مجله تاپ‌ناز‌

انجام ارتودنسی باعث بیشتر شدن عمر دندان می شود

انجام ارتودنسی باعث بیشتر شدن عمر دندان می شود

با داشتن دندان های مرتب و سالم، لبخند زدن افراد بسیرا آنها را جذاب می کند. یکی از روش های ترمیم دندان ارتودنسی است که باعث زیبایی و مرتب شدن دندان ها می شود.

افزایش طول عمر دندان با ارتودنسی

درمان های ارتودنسی به منظور برقراری رابطه بین دندانی و فکی بهتر انجام می گیرد. با این درمان ها نه تنها به زیبایی بیشتر دست می یابیم بلکه می توانیم با رعایت بهداشت از پوسیدگی های بیشتر دندان هایمان جلو گیری کرده وطول عمر دندان هایمان را افزایش دهیم.

آیا ارتودنسی می تواند طول عمر دندان ها را افزایش دهد؟

ارتودنسی می تواند طول عمر دندان ها را افزایش دهد. درمان ارتودنسی به طور معمول حدود یک سال ونیم تا دو سال و نیم به طول می انجامد.ارتودنسی علم و هنر اصلاح تناسب صورت و دندان هاست که یک دندان پزشک آراسته به این هنر می تواند به مراجعان خود برای پیشگیری از ناهنجاری ها کمک کند.همچنین یک دندان پزشک می تواند با تشخیص به موقع ناهنجاری های فک ها یا دندان ها به درمان یا جلوگیری از بدتر شدن مشکلات بپردازد.مراجعه به یک دندان پزشک ماهر در سال های اولیه زندگی (هفت- هشت سالگی و حتی زودتر) می تواند از این نظر بسیار کمک کننده باشد تا فرصت پیشگیری را داشته باشیم.

انجام ارتودنسی باعث بیشتر شدن عمر دندان می شود

ارتودنسی موضوعی فراتر از یک درمان زیبایی به حساب می آید.

امروزه ارتودنسی موضوعی فراتر از یک درمان زیبایی به حساب می آید زیرا می تواند نجات دهنده دندان ها و بافت لثه و استخوان اطراف آن ها باشد و البته اگر به درستی انجام نشود ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. مرتب کردن دندان ها موجب قرار گرفتن آن ها در موقعیت مطلوب داخل فک می شود که نتیجه آن پخش متوازن نیرو در تمام جهات و کاهش فشار روی ریشه دندان هاست. از طرف دیگر منظم شدن دندان ها به تمیز کردن آن ها نیز کمک خواهد کرد.درمان به طورمعمول حدود یک سال و نیم تا دو سال و نیم طول می کشد، البته به دنبال آن برای حفظ روابط بین دندانی باید تا مدتی از پلاک نگهدارنده استفاده کرد و همان طور که گفته شد، مدت و زمان بستگی به نوع درمان و سن بیمار هم دارد.

نکاتی که باید در طول درمان ارتودنسی رعایت کنید:

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم، داشتن بهداشت منظم است. در درمان ارتودنسی رعایت بهداشت دهان و دندان حرف اول را می زند. تمیز کردن دندان های دارای دستگاه ارتودنسی ثابت مشکل تر از تمیز کردن دندان های بدون دستگاه است، ولی با رعایت بهداشت مناسب می توان از ایجاد مشکلات دندانی مانند پوسیدگی و مشکلات لثه جلوگیری کرد.

غذاهای سخت مانند چیپس، آجیل، بلال، ذرت بو داده، ته دیگ و… می توانند موجب آسیب به دستگاه های ارتودنسی شوند. برای خوردن بعضی غذاهای سفت مانند سیب یا هویج می توان آنها را به قطعات کوچک تر تقسیم کرد. وجود مواد غذایی شیرین در مجاورت براکت ها و سیم ها و تمیز نکردن آنها می تواند شانس ایجاد پوسیدگی دندان ها را افزایش دهد.

مطالب مشابه را ببینید!