مجله تاپ‌ناز‌

مصرف دمنوش بابونه برای پیشگیری از دیابت

مصرف دمنوش بابونه برای پیشگیری از دیابت

ماده های ترکیبی در گلبابونه به نام آپیگنین -7-O- گلوکوزید و آپی ژنین که باعث زرد رنگ شدن گل بابونه می شوند می توانند از دیابت پیشگیری کنند و از بالا رفتن قند خون در مبتلایان به دیابت جلوگیری کنند.

تاثیرات بی نظیر بابونه برای درمان و پیشگیری از دیابت

بابونه یک گیاه معطر است که در چمنزارها می تواند رشد کند، گیاه بابون دارای طبعی گرم و خشک است و گل باباونه جوشانده می تواند خیلی از بیماری ها را درمان کند.

محققان طبق تحقیقات متوجه شده اند که مصرف دمنوش بابونه می توانند باعث کنترل و جلوگیری از ابتلای افراد به بیماری دیابت شود.

مصرف باباونه می تواند با تاثیرگذاری بر فرایند هضم و جذب مواد غذایی به ویژه کبوهیدرات ها باعث شود که سطح قند خون کنترل شود.

همین ترکیب گل بابونه که باعث زرد رنگ شدن آن می شود و منحصر بفرد است می تواند فرآیند جذب کربوهیدرات ها را کنترل کند.

 

محققان می گویند که می توانید داروهایی جدید را با استفاده از خواص بابونه تهیه کنند.

البته در سال های گذشته از بابونه بیشتر به دلیل رنگ آن در رنگرزی پارچه استفاده می شد و کمتر به خواص درمانی آن توجهی می شد. اما پژهشگران دریافته اند که این گیاه برای مبارزه با بیماری دیابت بسیار تاثیرگذار است.

 

مصرف دمنوش بابونه برای پیشگیری از دیابت

 خاصیت درمانی رنگ گل بابونه

از زمان های قدیم از بابونه برای سلامت پوست، برطرف کردن بی خوابی و کم خوابی و همچنین ایجاد آرامش استفاده می شد.

دو ماده ترکیبی در گل بابونه به نام های آپیگنین -7-O- گلوکوزید و آپی ژنین که سبب رنگ زرد این گل می شوند اصلی ترین ماده برای درمان بیماری دیابت و پیشگیری از بالا رفتن قند خون در مبتلایان به دیابت نوع دو هستند.

محققان به افرادی که به دیابت مبتلا هستند و افرادی که شاخص قند خون آنها تقریبا بالا است و همچنین افرادی که داری جوش و اکنه زیاد هستند توصیه می کنند که چای بابونه را روزانه مصرف کنند.

 

نحوه مصرف چای بابونه

در این نوشتار به شما نحوه تهیه دمنوش های مختلف بابونه را آموزش می دهیم که برای درمان بیماری های مناسب می باشد.

جالینوس حکیم، قبل از کشف کنین، بابونه را برای تب های نوبه (مالاریا) توصیه می نمود و همچنین برای معالجه دردهای ناشی از ضربات خارجی و تروما، مؤثر می پنداشت. بابونه از نظر طب سنتی ایران گرم و خشک است و از تقویت کننده های تلخ به حساب می آید.

روش تهیه دمنوش بابونه برای درمان بیماری تب و لرز و سردرد:

طرز تهیه: یک قاشق چای‏خوری بابونه را در یک لیوان آب جوش بریزید و روی شعله غیرمستقیم بگذارید. چای بعد از 10 دقیقه، آماده است.

نحوه درست کردن چای بابونه برای درمان زخم معده و ورم معده :

طرز تهیه: بدین منظور روزانه به صورت ناشتا 3 الی 4 قاشق گیاه بابونه را در یک لیوان آب جوش به مدت 10 دقیقه دم کرده و سپس بعد از 15 دقیقه صبحانه را میل نمایید. خوردن چای غلیظ بابونه را به مدت 2 هفته ادامه دهید تا تأثیر بسزای آن را بر معده مشاهده نمایید.

مصرف دمنوش بابونه برای پیشگیری از دیابت

فواید سلامتی دمنوش بابونه برای مقابله سرماخوردگی و آنفلوآنزا:

طرز تهیه: بابونه خشک شده را در یک فنجان بریزید. روی آن آب جوشیده بریزید.اجازه دهید 3 دقیقه بماند تا دم بکشد. می توانید روی آنرا بپوشانید تا زودتر و بهتر دم شود یا اگر از لیوان های مخصوص دمنوش استفاده می کنید درب آن را بگذارید. همچنین می توانید بابونه به تعداد بیشتری در قوری بریزید و پس از آماده شدن در فنجان بریزید.

سپس به کمک چای صاف کن آنرا در فنجان بریزید. بنابه ذائقه تان می توانید مقداری عسل یا آب لیموی تازه داخل آن بریزید. و بعد این دمنوش خوش عطر و پرخاصیت را نوش جان کنید.

طرز تهیه دمنوش بابونه و بهار نارنج:

مواد لازم

بابونه شیرازی یک قاشق مرباخوری

بهارنارنج یک قاشق مرباخوری

آب دو لیوان

روش مصرف

ابتدا آب را جوش آورده و داخل قوری چینی بریزید و مواد را اضافه کرده به مدت 5 تا10 دقیقه با شعله بسیار ملایم دم کنید، پس از اینکه دمنوش کمی حرارت از دست داد، عسل به میزان کافی اضافه و از دمنوش لذت ببرید.

مطالب مشابه را ببینید!