مجله تاپ‌ناز‌

نحوه کاشت سریع سبزه نوروز برای روزهای نزدیک به عید نوروز

در این مطلب روش کاشت سریع سبزه دور رنگ را در آخرین روزهای سال و نزدیک به عید نوروز به شما آموزش می دهیم. با یادگیری این روش می توانید خیلی سریع سبزه عید را بکارید.

برای کاشت سبزه فوری و دو رنگ می توانید از گندم، ماش، عدس، شاهی، خاکشیر و تخم آفتابگردان استفاده کنید این سبزه خیلی سریع و در 5 روز رشد می کند و به دلیل رشد سریع بهتر است تا در ایام نزدیک به عید آن را بکارید تا رویش زیاد آن موجب برهم ریختگی نظم نشود. توجه داشته باشید که مقدار هر یک از دانه ها برای کاست این سبزه باید به مقدار مورد نیاز باشد و کم و زیاد شدن مواد موجب می شود تا سبزه شما به شکل دلخواه نباشد و کم پشت یا پرپشت شود.

آموزش کاشت سبزه فوری

تهیه سبزه عید برای هفت سین کاری راحت است و خانم های با سلیقه می توانند با خلاقیت و ایده های خود سبزه های متنوعی بکارند. سبزه دو رنگ هم یکی از سبزه های مورد پسند برای افرادی است که قرار است در این مطلب روش کاشت آن را به شما آموزش دهیم.

نکته قابل توجه برای کاشت سبزه فوری عید نوع دانه ای است که استفاده می کنید به عنوان مثال:

  • برای کاشت سبزه گندم ۱۰ روز زمان نیاز است و یک پیمانه بزرگ باید استفاده شود.
  • سبزه شاهی و خاکشیر ۱ استکان و زمان رویش ۵ روزه است.
  • کاشت سبزه ماش و عدس نیز ۱ لیوان و ۱۵ روزه رشد می کند.

مواد مورد نیاز برای کاشت سبزه عید فوری

  • خرفه ۱ قاشق
  • یونالیت
  • منداب ۳ قاشق
  • خاکشیر ۲ قاشق
  • تور
کاشت سریع سبزه نوروز

نحوه کاشت سبزه عید نوروز

ابتدا باید یونالیت که برای فرم دهی و شکل دهی به سبزه استفاده می شود را به شکل مورد نظرتان برش دهید و آن را با استفاده از فویل های ضخیم بپوشانید سپس لایه بعدی را با استفاده از پنبه یا اسفنج های نازک می پوشانید و در مرحله بعد پارچه تور را استفاده می کنیم و روی آن می کشیم. برای محکم کردن تور بر روی لایه های یونولیت از سوزن می توانید استفاده کنید.

در این مرحله از کاشت سبزه فوری مواد خود را در آب بخوانید و مدت ۴ ساعت به آن استراحت دهید سپس مواد را به شکل ترکیبی بر روی سطح آماده شده خود می کشید این مواد به دلیل غلظت و لیز بودن به راحتی به سطح طور می چسبند. اما برای دو رنگ کردن سبزه از گیاه منداب استفاده می کنید که قرمز رنگ است و در کنار ترکیب سبز رنگ خرفه و خاکشیر زیبا می شود.

اگر می خواهید منداب را به شکلی که مد نظر دارید بر روی سطح قرار دهید از قبل سطح را با ماژیک بکشید و با قرار دادن خرفه و خاکشیر منداب را در جاهای خالی و مطابق شکل دلخواه خود قرار دهید.

برای آب  دادن به سبزه از آب پاش استفاده کنید و بر روی آن نایلون قرار می دهیم به طوری که نایلون به سطح مواد نچسبد بر روی نایلون چند سوراخ برای پیشگیری از رطوبت ایجاد می کنیم و بعد از مدت ۴۸ ساعت نایلون را از روی سبزه بردارید. از این مرحله به بعد سبزه شما مرحله رویش را طی می کند و باید در دو مرتبه صبح و عصر آن را آب پاشی کنید.

در روش دیگری که برای کاشت سبزه فوری عید و به شکل دو رنگ پیشنهاد می شود می توانید از مواد خاکشیر، بذر شاهی و خرفه استفاده کنید. اگر می خواهید شکل سبزه شما تخم مرغی باشد می توانید از یک تخم مرغ پلاستیکی برای شکل دادن به آن استفاده کنید.

در این مطلب روش کاشت سبزه عید فوری و سریع را به شما آموزش دادیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

✅ حتما ببینید : تزیین میز پذیرایی عید نوروز و مدل های هفت سین روی میز

مطالب مشابه را ببینید!