نکاتی برای داشتن وکس بدون درد موهای زائد و ناحیه تناسلی

وکس بدون درد

وکس کردن و موم انداختن ممکن است با درد همراه باشد و باعث شود که شما از انجام دادن این کار منصرف شوید اما با رعایت کردن بعضی از نکان در هنگام وکس ناحیه تناسلی و یا موهای زائد، درد به کمترین حد خود می رسد.

روش وکس کردن ناحیه تناسلی و موهای زائد با کمترین درد

همانطور که می دانید وکس کردن دردناک است، اگر برای نخستین بار این روش را امتحان می کند دردش بیشتر هم خواهد بود، اما هر چه بگذرد درد آن را کمتر حس خواهید کرد. تکنیک وکس مو را بیشتر مردم استفاده می کنند، پس چطور درد وکس را کمتر کنیم؟ آیا موم و وکس بدون درد هم وجود دارد؟

بله، شما می توانید با روش هایی درد را کمتر کنید. بستگی به حساسیت و میزان تحمل درد شما، روش های مختلفی براس کاهش درد وکس وجود دارد.

وکس بدون درد

10 نکته که باعث کاهش درد وکس موهای زائد می شود

یه درمانگر حرفه ای پیدا کنید :

بهتر است فردی را انتخاب کنید که حرفه ای باشد و مجوز داشته باشد. یک درمانگر حرفه ای و با تجربه می تواند بهترین موم را انتخاب کند، تکنیک ها بهتی اعمال کند و بهترین روش های کاهش درد را هم می داند. برای این کار به دنبال یک فرد حرفه ای باشید مخصوصا برای موم بیکینی برزیلی.

 

اعصاب خود را آرام کنید:

قبل از انجام وکس، بعضی از بی حس کننده های پوست و کاهش دهنده ها را در محل استفاده کنید. بی حس کننده های درد را باید نیم ساعت تا یک ساعت قبل از انجام وکس استفاده کنید، مخصوصا زمانی که مناطق حساس مانند لب، ناحیه تناسلی یا بیکینی و قفسه سینه را می خواهید وکس کنید.

 

برای بی حس کردن پوست از یخ استفاده کنید:

بخ می تواند منافذ پوست را تنگ تر کند و البته درد وکس را نیز افزایش می دهد.

 

زمان قاعدگی مهم است :

تحمل درد در هنگام قاعدگی و 3 تا 4 روز بعد از آن بیشتر می شود. این زمان بهترین موقع برای در نظر گرفتن اپیلاسیون برای تجربه درد کمتر است.

وکس بدون درد

منطقه وکس را تمیز کنید:

پوست ناحیه ای را که می خواهید وکس کنید به خوبی تمیز کنید، این کار کمک می کند تا پوست مرده حذف شود و در نتیجه مواجه شدن با فولیکول های مو نرم تر می شود و مو خیلی راحت وکس خواهد شد. لایه برداری از پوست شما هم افزایش پیدا می کند و باعث می شود که موم به خوبی به پوست برسد.

 

کوتاه کردن مو :

باید اطمینان پیدا کنید که طول موها مناسب و کوتاه است زیرا باعث می شود که وکس دردش کمتر شود. توصیه می شود که طول موها کمتر از یک سانتی متر باشد. موهایی که بلند هستند هنگام برداشت با موم مقاومت بیشتری دارند. می توانید موها را قبل از وکس کوتاه کنید و یا از درمانگر بخواهید که این کار رانجام دهد.

 

آرامش:

روش وکس می توانید باعث آسیب رسیدن به عصب شود. برا پیشگیری از درد باید حواس خود را پرت کنید، تا درد را کمتر حس کنید. می توانید از تکنیک های حواس پرتی مانند گوش دادن به موسیقی و یا خواندن مجله استفاده کنید و به طور کل سعی کنید ذهن خود را منحرف کنید.

 

موها را اصلاح نکنید:

اصلاح کردن و تراشیدن مو قبل از وکس باعث می شود که موها ضخیم تر رشد کنند و درشت و سخت شوند.

 

موهای خود را شیو نکنید:

به مرور زمان موهای بدن نازک تر و کمرنگ می شوند ،فقط کمی صبور باشید.

وکس بدون درد

نباید قهوه مصرف کنید :

کافئین می تواند سلول های عصبی را تحریک کند و باعث حساسیت بیشتر به درد شود. پس بهتر است قبل از وکس قهوه نخورید.

 

لباس گشاد و پنبه ای بپوشید :

بعد از وکس پوست شما خیلی حساس می شود، به همین دلیل توصیه می شود که لباس های متناسب ساخته شده از الیاف طبیعی بپوشید. لباس های تنگ باعث بیشتر شدن حساسیت می شود. پارچه های فیبر طبیعی مناسب هستند چون عرق بدن را جذب می کنند و از تحریک شدن ناحیه وکس شده هم جلوگیری می کند.

برای داشتن وکس بودن درد چگونه موم مناسب را انتخاب کنیم؟

موم طبیعی انتخاب کنید :

موم سخت در مناطقی که پوست نازک و حساس است نباید استفاده شود. موم منافذ و فولیکول ها را باز می کند تا مو راحت تر از آن خارج شود.

از ضد درد استفاده کنید :

یک ضد درد 30 دقیقه قبل از وکس باعث کاهش درد می شود.

هیدراته شدن:

قبل از وکس بهتر است آب زیادی مصرف کنید، مرطوب کردن و آبرسانی به پوست باعث می شود که مو خیلی راحت از بدن خارج شود.

گردآوری تاپ ناز

همچنین بخوانید : روش وکس ناحیه تناسلی بدون درد در منزل اپیلاسیون راحت
مطالب مشابه را ببینید!