مجله تاپ‌ناز‌

روش های مراقبت از پوست در سفر هوایی (نکاتی برای داشتن پوست سالم در هواپیما)

آیا می دانید در صورتی که از پوست خود در سفر هوایی مراقبت نکنید دچار آسیب می شود؟ چرا؟ زیرا به خورشید نزدیک تر می شوید و رطوبت هم در هواپیما خیلی پایین است.

روش های مراقبت از پوست در سفر هوایی

سفر کردن از یک نقطه به نقطه ای دیگر می تواند بر روی پوست بسیار تاثیر داشته باشد، زیرا منطقه آب و هوایی تغییر می کنید، اما آیا می دانید هنگام سفر وقتی داخل هواپیما هستید نیز ممکن است زیبایی پوست شما تحت تاثیر قرار بگیرد؟

پاسخ این سوال مثبت است زیرا یکی از عوامل تاثیرگذار در طول سفر که بر روی پوست تاثیرگذار است هواپیما می باشد زیرا پوست را خشک می کند. از این روز باید هنگام سفر با هواپیما از پوست خود مراقبت کنید و طوبت پوست خود را حفظ کنید. در این مطلب روش های مراقبت از پوست در طول سفر را به شما می گوییم.

روش های مراقبت از پوست در سفر هوایی

مشکلات پوست هنگام سفر هوایی

چطور از پوست خود در هواپیما مراقبت کنیم؟

1.برای مراقبت از پوست در سفر هوایی این وسایل را با خود به همره داشته باشید.

در طول سفر هوایی محصولات مراقبت از پوست را بهتر است همراه خود داشته باشید، این محصولات عبارتند از : مرطوب کننده UV و سرم، بهتر است این محصولات را در کیف دستی خود بگذارید تا هنگام سفر بتوانید خیلی راحت از آنها استفاده کنید و پوست خود را مرطوب نگه دارید.

2. تغذیه پوست با سرم

سرم یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از خشکی پوست در هنگام سفر با هواپیما می باشد که می تواند پوست را خیلی خوب آبرسانی کند و از پوست هم مراقبت کنید زیرا هنگام سفر کردن در کابین هواپیما، رطوبت و فشار پایین است و رطوبت اپیدرم (لایه بالایی پوست) از بین می رود.

روش های مراقبت از پوست در سفر هوایی

از سرم پوست استفاده کنید

3. استفاده از کرم ضدآفتاب

وقتی با هواپیما سفر می کنید به خورشید نزدیک تر می شوید که باعث می شود اشعه یو وی هم دو برابر زمین شود و باید از کرم ضد آفتاب و محصولاتی از این قبیل استفاده کنید تا بتوانید پوست خود را هنگام سفر مراقبت کنید. افراد مسن باید به جای استفاده از ضد آفتاب از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

4. درخواست صندلی در کنار راهرو

برای در امان ماندن از تابش نور خورشید می توانید صندلی در کنار راهرو انتخاب کنید هر چند به علت رفت و آمد ممکن است این قسمت شلوغ باشد اما می توانید با یک هدفون از حجم سر و صدا بکاهید . در طول سفر با هواپیما برای خودتان شرایطی را ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی استراحت کنید زیرا خسته شدن و بی خوابی عوارض سویی مانند خشکی پوست را در بر دارد .

روش های مراقبت از پوست در سفر هوایی

استراحت کردن در هواپیما

به چه علت باید از پوست در سفرهای هوایی مراقبت کنیم؟

شدت انعکاس UV مناظر مختلف متفاوت است ؛ یکی از علت های آسیب دیدن پوست در هواپیما منعکس شدن اشعه فرابنفش از مناظرمختلف مانند ابرهای ضخیم و مناطق برفی است که می توانند تا 85 درصد از اشعه ماوراء بنفش را منعکس کنند.

پنجره های کابین قدرت محافظت از پوست در برابراشعه UVA را ندارد

پنجره های کابین نمی توانند کاملا از پوست در برابر اشعه خورشید محافظت کنند و عبورنور خورشید از این پنجره ها و برخورد با پوست ما سبب برنزه شدن، لکه ها، پیری زودرس و چین و چروک پوستی می شود.

برنزه شدن پوست در سفرهای هوایی به علت پرتو UVB

در سفرهای هوایی به علت تابش عمیق اشعه فرابنفش و پرتو UVB ،لایه بالایی پوست آسیب می بیند و باعث سوختگی ، برنزه شدن پوست و پیری زود رس می شود.

آسیب پوست به علت نزدیک بودن به خورشید 

در سفر هوایی به دلیل اینه بالاتر از سطح دریا هستیم به خورشید نزدیک می شویم و اشعه ماورای بنفش قوی تر می شود و به همین دلیل در سفر هوایی آسیب بیشتری پیدا می کند.

روش های مراقبت از پوست در سفر هوایی

مطالب مشابه را ببینید!