مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی لوکا مودریچ ؛ عکس های لوکا مودریچ بهترین بازیکن اروپا و همسرش

لوکا مودریچ

بیوگرافی لوکا مدریچ

لوکا مودریچ Luka Modrić متولد  9 سپتامبر سال 1985 در روستای مودریچی در کشور کرواسی است.

لوکا مودریچ

خانواده فقیر لوکا

پدر او استایپ و مادرش رادوکا داپود است که هر دوی آنها در یک گارگاه نساجی کار می کردند. او دو خواهر کوچک تر از خودش به نام های یاسمینا و دیورا دارد.

لوکا مودریچ

آواره شدن لوکا و خانواده اش

در دوران کودکی تو جنگ استقلال کرواسی رخ داد و به همین دلیل خانواده او مجبور شدند که از روستا محل اقامت خود فرار کنند و به شهری دیگر نقل مکان کردند. در همان سال پدرش به عنوان مکانیک هواپیما در ارتش کرواسی مشغول به کار شد و مادرش نیز برای گذران زندگی آنها مجبور به کار خیاطی بود.

لوکا مودریچ

شروع فوتبال در شرایط سخت

او در این شرایط سخت و دشوار فوتبال را شروع کرد و در سال 1992 همزمان با ورود به مدرسه به یک آکادمی ورزشی رفت و ورزش فوتبال را به صورت حرفه ای آموخت و ادامه داد.

لوکا مودریچ

بازی در لیگ بوسنی

مودریچ در سال 2000 به آکادمی دینامو پیوستد، پس از آن به مدت 3 سال برای تیم فوتبال زرینسکی موستار در لیگ بوسنی و هرزگویین بازی کرد و به دلیل درخشش قابل توجهی که داشت در این تیم به تیم اینتر زاپارسیک قرض داده شد.

لوکا مودریچ

کمک به خانواده

او در سال 2006 با تیم دیانمو زاگرب یک قرارداد 10 ساله امضا کرد و با درآمد حاصل از آن برای خانواده اش خانه ای خرید. در این تیم او بازی های درخشانی انجام داد و به موفقیت های بزرگی رسید.

ورود به لیگ انگلیس

او پس از 4 سال بازی در تیم دیناموزاگرب با یک قرارداد 6 ساله به ارزش 21 میلیون یورو به تیم تاتنهام در لیگ برتر انگلیس پیوست و به عنوان گران قیمت ترین بازیکن تاریخ کرواسی شناخته شد.

در این تیم هم بازی های درخشانی انجام داد و در سال 2010 یک قرارداد 6 ساله با این بازیکرن امضا شد. لوکا در تیم تاتنهام به موقثیت های زیادی رسید تا اینکه در سال 2012 با تیم فوتبال رئال مادرید یک قرارداد 5 ساله به ارزش 30 میلیون پوند امضا کرد.

این بازیکن در سال 2014 یک قرارداد جدید 4 ساله را با تیم رئال مادرید امضا کرد.

بازی در تیم ملی کرواسی

این بازیکن در رده های توجوانان، جوانان و بزرگسالان برای تیم فوتبال کرواسی هم بسیار بازی های خوبی را انجام داد. در 118 بازی که برای این تیم انجام داد توانست 14 گل به ثمر برساند و با تیم کرواسی به عنوان نایب قهرمان جام جهانی 2018 روسیه هم رسید.

لوکا مودریچ

ازدواج لوکا و همسرش

لوکا مدریچ در سال 2006 با وانیا بوسنیچ رابطه عاشقانه را آغاز کرد و در سال 2010 در زاگرب ازدواج کردند. حاصل این ازدواج یک پسر به نام ایوانو است که در سال 2010 به دنیا آمده است و دو دختر به نام اما و صوفیا که در سال 2013 و سال 2017 متولد شدند.

جوایز و افتخارات لوکا مودریچ

  • بهترین بازیکن سال 2011 در باشگاه تاتنهام
  • بهترین بازیکن جام جهانی 2018
  • بهترین بازیکن سال 2018 اروپا
  • بهترین بازیکن سال 2018 فیفا
  • برنده توپ طلای اروپا در سال 2018

علایق لوکا

زوونیمیر بوبان، فرانچسکو توتی و رونالدو برزیلی بازیکنان مورد علاقه ی او هستند.

کارلو آنچلوتی مربی مورد علاقه ی اوست.

ثروت مودریچ 7.5 میلیون دلار تخمین زده می شود.

بخوانید : بیوگرافی لیونل مسی

مطالب مشابه را ببینید!