مجله تاپ ناز / مطالب جالب / دانستنی ها / مردان حسودتر هستند یا زنان؟

مردان حسودتر هستند یا زنان؟

نـه تـنـها سـاخـتـار مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت می باشد، بلکه مـردان و زنان از مغزشان بطـرز مــتفاوتی استفاده می کنند. در مغز زنان اتصالات و ارتباطات بیشتری بین دو نیمکره چپ و راست وجود داشـته کـه بـه آنــها این توانایی را می دهد تا از مهارت گفتاری بهتری نسبت به مردان برخوردار باشند. از طرف دیگر در مردان ارتبـاط کمتری بین دو نیمکره مغزشان وجود داشته و به آنها این قابلیت را میدهد تا دارای مهارت بیشتری در استدلالهای انتزاعی و هوش دیداری-فضایی باشند.

بیشتر عادات مردان و زنان را می توان توسط نقش آنها در روند تکامل توضیح داد. بـا وجود آنکه شرایط زندگی تغییر کرده باز هم زنان و مردان تمایل دارند از برنامه بیولوژیکی خـود پیـروی کننـد. مـردان قـادر هستـند تــا مسیر حرکت خود را بخاطر بسپارند. زیـرا در گذشته مردان می بـایـست شـکـار خـود را ردیـابـی کـرده و آن را گـرفتــه و بـه خـانــه باز میگرداندند در حالی که زنان دارای دید محیطی بهتری می باشند که بـه آنـها کمک می کند اتفاقات پیرامون مـنـزل خـود را زیـر نـظـر گـرفـتـه و خـطـر در حـال نـزدیـک شدن به خانه را شنـاسایی کنند. مـغز مــردان برای شکار کردن برنامه ریزی شده که حـوزه دید محدود و بـاریـک آنـها را توجـیـه مـی کند امـا مـغـز زنـان قـادر اسـت دامـنـه اطـلاعات وسیـعتری را رمزگشایی کند.
مردان و زنان دارای حس حسادت یکسان بوده اما مردان بهتر می تـوانند این حس را پنهان سازند. نمایان ساختن حس حسادت در زنان احتمالا به همان روحیه ای بر می گردد که در خود احساس ضعف نموده و انتقاد از خود داشته و به دوست داشتنی بودن خود مطمئن نیستند.

مـردان صداهای گوشخراش، دست دادن محکم و رنگ قرمز را ترجیح میدهند. مـردان در حل مسائل فنی بهتر می باشند. زنان دارای گوش تیزتری میباشند و هنـگام صحبت کردن از واژه های بیشتری استفاده می کنند و در تکمـیل و اتـمام وظـایف بطور مستقل بهتر از مردان می باشند.

هنگامی که مردان وارد اطاق می شوند بدنبال راه خروج می گردند، خـطـر احـتمالی را برآورد کرده و راههای گریز را می سنجد. در حالیکه زنان به چهره میهمانان توجه می کنند تا پـی ببرند که میـهمانـان چه کسانی بوده و چه احساسی دارند. مردان قادر می باشند تا اطلاعات را طبقه بندی کرده و در مغزشان ذخیره کنند. زنـان تمایل دارند تا اطلاعات را بارها و بارها در مغزشان مرور کنند. هنگامی که زنان مشکلاتشان را بـا مـردان در میان می گذارند دنبال راه حل نمی گردند آنها تنها نیاز دارند تا فردی به حرفهایشان گوش دهد.

تفاوتهای روانشناسی
تفاوت زن و مرد

مردان موقعیتها و اوضاع را بطور کلی درک می کنند و تفکر کلی و جـامع دارند در حالی که زنان موضعی می اندیشند و به روی جزئیات و نکات ظریف تمرکز می کنند.

مردان سازنده و خلاق می باشند. آنـهـا ریسک پذیـر بـوده و بـدنبال تجربه های جدید می باشند در حالی که زنان با ارزشترین اطلاعات را برگزیده و آن را به نسل بـعد انتقال می دهند.

مردان در تفکرات و اعمالشان استقلال دارند در حالی که زنـان تـمـایل دارند از عقاید پیشنهادی دیگران پیروی کنند.

ارزیابی زنان از خودشان در سطح پایینتری از مردان می بـاشد. زنـان تـمایل دارند از خودشان انتقاد کنند در حالی که مردان بیشتر از عملکرد خودشان رضایت دارند. و شاید این موضوع به تربیت خانوادگی و فرهنگ رایج مرتبط باشد که سعی دارند دختران خود را بسیار مورد رضایت دیگران و خوشایند اطرافیان رشد دهند. و بیش از آنکه پذیرش بی قید و شرط را به آنان بیاموزند خود انتقادی و عدم رضایت از خود را آموزش می دهند.

مردان و زنان دارای معیارهای متفاوتی برای رضایتمندی در زندگی می باشند. مردان برای شغل مناسب و موفقیت در کارها و زنان به خانواده و فرزندان ارزش قائل می باشند. زنی که از نظر شوهرش پذیرفته و کورد اعتماد است نگرش های مثبتی به خود دارد و بخش عظیمی از اهداف او را روابط خوب و دوستانه با اطرافیان تشکیل می دهد .

مردان نیاز مبرمی دارند تـا بـه اهـدافشـان جـامـه عـمـل بـپـوشانـند اما زنان رابطه با دیگران را در درجه نخست اهمیت قرار می دهند.
هنگامی که زنان مشکلاتشان را بـا مـردان در میان می گذارند دنبال راه حل نمی گردند آنها تنها نیاز دارند تا فردی به حرفهایشان گوش دهد.

مردان دو برابر زنان بیمار می شوند البته زنان نیـز بـیشتر بـه سـلامتـی خود اهمیت می دهند.

زنان درد و کار یکنواخت را بهتر از مردان تحمل می کنند.

بر خلاف تصور عام مردان بیـشتر از زنـان حـرف زده و بیشـتر سـخنــان دیگران را قطع می کنند.

مردان و زنان دارای حس حسادت یکسان بوده اما مردان بهتر می تـوانند این حس را پنهان سازند. نمایان ساختن حس حسادت در زنان احتمالا به همان روحیه ای بر می گردد که در خود احساس ضعف نموده و انتقاد از خود داشته و به دوست داشتنی بودن خود مطمئن نیستند.

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به کتاب تفاوت زن و مرد از منظر روان شناسی و متون دینی در کتابخانه تبیان رجوع کنید.

 

سایت پزشکان

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

21 دیدگاه ها

 1. ………………….
  زنااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ، همشون حسودن ، حسود ، حسود ، دلت میاد ما مردا ،

 2. نه دیگه آقا میلاد نامردیه زنا همشون حسود نیستن.

 3. کی گفته زنا حسودن من که حسود نیستم

 4. خیلی ممنون میلاد جان خیلی لطف داری عزیزم …
  ناشناس عزیزم دمت گرم بازم تو !!!!!

 5. خوب حسودن دیگه ،، دروغ میگم ، زن همسایه ، یه روسری گرفته، چرا رفته اونو گرفته، فلانی ، این چیزو گرفته ، چرا گرفته ، من باید میگرفتم ، اون یکی ……….. این داستان ، همچنان ادامه دارد

 6. نه میلاد جون باور کن همه این جور نیستن خود من یکیش همه به خاطر همین خصلتم دوسم دارن …
  بی انصافیه اگه همه رو جمع ببندیم …
  چون واقعا خصیصه ی نا خوشایندیه عزیز جون …

 7. نهههههههههههههههههههههههههههههههههه ،
  اخییییی ولی باشه قبول، 100% ، 99% اینطورین

 8. نه اقا میلاد 50.50خوبه 50%خیرشوببینی!!!

 9. هر دو حسودن ولی مردا بیشتر
  بیشتر وقتام ب خاطر همین حسودیشون غیرتی میشن

 10. نههههههههههههههه ، کی گفته مردا حسودن ، تمام شواهد نشون میده ،که زن ها حسودن ، ما مردا کاری به کار کسی نداریم ، اینقدر مظلوم هستیم که نگو ، هرچی میکشیم از این زن هاست ، از 100% ، اون 1%ی که گفتم،دوستان ( خانم) ،توی این سایت هستن

 11. پس نتیجه میگیریم زن ها حسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسودن

 12. حسووووووووووود نیستن!!!
  با سپهر موافقم…………………………

 13. نظر لطفته میلاد جون!!!!!

 14. لیلا جون ببخشیدا،
  ولی قبول کنید، زنااااااااااااااااااااااااااااااااااااا حسودن ، ههههههه

 15. نمی تونم قبووووول کنم عزیزم …
  نخیرم نیستن نییییییییستن همشون نهههههههههههههه !!!!!

 16. ننننننننننننننننننننننننننههههههههههههههههههههه هستن فدات شم، هستن دیگه،

 17. نخیییییییییییییییییییییرم نیییییییییییییییییییییییتن !!!!!!!!!!!!!!!!
  بدجنس نباش دیگههههههههههههههههه

 18. نه هستن ،

  بد جنس نیستم ،

  جنسم از فولاد سخته

 19. واااااااااااااای غول فووووووولاادی !!!!!
  چه شوووووود ؟؟؟پ حسابی دیدنی هستیا میلاد جونم فقط تکلیف شاخو مشخص کن قربونت …………

 20. هردوشونم حسودن ولی زنا آشکارا بیان میکنن مردا نه حسادت تو مردا همون غیرته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *