مجله تاپ‌ناز‌

نحوه نگهداری گل مینا و پرورش گل مینا + تصاویری از این گل بسیار زیبا

گل مینا

در این بخش اطلاعاتی در مورد گل مینا، نحوه پرورش این گیاه زیبا را می خوانید. در ادامه تصاویر گل مینا را مشاهده می کنید.

گل مینا (Chrysanthemum leucanthemum L)، گیاه چندساله‌ای از خانوادهٔ پاناسه آ و از تیره مینا است.گل مینا در شمال ایران رویش فراوانی دارد. طول گیاه ۳ تا ۶۶ اینچ، با گل‌های زرد لیمویی که میوه‌ای با روپوش مودار می‌باشد.

نحوه کاشت گل مینا و رشد گل مینا

گل مینا (Aster) یا گل ستاره ای مانند گل آفتابگردان یک گل چندساله است و گلبرگ های درخشان و ستاره ای شکل دارد. شکل زیبای گل های مینا به باغ جلوه بسیار زیبایی می دهد.

گل مینا

گل مینا در رنگ های قرمز، صورتی، بنفش، سفید و آبی می باشد. در اواخر تابستان و پاییز که بسیاری از گل ها از بین می روند، گل های مینا زنده هستند برخی از انواعِ این گیاه بومی می توانند تا ارتفاعِ 180 سانتی متر رشد کنند.

بیشتر بخوانید : پرورش گل مرجانگل اقاقیاگل رز قرمز

گل مینا

اما معمولاً این گل ها در دو نوع، پاکوتاه (20 تا 30 سانتی متر) و پا بلند (60 سانتی متر تا یک متر) رایج هستند. گل های این گیاه به رنگ هایِ سفید، صورتی، و همچنین بنفش پر رنگ هستند. تمام گونه های مینا در پاییز گل نمی دهند بلکه برخی در تابستان گل دهی می کنند.

گل مینا

برخی از انواع این گل بلند اند و بیش از 60 سانتی متر رشد می کنند؛ شما می توانید در تیر ماه به میزان یک سوم از ارتفاعِ این گیاه را کوتاه کنید، تا گیاه جمع و جور و پر پشت باقی بماند. این گیاه باید در معرض نور خورشید قرار بگیرد، چند ساله است و 30 تا 120 سانتی متر عرض دارد.

گل مینا

مینا می تواند هم در گلدان و هم در حاشیه باغ گاشته شود. از مزایای این گیاه باغچه ای گل های زیبای آن، جذب پروانه ها، تحمل بالای گیاه در برابر خشکی، و آسان بودن رشد و پرورش آن است.

گل مینا

زمان مناسب برای کاشت گل مینا

بهترین زمان برای کاشت گل مینا اوایل بهار است، و مناسب ترین راه برای کاشت از طریق بذر گیاه است. بذر ها باید در عمق 3 سانتیمتری از خاک کاشته شده و دانه ها حداقل 24 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند. این گیاه برای رشد نیازمند قرار گرفتن و به مدت حداقل چهار ساعت در روز در برابر نور خورشید است. گل ها را دو تا سه بار در هفته، آبیاری کرده و قبل از هر بار آبیاری دقت کنید، خاک آن ها خشک باشد. این گیاه از انواع گیاهان سه ساله است و حدود سه یا چهار سال پس از کاشت اولیه گل می دهد.

آشنایی با نحوه پرورش و نگهداری از گل مینا

مطالب مشابه را ببینید!