مجله تاپ‌ناز‌

بدون مسواک زدن دندان سفید داشته باشید!

دندان سفید, مسواک و دندان سفید

بدون مسواک زدن دندان سفید داشته باشید!

عمدتا از دست دادن رنگ دندانها به دلیل مصرف نوشیدنی ها مانند چای و قهوه است. افرادی که عادت به سیگار کشیدن دارندبیشتر اسیب پذیرن به تغییر رنگ دندانها . این عمدتا به دلیل محتوای نیکوتین موجود در تنباکو هست که باعث تغییر رنگ دندانها است.

در واقع بدست اوردن دندانهای سفیدتر چندان مشکل نیست . به این دلیل که داروهای خانگی وجود دارد که بدون هزینه به شما کمک خواهد کرد دندانهای خود را سفید نگه دارید.

برخی از داروهای خانگی

سفید کردن دندانهای خود با کمک نمک

نمک طعام به دعنوان ۱ عامل سفید کننده خوب شناخته شده و از اینرو می تواند در سفیدکردن دندانها به شما کمک کند.همه شماها باید انجام بدهید این کارو به کمک نمک طعام و مالش ان بر روی دندانهای خود در برخی از زمانها .شستشو هنگامی که انجام دهید شاهد این تفاوت خواهید بود . انجام این کار بطور منظم قطعا به شما برای ربدست اوردن دندانهای سفید تر کمک خواهد کرد.

سفید کردن دندانهای خود با جوش شیرین

هیچ چاره دیگری بهتر از درمان خانگی مانند جوش شیرین وجود ندارد .می تونید برای چند هفته این کار رو انجام بدید و نتایج خوبی رو بدست بیارید .و یا با خمیر دندان بدون فلو راید خود مخلوط و بکار ببندید.

سفید کردن دندانهای خود با هویج خام

مهم نیست که تا چه اندازه عجیب و غریب به نظر بیاد . اما هویج خام درمان خانگی خوبی برای سفید کردن دندانهامیباشد. برای این کار هویج خام رو حتی میتونید رنده کنید و یا خود هویج بخورید و یا بر روی دندانهای خود بمالید و دنتیجه فوری رو ببینید . یکی از ساده ترین داروی خانگی برای سفید کردن دنادنهای خود.

سفید کردن دندانهای رخود با ابلیمو

یکی از بهترین راههای دندان سفید به دندان کشیدن اب لیمو ترش یا شیرین که پرزهای ان همانند نخ دندان عمل میکند . لیمو عامل سفید کننده خوبی است .و نسبت به قبل دندانهای سفیدتری داشته باشید.

سفید کردن دندانهای خود با استفاده از فراورده های لبنی سالم و طبیعی

شما می توانید دندانهای خود را با اضافه کردن محصولات لبنی سالم و طبیعی در رژیم غذایی سفید نگه دارید. فراورده های لبنی از قبیل پنیر. ماست و شیر البته لبنیات روستایی گرم می باشند ولی شهری حتما با مصلحات مصرف شود . لبنیات حاوی اسید لاکتیک است که می تواند دندانهای شما رو سفید و از بیماریهای لثه جلوگیری به عمل اورد. اگر شما به این غذاها حساسیت دارید بهتر است از خوردن این غذاها اجتناب کنید تا به مشکلات غیر ضروری بنا به طبع دچار نشوید.

سفید کردن دندانها با خاکستر چوب

خاکستر چوب سخت واقعا می توانددر خانه درمان موثری برای سفید کردن دندانها بکار رود. این عمدتا به دلیل هیدروکسیدپتاسیم است که عمل سفید کننده خوب دندان می باشد. شما می توانید خاکستر چوب به خمیر دندانهای بدون فلوراید خود اضافه و یا بدون خمیر بر روی دندان مالش دهید. با این حال اگر حساسیت یا مشکل لثه داشتید از مصرف ان خودداری کنید.

سفید کردن دندانهای خود با محدود کردن مصرف چای

نوشیدنیهای گرم مانند چای و قهوه شماره ۱ دلایل تغییر رنگ دندانهاست. بنابراین برای دندان سفید شما نیاز دارید در وهله اول برای تغییر رنگ دندان علاوه بر مضرات دیگر جلوگیری نمائید. با محدود کردن چای و قهوه شما قطعا قادر خواهید بود دندانهای سفیدخودرا حفظ کنید.

سفید کردن دندانهای خود با ترک سیگار

سیگار کشیدن یکی از دلایل عمده تغییر رنگ دندانهاست . بنابراین اگر شما عادت به مصرف سیگار دارید بهتر است در اسرع وقت ترک کنید. انجام این کار علاوه بر گرفتن دندانهای سفیدتر و تمیزتر بلکه از بیماریهایی که در اثر مصرف سیگار بوجود میایند پیشگیری به عمل اید.

برگ مریم گلی

برای دندانهای سفید چیزی که دست و پاگیر نیست استفاده از مریم گلی میباشد. خرد کردن برگهای مریم گلی و مالیدن ان روی دندانها . یا مخلوط با خمیر دندان . برای شستشو دندانهای خود نیز می توانید از جوشانده مریم گلی استفاده نمائید. می تونید سفیدی مرواریدهای به رنگ طبیعی ببینید.

پودر زردچوبه

زرد چوبه علاوه بر اینکه در کیت زیباییهای زنان قرار دارد شما می توانید برای سفید کردن دنادهای خود بکار ببندید . عمل خرد کردن زردچوبه بصورت پودر درشت و اضافه کردن نمک و ابلیو . به عنوان یک خمیر دندان گیاهی استفاده کنید . انجام این کار برای ۱ هفته . ادامه ۳ بار در هفته نتایج خوبی بدست میاید.

برگ خشک برگ بو که در اشپزی بکار میرود

می توانید برگهای بر گ بو رو مخلوط با پودر پوست مرکبات برای سفید کردن دندانها بکار ببندید . با این حال استفاده از اب بیش از حد مرکبات می تواند به مینای دندان شما صدمه بزند . بنابراین انجام این کار ۳ بار در هفته کافیست . مثل خوردن بیش از حد گوجه سبز که می تواند به مینای دندان صدمه بزند.

دوستان داشته باشید که با اضافه کردن ۱ برگ بو به مرغ بوی مطبوع و خوشمزه ی به مشامتان میرسد.

پوست درخت گردو

پوست درخت گردو را میتوان خرد و اسیاب کرد و برای مسواک زدن با خمیر دندان خود بکار برد . این کار می تواند هر روز انجام شود برای حفظ سفیدی دندان و پیشگیری از تشکیل پلاک بر روی دندانها .

برگ گواوا (میوه بومی نواحی حاره)

برگ گواوا برای تمیز کردن دندانها و همچنین مشکلات بثه و برای جلوگیری از بوی بد دهان است.

می تونید بر روی دندان ماساژو یا با مسواک استفاده کنید . با استفاده دهر روزه برای جلوگیری از درد دندان به علت عفونت و همچنین ساخت لثه های قوی بسیار مفید میباشد. پ

سفید کردن دندانهای خود با استفاده از توت فرنگی

مالیدن توت فرنگی بر روی دندانها یا اعمال ان بطور مستقیم در سفیدی دندانها موثر است

برخی از داروهای خانگی می تواند به شما در سفید کردن دندانها کمک کند . که نه تنها باعث به رخ کشیدن در ملاعام همچنین افزایش اعتماد به نفس شما. فقط فراموش نکنید مسواک زدن ۲ بار در روز با نخ دندان و غرغره پس از هر وعده غذایی دندانهای خود را تمیز نگه دارید. همچنین جلوگیری از هر نوع فسادو پوسیدگی دندان خواهد شد و همچنین جلوگیری از بوی بد دهان

هشدار :اگر چه گیاهان امن هستند در اکثر موارد . ولی برخی از اب میوه های اسیدی در گیاهان بیش از حد قوی هستند . بنابراین با استفاده بصورت روزانه اجتناب کنید.

مطالب مشابه را ببینید!