مجله تاپ‌ناز‌

بهترین روش شستشوی موکت در منزل

شستشوی موکت به این دلیل که گرد و غبار ایجاد شده بر روی آن می تواند محیط خانه را آلوده کند اهمیت بسیار فراوانی دارد و تاثیر فوق‌العاده‌ای در زیبایی بخشی خانه دارد.
ما به شما راه حل هایی جهت شستشوی راحت موکت در منزل بدون نیاز به ابزار و شوینده های خاص ارائه می‌دهیم:
استفاده از فوم اصلاح مردانه:

این روش بهترین تکنیک لکه برداری موکت بدون ایجاد رطوبت است.
ابتدا فوم را روی محل لکه ها اسپری نمایید و پس از حدود ۳۰ دقیقه توسط یک پارچه تمیز لکه را پاک کنید.
فوم اصلاح قادر به زدودن انواع لکه ها خصوصاً  روغنی می باشد.

تمیز کردن موکت به کمک جوش شیرین:
پس از اقدامات اولیه لکه برداری از روی موکت می بایست جوش‌شیرین را روی تمامی سطوح موکت بپاشید؛ به عنوان مثال برای شستشوی یک موکت ۹ متری به یک شیشه جوش‌شیرین نیاز دارید. جوش شیرین قابلیت جذب بوهای نامطبوع و ذرات آلودگی را به خود دارد و جالب‌تر اینکه ذرات آلودگی به آسانی از روی موکت به این طریق جدا خواهند شد؛ پس از گذشت ۱۰ دقیقه سطح موکت را جارو بزنید و موکتی با ظاهری تمیز پدید می آید.

استفاده از شامپو فرش برای شستشوی موکت های چرک:

ابتدا توسط جاروبرقی گرد و غبار و خرده آشغال‌ها را از روی سطح موکت جمع کنید و سپس مقداری از شامپو فرش را با آب مخلوط کنید و اسفنجی تمیز را به کف حاصل از شامپو آغشته نمایید و روی سطح موکت بکشید بعد از آن با یک دستمال پارچه ی کتان رطوبت و آلودگی روی موکت را بگیرید( دستمال را گاهی  با یک دستمال جدید و خشک تعویض کنید)
بعد از اینکه تمامی سطح موکت با شامپو تمیز شد اجازه بدهید تا خشک گردد و جهت جلوگیری از ایجاد لکه از راه رفتن و نشستن روی موکت تا قبل از خشک شدن آن خودداری نمایید.

بهترین روش شستشوی موکت در منزل

جنس موکت در شستشوی آن تاثیرگذار است!

 

تمام این راه حل هایی که ذکر شد با توجه به نوع کثیفی موکت کاربرد دارند که مرحله اول تمیز کننده های خانگی مختص لکه برداری می باشند و شامپو فرش مختص به موکت هایی که در اثر تردد زیاد چرک شده اند می باشد و اگر می‌خواهید موکت شما مانند روز اول پاکیزه و براق گردد از خدمات قالیشویی بهره ببرید.
در کل می بایست شامپویی را انتخاب کنید که در فرمولاسیون آن کمترین میزان از مواد شیمیایی به کار رفته باشد.
موکت ها ساختار الیافی و بنابراین جنس های گوناگونی دارند از این رو ابتدا باید از سازگاری شامپو با الیاف موکت هایتان و عدم آسیب به آن مطلع باشید؛ بدین منظور حتماً پیش از استفاده از شامپو توضیحات و دستورالعمل استفاده از آن را مطالعه کنید تا موکتی با پرز  های نرم و بدون آسیب به رنگ و الیاف پس از شستشو حاصل گردد.

بهترین روش شستشوی موکت در منزل

روشهای شستشوی موکت در قالیشویی

 

شستشوی فوق حرفه‌ای موکت توسط پرسنل کارخانه قالیشویی افرا بسته به نوع آن و مکان نصب متفاوت است.
برخی از موکت ها به کارخانه ارسال می شوند و برخی دیگر مانند موکت های ادارات،  هتل ها،  سینماها و مراکز دیگر شامل خدمات شستشو در محل می باشند.
عملیات خشک شویی در محل با دستگاه های پیشرفته با توان بخار بالا و کیفیتی فوق العاده صورت می‌گیرد و زمان کمی نیز صرف میگردد همچنین علاوه بر موکت،  خشکشویی مبل و خوشخواب نیز در محل توسط تیم مجرب  افرا در کمترین زمان صورت می‌گیرد.
همچنان در صورت ارسال موکت به کارخانه تمام اتوماتیک افرا شستشوی موکت با به روزترین شوینده ها و فرچه های نرم مکانیزه همراه با ایده های نو در شستشو جهت حفظ سلامت موکت انجام می شود.
کارشناسان افرا قبل از عملیات شستشوی موکت بر حسب نوع موکت روش و شوینده مخصوص آن را انتخاب می‌کنند؛ بنابراین ما به شما در کیفیت شستشو ضمانت می دهیم.
تمامی شوینده های کارخانه قالیشویی افرا دارای خاصیت ضد عفونی کننده نیز می باشند.
جهت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با کارشناسان قالیشویی افرا در تماس باشید.

رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!