مجله تاپ‌ناز‌

آموزش رنگ کردن مو + آموزش مرحله به مرحله به همراه تصویر و توضیحات کامل

در این بخش روزانه آموزش رنگ کردن مو به صورت مرحله به مرحله و تصویری به همراه تصاویر آماده کرده ایم و شما می توانید با طی کردن این مراحل، مهارت لازم را به دست آورید.

با بالا رفتن سن، موها شروع به سفید شدن می کنند و بیشتر خانم ها برای مخفی کردن موهای سفیدشان از رنگ موهای شیمایی و یا گیاهی استفاده می کنند. رنگ کردن مو ترفندهای خاصی دارد که با رعایت کردن آنها موهای شما بسیار خوشرنگ می شوند.

آموزش رنگ زدن مو در منزل

برای رنگ زدن مو در ابتدا باید وسایل مورد نیاز را آماده کنید و سپس اقدام به رنگ کردن موهای بلند و یا کوتاه کنید. در ادامه این مطلب آموزش رنگ کردن مو با چند مرحله ساده را می خوانید و امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

برای رنگ زدن موها ابتدا باید وسایل مورد نیاز را آماده نمایید سپس اقدام به رنگ زدن موهای کوتاه یا بلند خود نمایید. در ادامه آموزش رنگ کردن مو با در چند مرحله ساده را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرد.

مراحل رنگ زدن مو

وسایل مورد نظر

  • گیره پلاستیکی
  • وازلین
  • دستکش پلاستیکی
  • لباس های قدیمی
  • حوله

نحوه رنگ زدن موها

۱. در صورت نیاز موهای خود را کوتاه نمایید. توجه داشته باشید که اگر موهایتان را بدرستی کوتاه نکنید بعد از رنگ زدن آن ها متوجه مشکلات زیادی خواهید شد و باید به سراغ آرایشگری با تجربه کافی بروید.

آموزش رنگ کردن مو

۲. برای انتخاب رنگ موی مناسب باید رنگ طبیعی موهای خود را در نظر داشته باشید و بهتر است رنگ موی انتخابی تان را روی رشته ای موها تست نمایید و در نهایت ببینید که چه رنگ مویی خواهید داشت.

۳. رنگ مویی را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر می باشد و هرگز رنگ موی انتخابی تان را از بین دو سایه تیره یا روشن تر از رنگ موهای طبیعی خود انتخاب نکنید و بهترین کار این است که با سایه روشن کار رنگ کردن موهای خود را آغاز نمایید همچنین می توانید در صورت تمایل موها را به کمک رنگ های تیره تر رنگ بزنید.

۴. در هنگام انتخاب رنگ مو بهتر است از تناسب و همخوانی رنگ موی انتخابی با رنگ پوست غافل نشوید و برای اینکه ببنید چه رنگ مویی برای شما مناسب تر است می توانید مقداری کمی از موها را به کمک رنگ موی مورد نظر خود رنگ بزنید سپس از مطابقت و همخوانی آن با رنگ پوست خود مطمئن شوید.

آموزش رنگ کردن مو

۵. شما می توانید موهایتان را به تنهایی رنگ بزنید ولی برای راحتی در روند کار رنگ زدن موها بهتر است از دوستان یا اطرافیان تان کمک بگیرید تا بتوانید رنگ را به قسمت هایی از مو که دست هایتان نمی رسد بزنید.

آموزش رنگ کردن مو

۶. در این مرحله از آموزش رنگ کردن مو ها در صورت نیاز آن ها را دکلره کنید و اگر قصد آمبره کردن موهایتان را دارید باید قسمت پایینی موها را دکلره و روشن نمایید. در صورتی که نیاز بود چندین بار موها را دکلره کنید بهتر است ۷ روز یا بیشتر بین آن فاصله قرار دهید زیرا دکلره کردن بیش از حد موها به آن ها آسیب می رساند و باعث ایجاد موخوره روی موها می شود.

بخوانید: اشتباهاتی که خانمها هنگام رنگ کردن مو انجام می دهند

آموزش رنگ کردن مو

۷. قبل از رنگ زدن موها حوله ای قدیمی را روی شانه های خود پهن نمایید همچنین می توانید لباس کهنه ای بپوشید.

آموزش رنگ کردن مو

۸. برای ترکیب کردن رنگ مو دستورالعمل کارخانه سازنده رنگ را دنبال نمایید.

آموزش رنگ کردن مو

۹. کار رنگ زدن موها را از ریشه شروع کنید و براش رنگ را بردارید و بخش انتهایی موها را نیز رنگ بزنید. از گیره مو می توانید برای تقسیم کردن موها استفاده نمایید.

۱۰. بعد از این که همه قسمت های موی خود را رنگ زدید از براش برای پخش کردن رنگ روی موهای خود استفاده نمایید تا مطمئن شوید رنگ روی همه قسمت های مو به صورت کامل پخش شده است.

آموزش رنگ کردن مو

۱۱. موها را به کمک کلاه بپوشانید و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه صبر کنید. توجه داشته باشید که مدت زمان مکث برای رنگ مو به برند رنگ مو و جنس موهای شما بستگی دارد.

۱۲. بعد از مدت زمان ذکر شده موها را زیر دوش آب بشویید. مراقب باشید تا رنگ مو روی پوست شما نریزد زیرا باعث ایجاد لکه روی سطح پوست می شود.

آموزش رنگ کردن مو

کدام رنگ مو را انتخاب کنیم ؟

۱. رنگ موهای شرابی و شاه بلوطی و مسی و آجری و فندقی برای افراد با رنگ پوست تیره انتخابی مناسب و ایده آل به شمار می روند.

۲. رنگ موهای بلوند خاکستری و قهوه ای مات و بلوند دودی و هایلایت آبی یا قرمز برای افراد با رنگ پوست روشن انتخابی مناسب می باشند.

۳. رنگ موهای گلبهی و شیری و مسی و کرم نخودی و قهوه ای و عسلی و فندقی برای افراد با رنگ پوست برنزه و گندمی مناسب هستند.

مطلب پیشنهادی: آموزش رنگ کردن مو در منزل | آموزش تصویری رنگ کردن مو در منزل و نکات رنگ کردن

آموزش رنگ کردن مو

۴. رنگ موهای زیتونی تیره و قهوه ای تیره و کرم گلی برای افراد با رنگ پوست صورتی و سرخ مناسب تر می باشند.

۵. رنگ موهای آبی تیره و آبی خاکستری و قهوه ای و مشکی برای افراد با چشم های آبی مناسب هستند.

۶. رنگ موهای طلایی و مسی و قهوه ای سوخته و فندقی برای افراد با رنگ چشم کهربایی مناسب تر می باشند.

آموزش رنگ کردن مو

نکات طلایی برای رنگ زدن موها

۱. برای شستن موهای رنگ شده بهتر است از شامپوهای تثبیت کننده رنگ مو استفاده نمایید تا طول عمر رنگ روی موهایتان افزایش پیدا کند.

۲. برای تقویت موهای رنگ شده از ماسک موها یا روغن های طبیعی استفاده نمایید.

آموزش رنگ کردن مو

۳. بعد از گذشت حدود ۳۰ روز موها رشد می کنند و بهتر است شما موهایتان را بعد از مدت زمان ذکر شده دوباره رنگ بزنید و این بار بیشتر روی ریشه ها تمرکز کنید.

۴. موهای کثیف بهتر رنگ می گیرند بنابراین بهتر است موهایتان را چند روز قبل از رنگ کردن آن ها بشویید.

آموزش رنگ کردن مو

در این مطلب آموزش رنگ کردن موها را می خوانید و می توانید به صورت مرحله به مرحله موهایتان را رنگ کنید و زیبا و جذاب به نظر برسید.

مطالب مشابه را ببینید!