چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

جاذبه های دیدنی ناپل ایتالیا که حتما باید دید

ناپل یکی از شهرهای بزرگ ایتالیا است که در ساحل غربی این کشور واقع شده است. این شهر بعد از میلان و رم، با جمعیت 3 میلیونی، سومین شهر بزرگ ایتالیا است.

جاذبه های شهر ناپل ایتالیا

انسان از زمان نوسنگی ناپل و مناطق اطراف آن استقرار پیدا کرده است و فعالیت های مداوم انسانی از دوران مصر باستان تا امپراطوری بزرگ روم و بعد از آن در این شهر ادامه داشته است. در ادامه ۶ مورد از جاذبه های ناپل را به شما معرفی خواهیم کرد. با الی گشت همراه باشید.

ناپل ایتالیا
 دیدنیهای ناپل ایتالیا

در طول تاریخ ناپل جنگ های زیادی را به خود دیده است و مردم زیادی سعی کردند قدرت این منطقه را به دست بگیرند. بندر ناپل یکی از بزرگ‌ترین بنادر در دریای مدیترانه است و شهر ناپل هم یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی در ایتالیا است. علاوه بر این، به‌خاطر تاریخ غنی این شهر، بناهای تاریخی، میدان‌ها و کلیسا‌های زیادی در شهر ناپل قرار دارند. اما در عین حال ناپل شهری مدرن هم است و امکانات شهری مدرن هم در آن قرار دارند.

آتشفشان وزوو

آشتفشان وزوو یکی از معروف ترین آتشفشان‌های اروپا است که در شرق ناپل قرار دارد. احتمالاً‌ این آتشفشان را به خاطر رخداد معروفی می‌شناسید که در طی آن شهرهای پمپئی و هرکولانیوم به خاطر فوران این آتشفشان نابود شدند. این فوران معروف در سال ۷۹ بعد از میلاد مسیح زد داد.

آتشفشان وزوو تنها آتشفشانی در اروپا است که در طی ۱۰۰ سال گذشته فوران کرده است. بنابراین این آتش‌فشان بسیار خطرناک قلمداد می شود. علت این امر هم وسعت استقرار انسانی در اطراف ناحیه خطر این آتشفشان است.

امروزه تورهای گردشگری به این کوه وجود دارند و از شهر ناپل می توانید با استفاده از اتوبوس ها به اینجاد بروید و از دامنه‌ی این کوه آتشفشانی بالا بروید و حتی تا دهانه‌ی آن هم برسید. بالا رفتن از آن حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و خیلی هم کار سختی به شمار نمی‌رود. اگر در یک روزی که هوا صاف است از این کوه بالا بروید،‌ می‌توانید از تماشای مناظر آن بسیار لذت خواهید برد.

ناپل ایتالیا

جاذبه های ناپل ایتالیا

ویرانه‌های پمپئی

پمپئی شهری باستانی بود که در نزدیکی کوه وزوو قرار داشت. این شهر در دوران اوج شکوه و جلال خود در سال ۷۹ بعد از میلاد مسیح (ع) توسط یک فوران آتشفشانی به ناوبد شد. علیرغم میزان تخریب و مواد مذابی که شهر را گرفته بودند، این شهر امروزه به خوبی باقی مانده است و ساختمان‌های آن در حالت خوبی هستند. دلیل این امر، وجود لایه‌ ضخیمی از خاکستر بود که روی این بناها قرار گرفت و به نوعی از آنها محافظت کرد.

امروزه می‌توانید از این شهر دیدن کنید و در ویرانه‌‌های آن قدم بزنید. بعضی از بناهای باقی مانده در این شهر شامل آمفی‌تئاتر و چند عبادتگاه می‌شوند. علاوه بر این،‌ شما می توانید از قربانیان این فوران هم دیدن کنید. اجسادی که خاکستر و مواد مذاب روی آنها ریخته و آن‌ها را در همان حالتی که بودند کشته است.

همچنین

ناپل ایتالیا

موزه ملی باستان شناسی ناپل

یکی دیگر از جاذبه‌های ناپل، موزه باستان شناسی آن است. این موزه در یک ساختمان زیبا و کاملاً‌ آراسته قرار دارد که در سال ۱۷۵۰ ساخته شده است. این ساختمان در گذشته کاربرد نظامی داشته و سربازخانه‌ سواره‌نظام بوده است، ولی بعدها تبدیل به موزه شده است.

این موزه در سمت شمال بندر قرار دارد،‌اما یک ایستگاه مترو در فاصله‌ی خیلی کمی از آن قرار دارد. در این موزه می توانید آثار زیادی را از زمان روم و یا یونان باستان مشاهده کنید. علاوه بر این، برخی از آثار برگزیده و منتخب از شهرهای پمپئی و هرکولانیوم هم در این موزه نگهداری می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

برخی از آثار موجود در مجموعه‌ای این موزه شامل مجسمه‌های مرمر از اسطوره‌های باستانی، موزاییک‌های به‌جای مانده از خرابه‌های پمپئی، مجموعه‌ای بزرگ از اشیاء متعلق به دوران مصر باستان و مومیایی‌های باقی مانده اشاره کرد.

به هرحال اگر به تاریخ و آثارباستانی علاقه دارید،‌ بازدید از این موزه قطعاً‌ برای شما جذاب و لذت بخش خواهد بود و بازدید از آن را به شما توصیه می‌‌کنیم.

ناپل ایتالیا

دخمه‌های San Gennaro

دلتان می‌خواهد از دنیای زیر زمینی اسرارآمیزی بازدید کنید راهروها و چیزهای زیادی در را خود جای داده است؟‌ این دقیقاً‌ همان چیزی اس که دخمه‌های San Gennaro برای شما ارائه می‌کنند. وقتی وارد این دخمه‌ها شدید، شبکه‌ای از راهرو‌ها و تونل‌هایی را مشاهده می‌کنید که اجساد و قبرهای زیادی در آن‌ها قرار دارند. اجسادی که مربوط به زمان‌های بسیار دوری می‌شوند. این دخمه دو طبقه دارد، در طبقه‌ی زیرین بیش از ۳۰۰۰ تدفین انجام شده و نور کمی دارد که باعث می‌شود حس اسرارآمیز بودن این محل حفظ شود. طبقه فوقانی بزرگ‌تر است و نقاشی‌های دیواری و آثارهنری مختلفی در آن قرار گرفته است.

ناپل ایتالیا

ویرانه‌های شهر هرکولانیوم

یکی دیگر از شهرهایی که بر اثر فوران آتشفشان وزوو در سال ۷۹ میلادی نابود شد، هرکولانیوم است. ولی این شهر به اندازه‌ی شهر پمپئی معروف نشد. با این حال این امر چیزی از جاذبه‌های آن نمی‌کاهد. چراکه هرکولانیوم هم مانند پمپئی بسیار دیدنی است و بازدید است و تجربه خوبی برای هر گردشگر خواهد بود.

اگرچه فاصله شهر هرکولانیوم تا آتشفشان وزوو خیلی بیشتر از فاصله شهر پمپئی تا این آتشفشان بود، ولی این شهر هم به صورت کامل ویران شد. ولی همین امر باعث شد که این شهر بهتر از پمپئی حفظ بشود و اکنون برخی از سازه‌های چوبی همچنان در این شهر سالم باشند.

در این شهر هم بعضی جنازه‌ها وجود دارند که بازدید از آن‌ها بدشانسی مردم این شهر را به ما یادآوری می‌کند. با این حال،‌ اگر از پمپئی بازدید می‌کنید، حتماً‌ از هرکولانیوم هم بازدید کنید تا اطلاعات دقیق‌تری درباره‌ی زمانی که این شهرها سالم و پابرجا بودند به دست بیاورید.

ناپل ایتالیا

کاخ Nuovo

کاخ نوو یکی از اولین ساختمان‌هایی است که مسافرانی  که از طریق کشتی وارد ناپل می‌شوند خواهند دید. این کاخ تقریباً در نزدیکی برج پیزا قرار گرفته و دسترسی به آن هم آسان است. با این اوصاف کاخ نوو یکی از جاذبه‌های اصلی ناپل به شمار می‌رود.

این کاخ در سال ۱۲۸۲ ساخته شده است و شامل ۵ برج و یک طاق نصرتی می‌شود که یک سال بعد به برج‌ها اضافه شد. اگر از این کاخ بازدید کنید، حتماً‌ برج‌‌ها و نقاشی‌های دیواری زیبای آن را می‌ستایید. اگر هم به قسمت‌های بالایی این کاخ بروید،‌ از تماشای مناظر دیدنی بندر ناپل لذت خواهید برد.

ناپل ایتالیا

منبع الی گشت

مطالب مشابه را ببینید!