مجله تاپ‌ناز‌

10 مطلب خواندنی در مورد پول

10 مطلب خواندنی در مورد پول

10 مطلب خواندنی در مورد پول

عده ای چرک کف دست می خوانندش، برخی منبع فساد و درگیری، برای برخی نهایت آرزو ها و هر خواسته ایست. خیلی ها را بد بخت و خیلی ها را شادمان کرده.
هم لبخند و خاطره های زیبا می آفریند و هم اشک و تنهایی . مجموعه ای از اضداد را کنار هم جمع می کند این “پول”.

چه دوست داشتنی بدانیمش و چه منفور به هر حال همه ما به آن نیاز داریم در این گزارش به 10 نکته خواندنی در خصوص پول اشاره می کنیم:

1. واحد پولی عجیب

بدون شک پول های جزایر سلیمان عجیب ترین پول دنیا و همچنین سنگین ترین و بزرگترین آن ها نیز هست. این پول به صورت سنگ های بسیار بزرگی است که در میان آن سوراخی وجود دارد. ارزش این پول ها به اندازه های آن است اما به تعبیری دیگر می توان تعداد افرادی که جانشان را به خاطر آن از دست داده اند را نیز به عنوان ارزش پول نام برد. این سنگ ها از دریا استخراج می شوند و در طی درست شدن و همچنین رسیدن آن به جزیره تعدادی آدم کشته می شوند.

2.عجیب ترین روش هدر دادن پول!

جوانان عربستان سعودی نزدیک یکی از شهرهای جنوب این کشور به نام ابها به تفریح عجیبی با استفاده از سنگ و خودروهای لوکس می پردازند.

3.با ارزش ترین پول

مدتی پیش در خبرها آمده بود:
دینار کویت مقام نخست را در بین پولهای با ارزش جهان بازی می کند، این واحد پولی به 1000 فلس تقسیم می شود (دینار کویت: ISO 4217 کد KWD) یک دلار برابر با  3.53 دینار کویت

4. زیبا ترین پول

دیوید استاندیش، نویسنده کتاب “هنر پول” اقدام به انتخاب زیباترین اسکناس‌های جهان کرده است. وی معتقد است که واحد پولی منطقه یورو یکی از زیباترین اسکناس‌های جهان است اما اسکناس‌های زیباتر از یورو نیز در جهان وجود دارد.زیبا ترین پول جهان از نظر او “فرانک واحد پول سرزمین‌های پاسیفیک فرانسه ” است.

5. پول بد”Bad Money ”

اشاره به قانون گرشام است که به موجب آن پول بد، پول خوب را از جریان خارج می‌کند.

6. پول و بهار عربی

هفت کشور عربی در بین بیست و پنج کشور جهان قرار دارند که مرکز اصلی تولید و قاچاق پول های کثیف در سال ۲۰۱۱ میلادی، بوده اند. حجم پول های کثیف در این کشورها در این سال، ۱۰۸ میلیارد دلار بود که دو برابر تولید ناخالص داخلی لبنان است.

سازمان جهانی شفافیت مالی، با صدور گزارشی تاکید کرد قاچاق پول نقش مهمی در به راه افتادن بهار عربی داشت.

7. اگر پول چرک کف دست باشه

اونوقت:

پول و پله = چرک و چروک،تراول چک = چرک زانوی شتر،چک سفید = کاسه ی توالت، آدم پولدار = آدم کثیف، پول در آوردن = کیسه کشی،پول شویی = بهداشت، بانک = حمام،سیستم بانکی = صابون، وام دادن = سیاه کردن،بهره ی بانکی = تمیز کاری،پول خورد = یک عدد باکتری، پول درشت = ۳ هزار باکتری؛ اختلاس = مرده شویی.

8.مفهوم پول در اقتصاد

در مفهوم اقتصادی پول بسیار متفاوت از تعریف عمومی آن است. حجم پول آثار کاملاً بارزی در اقتصاد داشته و بر نرخ تورم، بهره، بیکاری و تولید تأثیر گذار است. در مفهوم اقتصادی پول واحدی برای اندازه گیری تولید اقتصادی و نیز واحدی برای ذخیره ارزش اقتصادی می‌باشد. پول رایج باید ۵ ویژگی داشته باشد:

۱)مورد قبول عموم باشد.

۲)بادوام باشد.

۳)استفاده از آن آسان بوده و قابل تقسیم به قسمتهای کوچکتر باشد.

۴) دارای ارزش ثابت باشد.

۵) تولید ان محدود باشد.

9.موزه پول

موزه پول اولين گنجينه تخصصي و دايمي سكه و اسكناس در ايران است كه به تاريخ 17 تيرماه 1376 به همت اداره كل موزه‌هاي بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي افتتاح شد. اين مجموعه شامل 1400 سكه و 750 قطعه اسكناس و تعداد تقريبي 200 قطعه اشياي موزه‌اي غير از سكه و اسكناس است كه در محوطه‌اي به وسعت 2000 مترمربع به نمايش گذاشته شده

تلفن ۸۷۷۴۷۴۵
نشانی خيابان ميرداماد نرسيده به پل ميرداماد .

10.پول در خواب!!!!!!

اگر در خواب پول دیدید تعبیر ش غم است صدقه بدهید ولی اگر درخواب کسی به شما پول داد، تعبیر ش رسیدن خبر تولد پسری به شماست. اگر پول طلا در خواب دیدید تعبیر ش گران شدن اجناس است.

پول در خواب خوب نیست !!!!!!

مطالب مشابه را ببینید!