مجله تاپ‌ناز‌

وقتی برق آسانسور قطع شد چه باید کنیم؟

وقتی برق آسانسور قطع شد چه باید کنیم؟

با توجه به قطعی مکرر برق در این روزها باید هنگام استفاده از آسانسور هم احتساط کنید. توصیه های مهمی برای لحظه گیر کردن در آسانسور وجود دارد که زمان قطع شدن برق باید به آنها توجه کنید.

قطع شدن برق در آسانسور و توصیه های مهم هنگام قطع شدن برق آسانسور

ایسنا: محمدرضا برزگر مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه با بیان اینکه تاکنون مصدومیت در هنگام محبوس شدن افراد در کابین آسانسور نداشته ایم، اظهار کرد:در حال حاضر با توجه به قطعی برق در مناطق مختلف شهر، گرفتار شدن افراد در آسانسورها افزایش یافته است که این اتفاق بیشتر در ساختمان های بلندمرتبه رخ می دهد.

برزرگر افزود:برخی شهروندان گمان می کنند اگر آسانسوری بین طبقات گیر کند با خطر سقوط مواجه می شوند و باید بکوشند هر چه سریع تر خارج شوند در صورتی که چنین تفکری کاملا اشتباه است.وی تاکید کرد:در چنینی شرایطی شهروندان باید از انجام حرکات اضافی در آسانسور قبل از رسیدن نیروهای آتش نشانی خودداری کنند.

موارد دیگری نیز هنگام گیر کردن آسانسور در طبقات توصیه می شود که دانستن آن ها خالی از فایده نیست:

در چنین شرایطی آرامش خود را حفظ کنید، نفس عمیق بکشید و وحشت زده نشوید تا دیگران را نیز به وحشت نیندازید چراکه چند فرد وحشت زده در شرایط بد ممکن است کارهای خطرناکی انجام دهند.

در صورتی که برق آسانسور خاموش شده می توان برای مدت کوتاه از نور گوشی استفاده کرد. گوشی را برای زمان طولانی روشن نگذارید، چون باطری آن تمام می شود، در حالی که شاید به آن نیاز داشته باشید.

دکمه تلفن یا زنگ را فشار دهید تا دیگران متوجه شوند کسی در آسانسور گیر کرده است و اگر آنتن دارید با آتش نشانی یا نگهبان ساختمان تماس بگیرید.

دکمه باز شدن در را بفشارید، احتمال اینکه در باز شود وجود دارد. همچنین می توانید دکمه یک طبقه پایین تر از جایی که هستید را فشار بدهید.

اگر هیچ یک از این موارد کمکی نکرد می توانید به در آسانسور ضربه زده و سروصدا ایجاد کنید البته تا جایی که همراهان را دچار وحشت نکنید.

باید بدانید که وضعیتی که در آن قرار دارید خطرناک نیست؛ بنابراین به جای انجام کارهای خطرناک، منتظر رسیدن تعمیرکار آسانسور بمانید.

» همچنین بخوانید :

برنامه زمانبندی قطع برق در استان تهران + جدول کامل

اطلاعاتی در مورد دزدگیر و انواع دزدگیرها

مطالب مشابه را ببینید!