مجله تاپ‌ناز‌

آیا رابطه جنسی بعد از زایمان متفاوت است؟

آیا رابطه جنسی بعد از زایمان متفاوت است؟

متفاوت شدن رابطه جنسی بعد از بچه دار شدن

بعد از به دنیا آمدن نوزاد زندگی جنسی و نوع رابطه جنسی شما هم ممکن است شبیه به قبل از بارداری نباشد و تفاوت داشته باشد.

بر اساس مطالعه ای جدید که توسط شرکت تشک لیزا mattress company Leesa انجام شد تقریبا 50 درصد از والدین اظهار داشتند که زندگی جنسی آنها بعد از بچه دار شدن خیلی تغییر کرده است.

بعد از تولد نوزاد، زنان نسبت به مردان میل جنسی کمتری خواهند داشت و شاید درگیری کارهای نوزاد باشند و این یکی از عوامل باشد.

تقریبا نیمی از والدین گفتند که پس از بچه دار شدن تعداد رابطه جنسی آن ها کاهش پیدا کرده است.

بعد از تولد نوزاد ممکن است زندگی جنسی شما تغییر کند و مانند قبل سکس نداشته باشید.

یک محقق برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در این خصوص و زندگی جنسی افراد بعد از به دنیا آمدن بچه، 1000 خانواده را بررسی کرد که به یافته هایی دست پیدا کرد که در این مطلب می خوانید.

 

 

به دنیا آمدن نوزاد چه تاثیری بر رابطه جنسی دارد؟ 

این تحقیقات نشان داد که حدود 10 تا 13 درصد از والدین که خوش شانس بودن گفتند که زندگی جنسیشان بهتر شده است و 44 درصد گفتند که هیچ تفاوتی در زندگی جنسی آنها رخ نداده است ولی 46 درصد اعلام کردند که کیفیت جنسی و صمیمیت میان آنها بدتر از قبل شده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل ها علت این مشکل می تواند به دلیل به هم خوردن برنامه خواب و کم شدن وقت آزاد برای داشتن روابط عاشقانه باشد که هر دو مورد در حفظ میل جنسی تاثیر دارند.

در این نظرسنجی معلوم شد که 62 درصد خانمها و 31 درصد مردان بعد از تولد نوزاد سکس کمتری می خواهند.

یکی از دلایل هم می تواند رابطه عجیب و قوی میان مادر و نوزادش باشد که باعث تشح هورمون عشق یا اکسی توسین در بدن زنان می شود که به منظور مراقبت از نوزاد است و می تواند میل زنان را برای نزدیکی و لمس شخصی دیگر برآورده کند.

مطالب مشابه را ببینید!