مجله تاپ‌ناز‌

روش های خانگی برای تشخیص بارداری

می توانید با استفاده از روش های خانگی، بارداری را تشخیص دهید. روش های خانگی زیادی برای تشخیص بارداری وجود دارند.

روش های خانگی جالب برای تشخیص بارداری

در زمان قدیم برای تشخیص بارداری روش های گوناگونی وجود داشتند که خانم های باردار بدون اینکه به پزشک مراجعه کنند می توانستند بارداری را تایید کنند. در این نوشتار برخی از روش های خانگی تست بارداری را معرفی می کنیم که می توانیم بارداری را تشخیص دهید.

تشخیص بارداری بدون مراجعه به پزشک

تشخیص بارداری برای افرادی که منتظر عضو جدید خانواده هستند و هم کسانی که در اضطراب و بیتابی بارداری به سر می برند، مقوله ای مهم به حساب می آید و شاید برای گرفتن تست بارداری چندین بار به داروخانه و پزشک مراجعه کرده اید و البته که فکر شما را بسیار مشغول کرده است، در این نوشتار مطالبی را در اختیار شما می گذاریم تا بتوانید در منزل بارداری را تشخیص دهید.

1. برگهای قاصدک

برای تشخیص بارداری می توانید از برگ های قاصدک که جزو خانواده آفتابگردان است کمک بگیرید. برای استفاده از آن باید برگ قاصدک را درون یک ظرف پلاستیکی قرار بدهید و درون ظرف ادرار خود را بریزید تا جایی که برگ ها کاملا درون ادرار قرار بگیرند، در ظرف را ببندید و به مدت 10 دقیقه بگذاید بماند سپس در ظرف را باز کنید و اگر برگ ها دارای لکه قرمز باشند نتیجه تست بارداری مثبت می باشد.

روش های خانگی برای تشخیص بارداری

2. استفاده از خمیر دندان برای تشخیص بارداری

بارداری با خمیر دندان هم ممکن است! در این روش باید مقداری خمیر دندان را در یک ظرف پلاستیکی بریزید و کمی ادرار به آن اضافه کنید، بعد از اینکه خوب مخلوط شدند باید منتظر واکنش باشید، اگر رنگ خمیردندان سفید رنگی که با ادرار مخلوط کردید به ابی کثیف تغییر پیدا کرد تست بارداری شما مثبت است. اما تست با خمیر دندان ایراد دارد زیرا مدت زمان این آزمایش و مقدار ادرار و خمیر دندان مشخص نشده است.

3. سرکه

سرکه هم یکی از مواد دم دست است در همه خانه ها وجود دارد. شاید جالب باشد بدانید که در قدیم از سرکه برای تست بارداری استفاده می کردند. با این راهکار اسان خیلی راخت و بدون اتلاف وقت و درگیری ذهنی می توانید خیلی سریع تشخیص بارداری دهید. روش کار به این صورت است که سرکه را باید با ادرار مخلوط کنید و بهم بزنید تا جایی که مایع ما حباب ایجاد کند، سپس می توانید نتیجه را ببینید. اگر رنگ مایع تغییر کند، تست آزمایش مثبت است و در غیر این صورت منفی است. اما این روش هم مانند خمیر دندان ایراد دارد زیر مقدار مشخص نشده است.

4. گندم و جو روشی مصری در تشخیص حاملگی

از گندم و جو هم که تست مصری است می توانید برای تشخیص بارداری استفاده کنید. مردم مصر بر این عقیده هستند که گندم و جو می تواند چیزهای زیادی در مورد بارداری بگوید. در این روش باید ادرار را بر روی دانه های گندم و جو بریزید و منتظر بمانید تا واکنش انجام شود. این آزمایش می تواند وقت زیادی بگیرد زیرا نتیجه آزمایش بستگی به تخمیر دانه های گندم و جو دارد. اگر بذر گندم و جو شروع به تخمیر کنند به این معنی است که تست آزمایش مثبت است و مصریان اعتقاد داشتند که اگر گندم رشد کند بچه پسر است و اگر جو رشد کند بچه دختر است.

.

روش های خانگی برای تشخیص بارداری

5. قند

تست شکر هم یکی از آزمایش های رایج برای تشخیص بارداری در زنان است. شکر خیلی سریع در مایع حل می شود و تغییرات سریع انجام می شود. نحوه انجام آزمایش به این صورت است که باید قند را درون ظرف بگذارید و روی آن ادرار بریزید، اگر قند شروع به تجزیه کرد جواب منفی است و اگر قند حالت توده ای پیدا کند جواب مثبت است و شما باردار هستید.

سه نمونه دیگر از روش های خانگی تشخیص بارداری

تست بارداری خانگی با صابون

صابون در تمام خانه ها وجود دارد و می توانید برای تست بارداری از این روش استفاده کنید. از هر صابونی با هر رایحه ای می توانید استفاده کنید.

بزرگی صابون باید به اندازه دست شما باشد.

ادرار خود را روی صابون بریزید و منتظر واکنش صابون باشید.

اگر روی صابون حبابا دیدید یعنی باردار هستید  و در غیر این خیر.

 

روش های خانگی برای تشخیص بارداری

تست بارداری خانگی با پودر خردل :

وان حمام را با آب گرم پر کنید و نصف فنجان پودر خردل به آن اضافه کنید .

– حداقل به مدت نیم ساعت داخل این آب بنشینید .

– دو الی سه روز منتظر بمانید اگر پریود نشدید، یعنی باردار هستید .

تست بارداری خانگی با وایتکس :

روشی قابل اعتماد که نسبت به دیگر روش ها می توانید به پاسخ سریع تری ئست یابید .

– ادرار خود را در ظرفی بریزید

– پودر سفید کننده را داخل آن بریزید و خوب مخلوط کنید .

– اگر روی آن کف و حباب دیدید، به این معناست که باردار هستید .

– اگر هیچ گونه کفی وجود نداشت، باردار نیستید .

نباید وقتی که این محلول کف کرد، به آن نزدیک شوید. چون این محلول بسیار خطرناک است. این محلول می تواند باعث سرگیجه و حالت تهوع شود. اگر به طور اتفاقی دستتان با این محلول تماس داشت، فورا با صابون بشوئید .

مطالب مشابه را ببینید!