مجله تاپ‌ناز‌

فواید عالی حنا برای تقویت موی سر

یکی از پر فایده ترین مواد برای تقویت موی سر و زیبایی آن که در کشور هند نیز بسیار معروف است “حنا” است. در این نوشتار به فواید حنا برای زیبایی موی سر می پردازیم.

فواید حنا برای تقویت و سلامت موها

حنا باعث حفظ سلامت مو می شود و از ریزش موی سر جلوگیری می کند. حنا کوتیکول های مو را درمان می کند و باعث بهبود در سلامت ریشه مو می شود که این امر باعث جلوگیری از خرد شدن تارهای مو می شود و باعث حفظ درخشندگی مو می شود. در این مطلب فواید حنا را برای تقویت و سلامت مو بیشتر بررسی می کنیم.

حنا چه فوایدی برای سلامتی موها دارد

از حنا فقط برای پوشاندن موهای سفید استفاده نمی کنند. حنا باعث می شود موها قوی تر شود و درخسندگی پیدا کنند. در این مطلب به شما می گوییم که حنا گذاشتن روی موی سر چرا فایده دارد.

یکی از محبوب ترین گیاهان زیبایی کشور هندوستان و سرزمین های گرمسیری حنا است. حنا به دلیل تاثیر خنک کنندگی اش هم معروف است. مردم از قدیم تا بحال برای سالم نگه داشتن و درخشنده کردن موها از حنا استفاده می کنند. محبوبیت حنا فقط برای تزیین کردن پوست دست و پا و یا موهای سفید نیست، بلکه با استفاده از آن بر روی مو، می توانید سلامت موها را دوباره به آن بازگردانید.

موهای سالم

در ماه 2 بار روی موهایتان حنا قرار دهید تا موهایی سالم، درخشان و حجیم داشته باشید. با این کار می توانید سلامت موهایتان را بازگردانید تا تار موهای آسیب دیده درمان شود. حنا بدون اینکه تعادل موهایتان را از بین ببرد، باعث تعادل اسید قلیایی پوست سر می شود. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید باید حنا را به مدت 2 ساعت در اب دم کنید و با انگور فرندگی هندی بخیسانید و آن را به موها و پوست سر بمالید.

فواید عالی حنا برای تقویت موی سر

نرم کنندگی مو

حنا می تواند به عنوان یک نرم کننده مو عمل کند. حنا تار موها را احاطه می کند و یک لایه محافظ دور مو ایجاد می کند که موها را در برابر آسیب های مختلف محافظت می کند. استفاده کردن مرتب از حنا می تواند باعث حفظ رطوبت مو شود و موهای شما بسیار پرپشت و قوی کند. این نوع درمان گیاهای مو، می تواند باعث درخشش و جلای طبیعی موهای شما شود و موها را دو برابر قوی تر از قبل کند.

پوشاندن موهای سفید

اگر می خواهید که موها و بدن خود را در معرض مواد شیمایی مانند رنگ مو قرار ندهید، پس حنا بهترین انتخاب است. حنا ماده شیمایی یا امینو اسیدی ندارد و مانند مواد شیمایی باعث رطوبت زادیی از موهای شما نمی شود، پس موهای شما خشک نمی شود و اسیب نمی بینند.

دو قاشق غذاخوری انگور فرنگی هندی خشک را با آب، یک قاشق چای خوری چای سیاه و دو گل میخک بجوشانید. سپس مواد را از صافی رد کنید و به حنا اضافه کنید تا خمیر به دست بیاید. حالا این خمیر را در طول شب و یا حداقل با اندازه 2 ساعت روی موها بگذارید.

درمان شوره ی سر

حنا درمانی موثر برای شوره سر است و شوره را از بین می برد. دو قاشق چای خوری تخم شنبلیله را به مدت 12 ساعت در آب بخیسانید و سپس بکوبید. مقداری روغن خردل را حرارت دهید و کمی برگ حنا به آن اضافه کنید. خوب بگذارید خنک شود و حال خمیری که از تخم شنبلیله به دست آمده را به آن اضافه کنید.

مخلوط به دست آمده را از صافی رد کنید تا یک دست شود. می توانید این روغن را قبل از اینکه به حمام بروید و به موهایتان شامپو بزنید مورد استفاده قرار بدهید وبه موها بمالید.

 

فواید عالی حنا برای تقویت موی سر

راهنمای استفاده از حنا

اگر می خواهید حنا باعث رشد موهای شما شود، باید روغن حنا را بطور منظم به کف سر خود بمالید. با روش های زیر می توانید روغن حنا بدست آورید و از آن استفاده کنید.

ـ 4/1 لیتر روغن خردل را در یک ظرف گرم کنید .

ـ تعدادی برگ حنا را خرد کنید و درون ظرفی که روغن خردل در آن است ، بریزید.( برگ حنا در عطاری یافت می شود.)

ـ زمان دهید تا این مخلوط بجوشد .

ـ زمانیکه مخلوط قهوه ای مایل به قرمز شد شعله را خاموش کنید .

ـ قبل از اینکه آن را از صافی رد کنید چند دقیقه صبر کنید تا مخلوط سرد شود .

ـ آن را از صافی رد کنید ودرون یک بطری بریزید .

ـ زمانیکه می خواهید آن را بر روی پوست سرتان بمالید ، این روغن را با ماست و آبلیمو مخلوط نمایید.( مقدار روغن بستگی به طول موهایتان دارد.)

ـ بمدت دو ساعت بگذارید روی سرتان بماند سپس آن را با آب گرم بشویید .

با مخلوط کردن حنا با گیاهانی مانند نظیر ریحان و مارچوبه می توانید رشد مو را تسریع کنید. این روش یکی از روش های خاص جهت زیبایی موها است که عوارضی ندارد. ممکن است تصور کنید که استفاده از حنا در مقایسه با برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی گرانقیمت کاری بیهوده است و وقت تلف کردن است، ولی وقتی به فواید آن پی بردید مشتری دائمی آن می شوید.

مطالب مشابه را ببینید!