد و همچنین هنرمندان معروفی از این آهنگ تعریف کردند. آسمان خراش رتبهٔ ۱۰ را در بیلبورد داغ ۱۰۰ کسب کرد و ۱۷ هفتهٔ متوالی در جدول باقی ماند. دومین تک آهنگ آلبوم بگذار به قلبت استراحت بدهم Give Your Heart a Break، ژانویهٔ ۲۰۱۲ منتشر شد و رتبهٔ ۷ را در بیلبورد کسب کرد و تا به امروز بیشترین آهنگ پخش شده از لواتو در رادیو است. لواتو تور تابستانی خود را از ژوئن ۲۰۱۲ شروع کرد.

چهارمین آلبوم

در آپریل ۲۰۱۲ لواتو در سایت توییترش اعلام کرد که شروع به نوشتن ترانه‌های آلبوم چهارمش کرده‌است.

 

دمی لواتو

دمی لواتو

داوری در مسابقهٔ اکس فاکتور آمریکا

در سال ۲۰۱۲ دمی لواتو قراردادی برای حضور در فصل دوم برنامهٔ اکس فاکتور به عنوان داور امضا کرد. او در این برنامه در کنار بریتنی اسپیرز،سایمون کاول و ال ای رید داوری خواهد کرد. سایمون کاول دربارهٔ داوران جدید گفت: “من بسیار خوشحالم که دمی و بریتنی به ما ملحق می‌شوند. بریتنی یکی از بزرگترین ستاره‌های جهان است، او با استعداد و مسحور کننده‌است. دمی به نسبت سن کمش کار فوق العاده خوبی در زمینهٔ موسیقی، تلویزیون و فیلم انجام داده. او جوان، با اعتماد به نفس و با اشتیاق است. به نظر من این بسیار مهم است که او با بیننده‌های جوان ما حرف می‌زند.

 

دمی لواتو

دمی لواتو

 

فیلموگرافی

فیلم
سالعنوان فیلمنقشیادداشت
۲۰۰۸کمپ راکمیچی تورسفیلم اورجینال شبکهٔ دیزنی
نامزد دریافت جایزهٔ جایزه هنرمند جوان برای بهترین بازی در یک فیلم تلویزیونی
۲۰۰۹کنسرت سه بعدی برادران جوناسخودشفیلم کنسرت
۲۰۰۹برنامهٔ حفاظت از پرنسسپرنسس روزالیندافیلم اورجینال شبکهٔ دیزنی
برندهٔ جایزهٔ جوایز برگزیده نوجوانان برای بهترین فیلم تابستان
نامزد دریافت جایزهٔ جوایز برگزیده نوجوانان برای بهترین ستاره تلویزیون
نامزد دریافت جایزهٔ جایزه هنرمند جوان برای بهترین بازی در یک فیلم تلویزیونی
۲۰۱۰کمپ راک ۲میچی تورسفیلم اورجینال شبکهٔ دیزنی
دریافت جایزهٔ Hollywood Teen TV Awards برای بهترین بازیگر زن
دریافت جایزه جایزه برگزیده مردم برای بهترین فیلم خانوادگی
سریال ها و برنامه های تلویزیونی
سالعنوان فیلمنقشیادداشت
2002-2003بارنی و دوستان Barney & Friendsآنجلانقش اصلی
2006فرار از زنداندنیل کرتینفصل دوم، قسمت 4
2006Split Endsخودشیک قسمت
2007-2008As the Bell Ringsشارلوت آدامزنقش اصلی، فصل اول
2007Just Jordanخودشفصل دوم، قسمت 6
2008Jonas Brothers: Living the Dreamخودشفصل دوم، قسمت 3
2008Studio DC: Almost Liveخودشبرنامه ی دوم
2008Disney Channel Games 2008خودشسومین سال
2008Disney Channel’s Totally New Year 2008خودشبرنامه ی مخصوص سال نو
2009-2011Sonny with a Chanceسانی مونرونقش اول
2010-2011Extreme Makeover: Home Editionخودشفصل هفتم، قسمت 23 : خانواده ی ویلیامز
فصل نهم، قسمت 9 : خانواده ی واکر
2010آناتومی گری آناتومی گری (مجموعه تلویزیونی)هایلی میفصل ششم، قسمت 22
برنده ی جایزه ی بهترین بازیگر مهمان در تلویزیون از مراسمجایزه برگزیده مردم
2010CNNخودشمهمان برنامه
2010America’s Next Top Modelخودشیک قسمت به عنوان مهمان برنامه
2011Keeping Up with the Kardashiansخودشفصل ششم، قسمت 15 : “عروسی افسانه ای کیم”
2011MTV’s New Year’s Eveخودشمجری
2012مستند دمی لواتو : قوی بمان Demi Lovato: Stay Strongخودشبرنامه ی مخصوص شبکه ی MTV
2012Demi Lovato: Give Your Heart a Breakخودشبرنامه ی مخصوص شبکه ی ئی!
2012Punk’dخودشقربانی
2012- تا حال حاضرایکس فاکتور (آمریکایی)داورمسابقه ی خوانندگی
2012Born to Be: Demi Lovatoخودشپخش شده در کانادا توسط MuchMusic
2012جوایز برگزیده نوجوانانخودشمجری
2012This is how I made itخودشبرنامه ی مخصوص ام تی وی

آلبوم ها

آلبوم های استودیویی

 • 2008: فراموش نکن Don’t Forget
 • 2009: دوباره با هم اینجا هستیم Here We Go Again
 • 2011: شکسته نشده Unbroken

آهنگهای فیلم و یا سریال

 • 2008: کمپ راک Camp Rock
 • 2010: کمپ راک 2 Camp Rock 2: The Final Jam
 • 2010: سانی با یک شانس Sonny with a Chance

آلبوم های زنده

 • 2009: Live: Walmart Soundcheck
 • 2010: Camp Rock 2: Live Walmart Soundcheck

تورها

 • 2008: Demi Live! Warm Up Tour
 • 2009-2010: Demi Lovato Live in Concert
 • 2011: An Evening with Demi Lovato
 • 2011-2012: A Special Night with Demi Lovato
 • 2012: Demi Lovato Summer Tour 2012

جوایز

دمی لواتو تا به امروز 51 جایزه و 97 نامزدی از جشنواره های مختلف کسب کرده است.

برگرفته از ویکی پدیا

مطالب مشابه را ببینید!