مجله تاپ‌ناز‌

افشای جزئیات ترور دختر 14 ساله توسط طالبان

سخنگوی طالبان دره سوات جزئیات بیشتری را از عملیات ترور ملاله یوسف زی دختر 14 ساله پاکستانی فاش کرد.

دختر 14 ساله پاکستانی

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس، رهبری طالبان دره سوات از دو ماه پیش تصمیم به کشتن این فعال نوجوان گرفته بود که سرانجام این عملیات هفته پیش انجام شد اما منجر به زخمی شدن ملاله یوسف زی شد. 
سراج الدین احمد در ادامه فاش کرده است که یک تیم مجرب که تخصص کافی در هدف گرفتن افراد و شلیک به سر آنها داشته اند برای کشتن یوسف زی به منطقه اعزام شده اند.
او توضحیح داد که طالبان سه بار به صورت جدی به یوسف زی و خانواده او هشدار داده است که اگر از فعالیت های ضد طالبان و تبلیغ فرهنگ غربی در سوات دست برندارد او را خواهند کشت.
سراج الدین گفته است که آخرین هشدا انها یک هفته پیش از انجام عملیات صورت گرفته اما او توجهی به آنها نکرده است
به گفته سخنگوی طالبان دره سوات تیم اعزامی به محل به دقت مسیر رفت و برگشت ملاله یوسف زی به مدرسه و خانه را بررسی کرده بودند.
به گزارش خبرآنلاین شلیک به این دختر 14 ساله پاکستانی ساکن در دره سوات که در وبلاگش جنایات طالبان را مورد انتقاد قرار داده و خواهان بازگشت یک زندگی معمولی برای مردم سوات به دور از قوانین قرون وسطایی طالبان بود موجی از اعتراض و نفرت را علیه طالبان در پاکستان و جهان برانگیخته است.
ملاله یوسف زی بیشتر از هرچیز برای حق تحصیل و مدرسه رفتن دختران دره سوات تلاش می کرد. طالبان رفتن دختران به مدرسه و خارج شدن انها از منزل را حرام می دانندو معتقدند حتی اگر لازم است زنان از خانه خارج شوند حتما باید یکی ازمحارم آنها همراهشان باشد.

مطالب مشابه را ببینید!