مجله تاپ‌ناز‌

برف صورتی با بوی هندوانه در مونتانای آمریکا ! +عکس

برف صورتی با بوی هندوانه در مونتانای آمریکا

برف صورتی زیبا در آمریکا که بوی هندوانه می دهد

برف صورتی که در این منطقه می بارد شاید بوی هندوانه بدهد، ولی طعم هندوانه ندارد. اگر این پدیده را دیدید بهتر است وسوسه چشیدن این برف را نداشته باشید.

در ایالات متحده آمریکای پدیده های خاص و شگفت انگیز زیاد دیده می شود که برف صورتی هم یکی از آنها است.

پارک ملی گلیشر Glacier National Park در ایالت مونتانابروید، در فصل زمستان با برفی قرمز رنگ که بوی شیرنی دارد پوشیده می شود.

به این پدیده جالب، برف هندوانه ای می گویند و هنگامی که جلبکی خاص با رنگدانه های قرمز Chalemydomonas nivalis که حاوی سبزینه است با برف ترکیب می شود، این اتفاق می افتد. در این حالت رنگ قرمز برف بسیار جالب و دیدنی می شود.

برف صورتی با بوی هندوانه در مونتانای آمریکا

یک حشره شناس در سازامان زمین شناسی آمریکا اخیرا در پارک ملی گلیشر با این پدیده روبرو شده است. برف هندوانی درون گودالی جمع شده بود. گیرش از این صحنه جالب عکس گرفت و توضیح داد که این برف چگونه تشکیل می شود.

 

برف صورتی با بوی هندوانه در مونتانای آمریکا

همانطور که گیرش و دیگر نمایندگان پارک ملی توضیح می‌دهند، رنگدانه‌ی قرمز درون جلبک از سبزینه در برابر اشعه‌ی خورشید محافظت می‌کند و باعث می‌شود تا حرارت بیشتری جذب شود. حرارتی که جلبک جذب می‌کند موجب آب شدن برف‌های اطراف می‌شود. آب ناشی از ذوب شدن برف جلبک را تغذیه می‌کند و باعث می‌شود تا جلبک در آن برف به رشد خود ادامه دهد.با گذر زمان، هرچه دمای هوا بالاتر رود، برف‌ها بیشتر آب می‌شوند و جلبک در آن محیط بیشتر رشد می‌کند. بعضی از جلبک‌ها حتی در طولپاییز نیز زنده می‌مانند و صورتی می‌شوند.

برف صورتی با بوی هندوانه در مونتانای آمریکا

بوی خوبی هم که از این جلبک‌ها به مشام می‌رسد، باعث شده تا نام «هندوانه» را رویش بگذارند.

گفته می‌شود، نمایندگان پارک ملی توصیه‌ی اکید کرده‌اند که اصلا وسوسه نشوید تا آن یخ خوش‌بو را بچشید؛ زیرا دانشمندان هشدار داده‌اند که خوردن برف هندوانه‌ای می‌تواند باعث از کار انداختن دستگاه گوارش شود.

بنابر گزارش شبکه‌ی ودر (Weather Network)، با آنکه انتظار می‌رود این پدیده در نزدیکی فصل تابستان دیده شود اما با بالا رفتن دما خیلی زود این یخچال‌های طبیعی محو می‌شوند.

جلبک‌های رنگی حتی ممکن است به کفش‌تان بچسبند و مسیر را با جای پایتان رنگی کنید.


» همچنین ببینید :

حقایق جالب و خواندنی در مورد نیویورک آمریکا

11 جاذبه شگفت انگیز و دیدنی آمریکا+عکس

لاتاری آمریکا چیست و چگونه می توان ثبت نام کرد؟

آدرس و زیپ کد آمریکا اپل آیدی

مطالب مشابه را ببینید!