مجله تاپ‌ناز‌

درمان یبوست، زگیل و دیگر بیماری ها با پوست موز

پوست موز

پوست موز اغلب دور انداخته می شود در حالیکه دارای خواص فراوانی است. پوست موز می تواند یبوست را درمان کند و زگیل و افسردگی را از بین ببرد.

 

فواید شگفت انگیز پوست موز

پوست موز را دور نریزید و به دنبال راهی برای درست کردن نسخه ی طبیعی باشید موز یکی از میوه های پیشنهادی برای رژیم های غذایی است نه به خاطر این که در دسترس همه افراد است بلکه به دلیل اینکه موز حاوی مواد مغذی و برای سلامتی مفید است سالهاست که بسیار ی تصورمی کنند موز به علت داشتن شکر و کالری خاصیت چاق کنندگی دارند اگرچه حالا متوجه شده اند که اینطور نیست
پوست موز را دور میریزیم در صورتی که حاوی فراوانی از اکسیدان و ویتامین هاست که از راه های مختلف قابل استفاده است و می توانیم با استفاده از این فاید نسخه های درمانی بسیاری از آن تهیه کنیم ، نسخه هایی که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد.

نسخه های خانگی درمانیبا پوست موز

پوست موز

نوشیدنی و نسخه های خانگی با پوست موز

درمان  یبوست با پوست موز

اگرچه موز خاصیت مبارزه با اسهال را دارد اما پوست موزخودحاوی فراوانی فیبر است ومواد مغذی را از روده عبور می دهد در این مورد برای نتیجه بهتر موز را با مواد دیگر ترکیب کنید.
مواد لازم :
یک عدد موز با پوست
3 قاشق غذاخوری جو
 یک لیوان آب
موز را داخل مخلوط کن بریزید و مقداری از پوست آن را با جو و یک لیوان آب ترکیب کنید تا نوشیدنی به دست باید هرچه زودتر دو یا سه بار در هفته بنوشید

با پوست موز افسردگی را برطرف کنید

پوست موز حاوی آمینو اسیدی به نام تریپتا فن است که در درمان بی خوابی ،افسردگی و استرس مفید است ؛ در حقیقت جذب ان به بدن به تولید سروتونین که در زیبایی موثر است .
مواد لازم:
یک لیوان آب پوست موز
یک قاشق غذاخوری عسل
آب را بگذارید تا بجوشد بعد پوست موز را به آن اضافه کنید و سه دقیقه حرارت را کم کنید و پوست ها را خارج کرده 10 تا 15 دقیقه آن را با عسل مخلوط و مصرف کنید

درمان زگیل با پوست موز و سرکه

خاصیتی که در پوست موز موجود است وقتی با سرکه ترکیب شود می توانید از آن محلولی برای درمان زگیل های کدر درست کنید.
مواد لازم:
یک پوست موز یک قاشق غذاخوری
همچنین بخوانید : تمام علائم و روش های درمان بیماری یبوست
سرکه سیب
پوست موز را تکه تکه وداخل سرکه خیس کنید بعد آن را روی زگیل قرار دهید بعدببندید هر روز این کار را تا زمانی که از بین روند انجام دهید.
درمان سردرد با پوست موز
میزان بالای پتاسیم موجود در پوست موز تورم که باعث سردرد می شود را کاهش می دهد علاوه بر این آنتی اکسیدان موجود در آن را چرخش خون را بهبود که در روند تنفس هم تاثیر میگذارد
مواد لازم:
یک عدد پوست موز
نصف قاشق چای خوری زردچوبه
یک لیوان آب
پوست موزرابجوشانیدوسه دقیقه دم کنیدبعدمعجون راازروی حرارت برداریدوزردچوبه رابه ان اضافه کنیداگراحساس دردداریدهرچه زودتراین نوشیدنی را بنوشید.

کنترل آماس با پوست موز

مواد معدنی موجود در این نسخه در کنترل آماس که در اثر نگهداری مایعات ایجاد می شود موثر است
موادلازم:
سه عدد پوست موز
دو فنجان آب
ابتدا پوست موز ها را بگذارید با آب بجوشد ، بعد از جوشیدن و سرد شدن می توانید این نوشیدنی درمانی را مصرف کنید.

مطالب مشابه را ببینید!