مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی سحر محمدی ؛ خواننده ایرانی و عکس های این خواننده و همسرش

سحر محمدی از خوانندگان خوب ایرانی است که با تلفیق سبک سنتی و پاپ توانسته صدای خود را به رخ بکشد. بسیاری از اساتید موسیقی نیز سحر محمدی را خواننده خوب و محبوبی را معرفی کرده اند. ما نیز امروز در سایت ادبی و هنری تاپ ناز نگاهی بر زندگی سحر محمدی خواهیم داشت. با ما همراه شوید.

 

photo 2024 02 24 05 09 57

بیوگرافی سحر محمدی خواننده زن

سحر محمدی بروجردی زاده 10 ابان سال 1367 در شهر تهران است. سحر خواننده ایرانی سبک سنتی است و از اعضای گروه ماه بانو است و در ترانه های این گروه “ما را بس” و “جان عاشق” جزو خوانندگان اصلی است. این خواننده در ابتدا با همکاری علی قمصری در پروژه سخنی نیست مشهور شد.

سحر محمدی موسیقی را نزد افسانه رثایی، مهدی فلاح، ارشد طهماسبی، حمیدرضا نوربخش، مسعود شعاری و محمدرضا لطفی آموخت. او با روه هزار آواز، بالوشان و وراک هم همکاری داشته است. او جزو معدود خوانندگان تک خوان زن است که در ایران حضور دارد.

محمدی در بخش موسیقی اپرای حافظ و اپرای سعدی (در نقش حنونه خواهر منصور حلاج) هم همکاری داشته است. از جمله دیگر فعالیت‌های او، می‌توان به همخوانی با دیگر گروه‌های موسیقی و هنرمندان از جمله «گروه همنوازان حصار» اشاره کرد.

گروه ماه بانو

او از اعضای «گروه ماه بانو» به سرپرستی «مجید درخشانی» است و در ترانه‌های این گروه از جمله «ما را بس»، «گلرخ» و «جان عاشق»، از جمله خوانندگان اصلی است. او در ابتدا با پروژهٔ «هیچ سخنی نیست» با همکاری «علی قمصری» به شهرت رسید. وی در کنسرت «افسانه» با سهراب پورناظری و در کنسرت «بازآمدم» با تهمورس پورناظری همکاری داشته‌است.

اجرای اپرا

او در اجرای موسیقی اپرای حافظ و اپرای سعدی (در نقش حنونه خواهر منصور حلاج) همکاری داشته‌است. از جمله دیگر فعالیت‌های او، می‌توان به همخوانی با سایر گروه‌های موسیقی و هنرمندان از جمله «گروه همنوازان حصار» اشاره کرد. صفحهٔ رسمی وی در اینستاگرام بیشتر از ۳۰۰ هزار دنبال کننده دارد.

کنسرت در فرانسه

وی تاکنون آهنگ‌هایی همچون «گل اومد بهار اومد»، «دیلمان»، «مویان و سودا»، «درد دوری (با زبان کردی)»، «ما را بس (با همخوانی حوروش خلیلی)» و … را انتشار داده‌است که ترانه «ما را بس» موجب ایجاد حواشی زیادی برای او و گروهش شد. وی به دلیل محدودیت کنسرت بانوان در ایران، چند بار در پرتغال و فرانسه کنسرت گذاشت.

مممم 1024x576 1

حواشی بسیار

سحر محمدی از نخستین خوانندگان موسیقی ایرانی است که ساخت و انتشار موزیک ویدئوهایی برای او حواشی زیادی به همراه داشته‌است.

در سال ۱۳۹۳ در فضای مجازی چند کلیپ از گروه موسیقی «ماه بانو» منتشر شد که در آن سحر محمدی و حوروش خلیلی به صورت دوصدایی تصنیف می‌خواندند و همراه با آن‌ها چند نوازنده زن به همراه شاهو عندلیبی و مجید درخشانی نوازندگی می‌کردند.

در این کلیپ‌ها، دختران جوان نوازنده با لباس‌های سنتی با رعایت حجاب و پوشش مطابق قوانین جمهوری اسلامی به نوازندگی مشغول بودند. در خرداد ۱۳۹۴ اعضای گروه «ماه بانو» به اتهام «همکاری گروهی در تهیه و انتشار کلیپ ویدئویی از آوازخوانی دو زن، سحر محمدی و حوروش خلیلی» پشت درهای بسته در دادگاه «فرهنگ و رسانه» محاکمه شدند.

در شهریور ۱۳۹۴ گروه ماه بانو از دادگاه حکم تبرئه دریافت نمود. پس از آن سحر محمدی طی گفتگویی اعلام کرد با وجود تبرئه در دادگاه، محرومیت‌ها و ممنوعیت کار و تدریسِ وی همچنان ادامه دارد.

در سال ۱۳۹۴ اپرای سعدی به کارگردانی بهروز غریب‌پور که قرار بود همزمان با روز بزرگداشت سعدی در شیراز روی صحنه برود، بنا به گفته کارگردان، بر اثر تهدیدهایی که به سبب خوانندگی سحر محمدی در این اثر از سوی گروه‌های فشار روی داده بود، لغو شد.

در فروردین ۱۳۹۵ برخی سایت‌های حامی جمهوری اسلامی مدعی شدند: سحر محمدی در خارج از کشور کشف حجاب کرده و در لندن کنسرتی با تک خوانی خانم‌ها و به پاسداشت زنان خواننده پیش از انقلاب در سالروز روز جهانی زن آواز خوانده‌است

عکس سحر محمدی

عکس های سحر محمدی خواننده زن ایرانی

مطالب مشابه را ببینید!