مجله تاپ‌ناز‌

آموزش ساخت عروسک فرشته + روش مرحله به مرحله تصویری

در این بخش روش ساخت عروسک فرشته زیبا را آموزش می دهیم. آموزش مرحله به مرحله تصویری ساخت عروسک فرشته با الیاف کچه را به شما آموزش می دهیم.

عروسک ها اسباب بازی های محبوب کودکان هستند و دختر بچه ها بسیار به عروسک علاقه دارند و هر روزه مدل های متنوعی از انواع عروسک ساخته می شود و در بازار موجود است. بسیاری از هنردوستان و علاقمندان هنر عروسک سازی علاقمند به ساخت عروسک دست ساز می باشند. در ادامه روش ساخت عروسک فرشته را می بینید.

عروسک فرشته یا عروسک پری مانند عروسک پارچه ای و عروسک نمدی برای تزیین اتاق کودک، درخت کریسمس و دیگر موارد استفاده می شود.

آموزش ساخت عروسک فرشته با الیاف کچه در منزل

ایده های متفاوت برای ساخت عروسک فرشته موجود است که برای درست کردن آن می توانید از وسایل مختلفی استفاده کنید. یکی از ایده های خلاقانه در نحوه ساخت عروسک پری یا فرشته به کار بردن الیاف کچه می باشد.

 

وسایل مورد نیاز :

  • الیاف کچه
  • سوزن مخصوص کچه دوزی
  • لوله یا میله انعطاف پذیر با سایز ۱-۵.۵ اینچ
  • قطعه فوم ۵ × ۵ اینچ

 

مراحل ساخت :

۱- با استفاده از الیاف کچه که نرم و تمیز باشد توپکی پشمی برای سر عروسک بسازید، این توپک باید تا حد امکان محکم باشد و قطر آن به حدود ۱/۲ اینچ برسد. همچنین یک تکه الیاف ۶ اینچی را برای ساخت بدن عروسک آماده کنید و مرکز آن را با استفاده از مقدار اندکی الیاف ببندید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۲- تکه الیاف را مطابق شکل به توپک متصل سازید تا قسمت سر، گردن و بدن عروسک شکل بگیرد. با استفاده از سوزن می توانید الیاف قسمت سر را مرتب کنید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۳- یک میله یا لوله انعطاف پذیر را با اندازه ۱/۲ تا ۵ اینچ را برش دهید و مرکز میله را دقیقا در زیر گردن عروسک بگذارید و سپس با استفاده از الیاف های نازک و بلند قسمت مرکز میله را به قسمت گردن متصل سازید، به این صورت که الیاف را به دور میله از سمت چپ عروسک بپیچانید و محکم کنید، بعد آن را بکشید و یک دست عروسک را بسازید و این کار را تا روی شانه عروسک ادامه دهید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۴- دست دیگر عروسک را نیز به این شکل آماده کنید و این کار را ادامه دهید تا بدن عروسک نیز همانند تصویر زیر ساخته شود.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۵- اکنون همانند مراحل قبلی، نواری نازک از پشم یا الیاف را به دور موچ، اطراف بدن و بازوهای عروسک بپیچانید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۶- در ششمین مرحله از ساخت عروسک فرشته باید، به اندازه ۷ اینچ الیاف بردارید و با ایجاد سوراخ در مرکز آن بدن عروسک را داخل آن قرار دهید، تا بدن شکل پُر تری داشته باشد.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۷- اکنون باید پهلو ها را بدوزید و یا ببافید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۸- حال الیافی با رنگ بنفش به طول ۷ اینچ انتخاب نمایید و بعد در مرکز آن حفره ای ایجاد نمایید و سپس سر عروسک را در داخل حفره قرار دهید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۹- در این مرحله برای پیچیدن دور کمر فرشته از یک قطعه نازک الیاف سفید رنگ استفاده کنید. با کمک سوزن این قسمت را روی کمر عروسک فیکس کنید. الیاف بنفش را نیز به طور مساوی در اطراف کمر عروسک پخش نمایید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۱۰- به وسیله سوزن یک تکه الیاف قهوه ای را بر روی سر عروسک قرار دهید. توجه داشته باشید که مکز الیاف در نظر گرفته برای موی عروسک درست در وسط سر عروسک قرار گیرد تا عروسک موهای مرتب و هم اندازه ای در دو طرف داشته باشد.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۱۱- سه قطعه الیاف نازک به رنگ قهوه ای را بردارید و به صورت یک نوار آن ها را به هم ببافید، سپس نوار را همانند تصویر روی سر قرار دهید و انتها و ابتدای نوار را بر روی موهای قبلی عروسک قرار دهید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۱۲- در این مرحله باید موچ بند عروسک، گردن بند و دو گل برای روی کمر بند و پشت موهای عروسک را با استفاده از قطعه های نازک از الیاف های رنگی بسازید و به عروسک متصل سازید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۱۳- یک تکه الیاف ۵ اینچی سفید رنگ صاف را انتخاب کنید، مقدار اندکی الیاف بنفش نیز که کوتاه تر از الیاف سفید باشد را بردارید و بر روی آن قرار دهید و مرکز دو الیاف را با کمی الیاف سفید رنگ ببندید.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۱۴- بال ساخته شده برای عروسک را با سوزن به پشت عروسک وصل کنید و به وسیله دست و یا یک شانه، قسمت پایین دامن و بال های عروسک را مرتب کنید. البته باید مراقب باشید تا آسیبی به الیاف وارد نشود و از بین نرود.

آموزش ساخت عروسک فرشته

۱۵- شما صاحب یک عروسک فرشته یا یک پری زیبا هستید که می توانید، آن را از سقف اتاق خود و یا هر جایی از منزل خود که دوست دارید، آویزان کنید.

امیدواریم عروسک فرشته را براحتی ساخته باشد می توانید در ادامه نحوه ساخت 3 نوع عروسک دیگر را هم ببینید.

عروسک بافتنیعروسک پلنگ صورتیعروسک خوک

 

مطالب مشابه را ببینید!