مجله تاپ‌ناز‌

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

نگاهی به مکان های گردشگری و جاذبه های ملبورن استرالیا

ملبورن  Melbourne با حدود ۴ میلیون نفر جمعیت، پایتخت ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی این کشور است. ملبورن به لحاظ جمعیت دومین شهر کشور پهناور استرالیا است.

امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیتهای تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود؛ تا جایی که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش این کشور یاد می‌گردد.

  1. خیابان Hosier

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

با سفر به ملبورن و بازدید خیابان Hosier بخشی از نظر محلی را خواهید فهمید. یک پیاده روی کوتاه از بانک به رود یارا باعث می شود هنر محلی خیابانی و فرهنگ را مشاهده کنید. مسیر با دیوارهای سنگی به وسیله قطعات تزئین شده است. می توانید نقاشی های دیواری با استفاده از حروف درشت و رنگ های روشن را ببینید. یک دوربین بردارید و در طول مسیر راه بروید و یا در یک تور با راهنما شرکت کنید. تا زمانی که در این منطقه هستید از گالری تاثیر گذار روتلج دیدن کنید.

  1. باغ وحش ملبورن

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

در منطقه Parkville ، باغ وحش ملبورن را می بینید. این باغ وحش خاصی است زیرا حیوانات در طبیعت زندگی می کنند و زیستگاه آن ها برای راحتی حیوانات طراحی شده است تا راحتی بازدید کننده ها. در این باغ وحش گونه ای از حیوانات محلی نادر را مشاهده می کنید. نمایشگاه دریای وحشی را از دست ندهید. در آن جا می توانید پنگوئن ها را ببینید. همچنین یک چرخ فلک انگلیسی قرن 19 در باغ وحش است که بچه ها قطعا دوست دارند سوار آن شوند.

  1. میدان فدراسیون

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

اگر می خواهید به قلب و روح ملبورن برسید از میدان فدراسیون دیدن کنید. این میدان مرکزی برای تجمع مردم است. از آنجایی که این منطقه سر راه قرار دارد قطعا آن را مشاهده خواهید کرد. میدان فدراسیون جایی است که در آن بخش استرالیایی گالری ملی ویکتوریا و همچنین مرکز استرالیا به تصویر کشیده شده است. همچنین در این محل، کافه های کنار خیابان و کافه های با طعم های محلی وجود دارد.

  1. گالری ملی ویکتوریا

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

بزرگترین، قدیمی ترین و قابل توجه ترین موزه هنر استرالیا در این شهر واقع شده است. گالری ملی ویکتوریا، NGV ، دارای یک مجموعه باور نکردنی از آثار مهم هنری است. این گالری دارای دو بخش است. اولین، واقع در خیابان Kildaa، به نام NGV بین المللی. در این قسمت هنر اروپا، آسیا و آمریکا را می بینید. در یان پاتر مرکز: NGVV استرالیا، آثار مردم بومی، مستعمره نشینان اولیه و هنرمندان معاصر استرالیا آمده است. دو شاخه NGCC خانه قطعات هنری رامبراند، مونه و تام رابرتز، می باشد.

  1. زمین کریکت ملبورن

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

بزرگترین استادیوم کریکت در کشور، و یکی از بزرگترین ها در جهان، در ملبورن است. این زمین در پاک Yarra واقع شده است. ورزشگاه با عنوان G در بین مردم شناخته می شود و در اواسط قرن 19 ساخته شده است. حتی اگر شما قادر به شرکت در بازی کریکت در زمان بازدید نیستید، زمین کریکت ملبورن را یک بار بازدید کنید. در طول بازدید از موزه اسپرت بین المللی می توانید از این زمین نیز دیدن کنید.

  1. برج یوریکا

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

یکی از بلندترین ساختمان ها در ملبورن برج یوریکا است. اگر می خواهید تصویری پانورامایی از شهر داشته باشید، این برج تنها نقطه ای است که برای این کار مناسب است. در هنگام بازدید، می توانید از یکی از دو دستگاه آسانسور استفاده کنید. در کمتر از 40 ثانیه، از سطح زمین به طبقه 88 منتقل می شوید. اگر احساس جسارت دارید می توانید از لبه نیز شهر را ببینید. لبه یک مربع شیشه ای است که کف آن روشن است و می توانید از هر زاویه ای اطراف را ببینید.

  1. بازار ملکه ویکتوریا

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

یکی از جاذبه های اصلی ملبورن بازار ملکه ویکتوریا است. این بازار باز ، یکی از بزرگترین بازارها در جهان است، و به قرن 199 باز می گردد. مردم محلی به بازار ملکه ویک یا فقط بازار ویک می گویند و نام بازار از ملکه نیامده است اما به خاطر این که در گوشه ای از خیابان ملکه ویکتوریا است به این نام معروف است. بهترین راه برای گشتن در بازار پیاده است. می توانید از فروشگاه های مختلف سبزیجات تازه، جواهر و لباس بخرید. غذاهای خوشمزه و نوشیدنی های تازه و صرف روز در این آرامش و محیط هیجان انگیز در قلب شهر به شما کمک زیادی می کند.

  1. باغ سلطنتی گیاهی

مکان های دیدنی و جاذبه های شهر ملبورن استرالیا

در خیابان یارا جنوبی، باغ سلطنتی گیاهی را می بینید. این باغ سرسبز در قلب ملبورن است، اما فکر می کنید میلیون ها مایل دورتر از آن است. در باغ سلطنتی گیاهی ، می توانید در امتداد جنگل استرالیا پیاده روی کنید و گونه های مختلف گیاهی را مشاهده کنید. در باغ رز نفس عمیق بکشید و از شکوفه های رنگارنگ و فضای عاشقانه لذت ببرید. برای درمان های خاص، به دریاچه زینتی سر بزنید. در ساحل، می توانید به یک تور با راهنما ملحق شوید. همچنین یک قایق کوچک برای دیدن مناظر جدید باغ وجود دارد.

دیدنی های شهر ملبورن استرالیا ویژه گردشگران

مطالب مشابه را ببینید!