مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی جان سینا قهرمان کشتی کج + عکس های او و همسر ایرانی شهرزاد شریعت زاده

بیوگرافی جان سینا

جان سینا با نام کامل جان فلیکس آنتونی سینا John Cena  متولد 23 آوریل سال 1977 در وست نیوباری، ماساچوست آمریکا است و یکی از معروف ترین کشتی گیران WWF و WWE است که در چند فیلم هم ایفای نقش کرده است.

خانواده

مادر او کارول و پدرش جان فیلیکس است، یک برادر بزرگ تر به نام دن و سه برادر کوچکتر به نام های مت، شان و استیو دارد.

مشخصات ظاهری

قد جان سینا 184 سانتی متر است و وزن او حدود 114 کیلوگرم است و اندامی ورزیده دارد.

 جان سینا

تحصیلات جان سینا

جان سینا در دبیرستان مرکزی کاتولیک در لازنس، ماساچوست تحصیل کرده است و سپس به کالج اسپرینگفیلد رفت و در رشته فیزیولوژی ورزشی فارغ التحصیل شد. در دانشگاه در تیم فوتبال آمریکایی کالج عضو بود و بعد از پایان تحصیلات به عنوان مربی بدنسازی و راننده لیموزین مشغول به کار شد.

 جان سینا

شروع کشتی کج

جان در سال 2002 فعالیت در رشته کشتی کج را شروع کرد. او تا به حال 13 بار قهرمان کمربند WWE شده است و 3 بار هم قهرمان سنگین وزن جهان در کل 16 بار قهرمانی جهان شده است و با ریک فلیر در این مورد رکورددار است.

قهرمانی

او توانسته که 2 بار در مسابقات 30 نفره رویال رومبل در سال 2008 و 2013 پیروز شود. سینا در حال حاضر در RAE و SAMACKDOWN فعالیت دارد.

نخستین مسابقه

او در اولین مسابقه اش روبروی کرت انگل قرار گرفت ولی با اینکه شکست خورد، نمایش خوبی داشت. در سال 2004 در مسابقات رسمی رسلمنیا 20 با شکست بیگ شو برای نخستین بار قهرمان کمربند USA شد.

 جان سینا

افتخارات

او در مسابقات رسلمنیا 21 با شکست جی بی ال توانست کمربند دبلیو دبلیو ای و نخستین قهرمانی در جهان را به دست آورد. در رسلمنیا 22 با تریپل اچ مسابقه داد و پیروز شد. او در رسلمنیا 28 در مقابل د راک یا دیواین جانسون مسابقه داد و شکست خورد.

در مسابقه رسلمنیا 30 مقابل وایت مسابقه داد و پیروز شد. او در رسلمنیا 33 در مسابقه ای تگ تیم مختلط با نیکی بلا توانست د میز و مریس را شکست دهند.

 جان سینا

فیلم های جان سینا

جان از سال 2006 با بازی در فیلم تفنگ دار دریایی به دنیای هالیوود راه پیدا کرد.

از فیلم های معروف او می توان به افسانه ها، 12 راند، خانواده ریونیون، فرد 1 و 2 و 3، قسمت سوم فاجعه، خونه بابا 1 و 2، خواهران و فردیناند اشاره کرد.

ازدواج و همسر

در سال 2009 با دوستش الیزابت هوبردیو ازدواج کرد که در نهایت در سال 2012 از هم جدا شدند. جان در سال 2012 با نیکی بلا که کشتی گیر زن بود رابطه برقرار کرد و در سال 2017 با هم نامزد شدند ولی در آوریل سال 2018 از هم جدا شدند.

 جان سینا

ازدواج با شهرزاد شریعت زاده دختر ایرانی

جان سینا از سال 2019 وارد رابطه جدید با دختری ایرانی به شهرزاد شریعت زاده شد که مهندس ساختمان ایرانی الاصل ساکن کشور کانادا است. این دو در مهر سال 1399 به صورت رسمی ازدواج کردند.

شهرزاد اصلاتا ایرانی است و متولد سال 1990 در شهر ونکوور کانادا است و در همین شهر بزرگ شه است.

او از نوجوانی به جان سینا علاقعه داشت و طرفدار او بود و در نهایت با این کشتی گیر اشنا شد و البته تصور نمی کرد که یک روز با عشق زمان کودکی خود ازدواج کند.

 جان سینا

دوستان صمیمی

از دوستان صمیمی او می توان به رندی اورتون و جان هنیگان اشاره کرد و البته با بازیگر هالیوودی محبوب، ساشا بارون کوهن هم رابطه نزدیکی دارد.

 جان سینا

خوانندگی و رپ

او به جز بازیگری و ورزش، یک خواننده رپ هم است. نخستین آلبوم او You Can’t See Me است که با پسر عموی خود نرید ماترک آن را ضبط کرد. تمام آهنگ ها را خودش می نویسد . از سال 2005 تا 2014 بسیار موسیقی را دنبال کرد و سپس کم کار شد.

 جان سینا

علایق

جان سینا چپ دست است. سینا از طرفدار انیمه ژاپنی و بازی های ویدئویی می باشد. او کلکسیونر ماشین های عضلانی بوده و بیش از 20 نمونه از این ماشین ها دارد که برخی از آنها تنها مدل موجود در جهان هستند. جان سینا پیانو می نوازد. او به زبان چینی ماندارین آشنایی دارد و می تواند به راحتی چینی صحبت کند.

ماجرای مرگ جان سینا 

در سال 2016 شایعه شد که جان سینا در تصادف رانندگی جان خود را از دست داده است که این خبر بسیار جنجلی شد و در نهایت معلوم شد که شایعه ای بیش نیست.

مطالب مشابه را ببینید!