مجله تاپ‌ناز‌

5 نویسنده مشهور که به هیچ عنوان نباید خواندن کتاب های آن‌ها را از دست داد

5 نویسنده مشهور که به هیچ عنوان نباید خواندن کتاب های آن‌ها را از دست داد

کتاب هایی از بهترین نویسنده ها

نویسندگان آثار طلایی ادبیات زیاد هستند؛ اما تعدادی از آن‌ها هستند که در خلق سبک نوشتاری و آثار ماندگار نسبت به بقیه شهرت بیشتری دارند. در این مقاله شما را با پنج نویسنده مطرح در سطح جهانی آشنا می‌کنیم که با آثار بی‌نظیرشان در دنیای ادبیات ماندگار شدند.

  1. گابریل گارسیا مارکز

گابریل گارسیا مارکز معروف به گابیتو یا گابو از معروف‌ترین نویسندگان آمریکای جنوبی است که افتخارات متعددی را در زمینه نویسندگی به دست آورده است؛ از جمله به دست آوردن نوبل ادبیات سال 1982 برای کتاب معروف صد سال تنهایی.

مارکز در ابتدای نویسندگی تحت تاثیر ویلیام فاکنر بود و در سال‌های بعد کم‌کم توانست سبک نوشتاری خودش را پیدا کند. این نویسنده از بین ژانرهای مختلف ادبی بیشتر به رئالیسم جادویی علاقه داشت. در این سبک اتفاقاتی از جنس چیزهای عجیب و غیر واقعی به صورت عادی با جریان واقعی زندگی گره می‌خورد و همین مسئله یکی از جذابیت‌های این ژانر است.

آثار مارکز تا به حال به بیش از 30 زبان زنده جهان از جمله زبان فارسی ترجمه شده‌اند و مخاطبان جهانی دارند. به جز «صد سال تنهایی» که اثر بسیار معروف او و حاصل دو سال تلاش است؛ کتاب «عشق در سال‌های وبا» از دیگر آثار بسیار شناخته شده این نویسنده به حساب می‌رود. هر دو اثر در زمره چند مورد از کتاب ها که تا به امروز در فهرست بهترین ها بوده اند، قرار می‌گیرند. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به کتاب‌های از عشق و دیگر شیاطین، کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد و هفده انگلیسی مسموم اشاره کرد.

  1. ارنست همینگوی

ارنست همینگوی، نویسنده برجسته آمریکایی است که زندگی پر تلاطمی داشت؛ حضور در جنگ جهانی اول از جمله این تلاطم‌ها به شمار می‌رود که نتیجه‌ای درخشان در کارنامه هنری او به وجود آورد؛ شاهکار «وداع با اسلحه». وداع با اسلحه که اولین بار توسط زنده یاد نجف دریابندری به فارسی ترجمه شد، روایت عاشقانه یک نظامی و یک پرستار در خلال جنگ است که وضعیت جنگی را به خوبی به تصویر می‌کشد. دیگر اثر مشهور این نویسنده که در بین بهترین آثار ادبی دنیا قرار می‌گیرد، کتاب پیرمرد و دریاست که به الهام گرفته شده از بخشی از زندگی و علایق شخصی همینگوی به ماهیگیری است. «پاریس جشن بی‌کران» در رتبه سوم آثار مطرح همینگوی قرار می‌گیرد. این نویسنده به ساده نویسی معروف است که آن را می‌توان وام گرفته از حرفه روزنامه نگاری او دانست. در عین حال همینگوی سبک نوشتاری مختص به خودش را داشت. او در سال 1954 برنده جایزه نوبل ادبیات شد. از دیگر کتاب‌های مطرح او می‌توان به زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند و برف‌های کلیمانجارو اشاره کرد. برای مطالعه زندگینامه ارنست همینگوی و مشاهده بهترین آثار او کلیک کنید.

  1. لویی فردینان سلین
5 نویسنده مشهور که به هیچ عنوان نباید خواندن کتاب های آن‌ها را از دست داد

درباره لویی فردینان

آثار لویی فردینان سلین بیشتر از آنکه مخاطبان عام داشته باشد؛ از میان جامعه روشنفکری مخاطبان خاص خودش را پیدا کرده است. سلین یک پزشک فرانسوی بود و به نویسندگی هم می‌پرداخت. او در هر دو جنگ جهانی حضور داشت؛ اما متاسفانه رویکردهای یهود ستیزی در او زیاد دیده می‌شد؛ طوری که به دلیل همین عقاید مدتی را در زندان گذراند و از فرانسه اخراج شد. این موارد اما نباید باعث شود خواننده اهمیت قلم گیرای او را دست کم بگیرد. سلین رسما ادبیات فرانسه را متحول کرد و طرحی نو درانداخت. طرحی که در آن جملات خلاقیت و تخیل خواننده را به چالش می‌کشند، پرش‌های ذهنی در آن وجود دارد و متنی پیچیده را ایجاد می‌کند. سفر به انتهای شب، اولین و یکی از مشهورترین آثار این نویسنده است که او را به شهرت رساند. بعد از این کتاب «مرگ قسطی» از دیگر آثار پر سر و صدای سلین به شمار می‌آید. از دیگر آثار او می‌توان به دسته دلقک‌ها و معرکه اشاره کرد که به زبان فارسی هم ترجمه شده‌اند.

  1. جیمز جویس

جیمز جویس، نویسنده کتاب «دوبلینی‌ها» خودش هم اهل دوبلین ایرلند بود. او در کنار آشنایی آکادمیک با زبان انگلیسی با زبان فرانسه و ایتالیایی هم آشنا بود؛ اما تدریس زبان انگلیسی را به عنوان روشی برای کسب درآمد در نظر گرفت و تا پایان عمر هم به آن پرداخت. اولین اثر این نویسنده دوبلینی‌ها بود که در سال 1914 یعنی درست سالی که جنگ جهانی اول در آن شروع شد، به چاپ رسید؛ اما شاهکار جویس دوبلینی‌ها نیست؛ اگر چه این کتاب برای شروع مطالعه آثار او پیشنهاد می‌شود؛ اما بهترین اثر او که به نوعی بهترین رمان قرن بیستم هم هست؛ «اولیس» نام دارد. این کتاب از شاهکارهای دنیای ادبیات محسوب می‌شود که در این مطلب لیست آنها را مشاهده می کنید و به سبک منحصر به فرد نوشتاری جویس روایت شده است؛ سبک جویس به ویژه سرشار از المان‌های جریان سیال ذهن و پر از نوآوری بود. از دیگر آثار مطرح او می‌توان به کتاب «چهره مرد هنرمند در جوانی» اشاره کرد که به زبان فارسی هم ترجمه شده است. کتاب‌های دو ولگرد، از جناب جی.جی چه خبر ، بیداری فینیگان‌ها و تبعیدی‌ها اشاره کرد.

  1. لئو تولستوی
5 نویسنده مشهور که به هیچ عنوان نباید خواندن کتاب های آن‌ها را از دست داد

درباره لئو تولستوی

نام «آنا کارنینا» در کنار نام تولستوی است که معنا پیدا می‌کند. لئو تولستوی نویسنده بسیار مطرح روسی است که زندگی پر فراز و نشیبی را از سر گذراند. او در کودکی پدر و مادرش را از دست داد. سپس عمه‌اش که سرپرستی او را بر عهده گرفته بود، از بین رفت. بنابراین او از کودکی با طعم تلخ از دست دادن آشنا شد. بعدها پس از رها کردن رشته زبان‌های خارجی و سپس وکالت در دانشگاه به ارتش پیوست و بعضی جنگ‌ها شرکت کرد. اما خیلی زود متوجه شد جنگ فاجعه‌ای تلخ است؛ به همین دلیل از ارتش بیرون آمد و طرفدار سرسخت صلح شد.

دوران طلایی تولستوی با نوشتن دو رمان «جنگ و صلح» و آنا کارنینا همراه شد. بعد از موفقیت بسیار زیاد این دو اثر تولستوی دچار یاس و افسردگی شد. کار به جایی رسید که او کم‌کم به رد کلیسا رسید و آوازه این کار در کشور پیچید. در نهایت کلیسا حکم ارتداد او را صادر کرد. این اتفاقات اما بعد از دو شاهکار ادبی او رخ دادند؛ بنابراین اگر دوست دارید شاهکارهای دوران طلایی او را بخوانید، حتما نگاهی به جنگ و صلح و آنا کارنینا بیندازید. پایان رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!