مجله تاپ‌ناز‌

هندوراس اطلاعاتی در مورد این کشور و مکان های گردشگری آن

هندوراس | اطلاعاتی در مورد کشور هندوراس

هندوراس کشوری کوچک و زیبا در آمریکای مرکزی است که زیاد شناخته شده نیست. در این مطلب اطلاعاتی در مورد این کشور و ویژگیهای آن را میخوانید.

هندوراس کشوری است در آمریکای مرکزی که مقصدی دورافتاده و البته جذاب برای علاقه‌مندان محسوب می‌شود. این کشور با توجه به تاریخ خود از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری بهره می‌برد؛ با این وجود طبیعت شگرف و منحصربه‌فرد هندوراس نیز از جاذبه‌های اصلی آن به شمار می‌رود. جمع این موارد هندوراس را به مقصدی هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند.

با این مقدمه، به سراغ برخی از ویژگی‌ها و مشخصات این کشور می‌رویم.

هندوراس اطلاعاتی در مورد این کشور و مکان های گردشگری آن

معرفی

هندوراس کشوری است در نواحی شمالی آمریکای مرکزی با مساحتی بالغ بر ۱۱۲ هزار کیلومتر مربع. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور «تگوسیگالپا» (Tegucigalpa) است. هندوراس از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای منطقه است که به مرور زمان از شرایط مطلوبی برخوردار شد.

تاریخ

هندوراس اطلاعاتی در مورد این کشور و مکان های گردشگری آن

در قرن‌های پیش از میلاد مسیح، قوم مایا مانند دیگر مناطق این نواحی، در منطقه‌ی فعلی هندوراس نیز ساکن شده بودند. پس از آن‌ها نوبت به سرخ‌پوستان محلی و سکونت آن‌ها در این منطقه شد.

بعدها با آغاز قرن ۱۵ بود که کریستف کلمب برای اولین‌بار قدم به این منطقه گذاشت. با گسترش نفوذ اسپانیایی‌ها در این منطقه سرانجام در سال ۱۵۲۴ بود که بخش‌های بسیاری از هندوراس فعلی به تصرف آن‌ها درآمد. حکومت اسپانیا برای ۳۰۰ سال در این منطقه ادامه داشت، درحالی‌که بخش‌هایی از منطقه با مقاومت بومیان هیچ‌گاه به دست اسپانیایی‌ها نیفتاد.

سرانجام در سال ۱۸۲۱ بود که هندوراس از سلطه‌ی اسپانیا آزاد شد، ولی برای مدتی به بخشی از مکزیک و سپس آمریکا تبدیل شد. پس از کش‌مکش‌های فراوان، در اوایل قرن ۲۰، این کشور با نفوذ آمریکا به عنوان کشوری خودمختار مطرح شد.

جغرافیا

Honduras 4

دریای کارائیب و اقیانوس اطلس در شمال و جنوب، گواتمالا در غرب و السالوادور و نیکاراگوآ در جنوب هندوراس واقع شده‌اند. از طرفی بیش از ۷۰٪ مساحت این کشور با مناطق کوهستانی احاطه شده است و در پی آن رودهای جاری در این منطقه جلگه‌های کوچک و بزرگی را پدید آورده است.

این شرایط اقلیمی آب و هوای استوایی را در قسمت‌های ساحلی و آب و هوای معتدل و خنک را در بخش‌های کوهستانی آن به وجود آورده است. میانگین دمای روزهای گرم سال ۲۶ درجه و میانگین دمای روزهای سرد سال ۲۰ درجه برای هندوراس محاسبه شده است.

جمعیت‌شناسی

هندوراس اطلاعاتی در مورد این کشور و مکان های گردشگری آن

کشور هندوراس جمعیتی نزدیک به ۹ میلیون نفر را در خود جای داده است. از این میزان بیشتر ساکنین، دورگه‌های این کشور هستند. زبان رسمی هندوراس اسپانیایی است؛ هر چند زبان‌های محلی کماکان به وفور در این منطقه رایج هستند. دین غالب مردم هندوراس مسیحیت است؛ در حالی‌که مذاهب و اعتقادات محلی و کهن در جایگاه بعدی قرار می‌گیرند.

فرهنگ

هندوراس اطلاعاتی در مورد این کشور و مکان های گردشگری آن

به طبع با برخورداری از تاریخ این منطقه، هندوراس از فرهنگی غنی بهره‌مند است. از نقاش‌ها و نویسندگان بین‌المللی گرفته تا موسیقی‌های محلی، همگی تنها بخشی از آثار فرهنگی هستند که به واسطه‌ی آیین‌ها و سنت‌های این کشور در زندگی مردم جریان دارد. مانند دیگر کشورهای این منطقه، غذاها و خوراک‌های محلی نیز تلفیقی است از طعم‌های آفریقایی و آمریکایی.

اقتصاد

هندوراس اطلاعاتی در مورد این کشور و مکان های گردشگری آن

بخش مهمی از اقتصاد هندوراس وابسته به صنایع کشاورزی، دامداری و توریسم این کشور است. قهوه، موز و سبزیجات در کنار فرآورده‌های گوشتی از اصلی‌ترین تولیدات و صادرات هندوراس در زمینه‌های کشاورزی و دامداری محسوب می‌شوند. همچنین به طور میانگین هر ساله در حدود یک میلیون نفر گردشگر به این کشور سفر می‌کنند.

حمل و نقل

هندوراس اطلاعاتی در مورد این کشور و مکان های گردشگری آن

هندوراس در زمینه‌ی حمل و نقل از وضعیت نسبتا مطلوبی برخوردار است. این کشور از ۷۰۰ کیلومتر خطوط راه‌آهن، ۱۴ هزار کیلومتر خطوط جاده‌ای، ۱۰۰ فرودگاه و ده‌ها بندر کوچک و بزرگ بهره‌مند است. مجموع این موارد راه‌های ارتباطی این کشور را در زمین، هوا و آب‌ها فراهم کرده است.

جاذبه‌ها

هندوراس اطلاعاتی در مورد این کشور و مکان های گردشگری آن

همه‌ی موارد ذکر شده هندوراس را به مقصدی جذاب به عنوان یک کشور کمتر شناخته‌شده تبدیل می‌کند. از طرفی با توجه به تاریخ و قدمت این منطقه و در پی آن جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و همچنین از طرف دیگر جاذبه‌ها و پدیده‌های طبیعی که به واسطه‌ی موقعیت اقلیمی این کشور رقم خورده است، همگی بهانه‌های جذابی برای سفر و ماجراجویی در این کشور به شمار می‌روند.

مطالب مشابه را ببینید!