مجله تاپ‌ناز‌

50 واقعیت خواندنی و شگفت انگیز در مورد مرگ و بدن انسان پس از مرگ

مرگ یک حقیقت است که برای همه انسان ها وجود دارد و بلاخره با آن روبرو می شوند اما در مورد مرگ واقعیت های شگفت انگیز و جالب وجود دارد که با شنیدن آنها تعجب خواهید کرد.

50 حقایق جالب و خواندنی در مورد مرگ و بدن پس از مرگ

مرگ یکی از اتفاقات زندگی هر شخصی است. پس در این مورد بد نیست که چند مورد جالب در مورد مرگ و زندگی پس ز آن بدانید، با ما همراه شوید.

دانستنی های جالب در مورد مرگ و واقعیت های شگفت انگیز

1. وعده غذایی که قبل از مرگ می خوریم در عرض 3 روز بدن را از داخل متلاشی می کند. فقط 3 روز بعد از مرگ، انزیم هایی که به تجزیه غذا کمک می کنند، شروع به وردن بدن فرد می کنند.

2. حدود صد و پنجاه هزار نفر در روزز در جهان می میرند.

3. در شهر نیویورک افراد بیشتری خودکشی می کنند تا بمیرند.

4. در طول فرآیند مرگ، حنجره واکنش سرفه را از دست می دهد که باعث تجمع مخاط می شود. این باعث ناله “مرگ”، مانند کسی که در حال مرگ است، می شود.

5. کمی پس از مرگ، مردمک چشم فرد به دلیل از دست دادن فشار خون، صاف خواهد شد.

پس از مرگ، چهره حالت ناراحت به خود می گیرد که به دلیل باز شدن مردمک های چشم است!

6. پس از 1 تا 9 دقیقه بعد از مرگ، مردمک چشم فرد گشاد می شود و چهره شکل ناراحتی به خود می گیرد. این حالت چهره از پتاسیم موجود در گلبول های قرمز خون است که تجزیه می شود. از آنجا که بیشتر مردم با چشم باز می میرند، این فرآیند معمولا به سرعت رخ می دهد، هر چند که می تواند تا 3 ساعت در بعضی از موارد طول بکشد.

7. اشتباهات پزشکی بیش از 7 هزار نفر را در آمریکا در طول سال می کشد.

8.همه ی انسان ها با بیش از 270 استخوان به دنیا می آیند اما با 206 استخوان می میرند.

9.ممکن است 6 ساعت پس از مرگ، ماهیچه های یک فرد به صورت دوره ای منقبض می شوند.

10.در مقایسه با راست دستان، چپ دستان – حداقل 3 سال زودترجان خود را از دست می دهند.

50 واقعیت خواندنی و شگفت انگیز در مورد مرگ و بدن انسان پس از مرگ

11.وقتی فردی می میرد، شنوایی او آخرین حسی است که از دست می دهد.

12.کوسه ها حدود 12 نفر را در سال می کشند. مردم هم حدود 11 و 417 – کوسه را در ساعت می کشند.

13.تخمین زده می شود تعداد افرادی که در جنگ ها کشته شده اند بین 150 تا 1 میلیارد نفر است.

14.ورزش نکردن یکی از دلایل اصلی مرگ های قابل پیش گیری در سراسر جهان است.

هوشیاری مغز تا چند دقیقه پس از مرگ هم ادامه پیدا می کند!

15.ماشین ها حدود 13 میلیون نفر را در سال می کشند.

16. آلودگی هوا بیش از 7 میلیون نفر را در سال می کشد.

17.در طول جنگ جهانی دوم، حدود 80 درصد از همه مردان شوروی که در سال 1923 متولد شده بودند جان خود را از دست دادند.

18.هر دقیقه 300 میلیون سلول در بدن انسان می میرد.

19.مو و ناخن ها پس از مرگ رشد نمی کنند. به نظر می رسد آن ها به عنوان بافت های نرم انگشتان رشد می کنند و پوست سر خشک می شود و از ناخن ها و ریشه های مو رها می شوند

20.بعد از مرگ همه ماهیچه های بدن آرام می گیرند. این منجر به بازشدن مردمک چشم می شود، چشمانی که کمی باز هستند و فک سستی (آن فعالیت ماهیچه ای را برای بستن چشم ها و دهان انجام می دهد).

21.دانشمندان دانشگاه شواهدی یافته اند که هوشیاری حداقل تا چند دقیقه بعد از مرگ ادامه دارد.

50 واقعیت خواندنی و شگفت انگیز در مورد مرگ و بدن انسان پس از مرگ

22.Livor mortis(لاتین ، “رنگ آبی”، “+ مرگ)زمانی روی می دهد که گلبول های قرمز خون در قسمت های پایینی بدن وجود دارند و باعث رنگ بنفش می شوند. پس از حدود 8 ساعت پس از مرگ، الگوهای بنفش تغییر نخواهند کرد، حتی اگر بدن حرکت کند.

23.هنگامی که قلب از تپش باز ایستاد، بدن الگور مورتیس را تجربه می کند، یا “سرمای مرگ”، همانطور که خون سرد می شود، چون دی اکسید کربن ساخته می شود، بیشتر اسیدی می شود. این فرآیند باعث می شود سلول ها باز شوند که باعث خالی شدن آنزیم ها در بدن می شوند.

24.جمود نعشی معمولا حدود 3 تا 4 ساعت پس از مرگ و در 12 ساعت تعیین می شود. بدن پس از 1 تا 5 روز پس از مرگ نرم می شود و در طی این مدت شروع به نمایش جسد برای مراسم تدفین می کند.

25.بیش از 200 جسد در کوه اورست وجود دارد. بدن آن ها به خوبی حفظ شده است که به عنوان نشانگر ردیابی استفاده می شود.

26. 3 تا 5 روز پس از مرگ، پوسیدگی شروع به ایجاد تاول بزرگی بر روی بدن انسان می کند. اگر جسد تا این تاریخ پیدا نشود، برای تماشای مراسم تدفین مناسب نخواهد بود. علاوه بر این، طی این مرحله بعد از مرگ، کف خونی شروع به چکه کردن از بینی و دهان می کند.

27.انسان ها سلول های باکتریایی بیشتری دارند که روی آن زندگی می کنند و در آن تعداد کل سلول هایی که به بافت ها و ارگان ها تعلق دارند. بعد از مرگ مکانیزم دفاعی فرو می افتد و باکتری ها شروع به ضرب و خوردن بدن می کنند.

28.حشرات گوشت فاسد را تغذیه می کنند، مگس ها معمولا اولین حشرات هستند که به بدن مرده می رسند، از قبیل دهان، بینی، چشم ها، مقعد، زخم ها، یا دستگاه تناسلی زن.

29.به جای دیدن مرگ به عنوان نوعی شکست بسیاری از مردم باستانی مانند مصریان باستان بر این باور بودند که مرگ یکی از راهروهای متعدد زندگی است.

30.اعتقاد به metempsychosis در مرگ، باوری است که روح به جسم دیگر منتقل می شود.

31. تخمین زده می شود که حدود 100 میلیارد نفر از زمان حیات انسان های خردمند ، حدود دویست هزار سال پیش مرده اند.

32.آخرین کلمات توماس ادیسون این بود:”آنجا خیلی زیبا است”.

33.تقریبا 99 درصد از همه گونه هایی که در طول تاریخ زندگی کرده اند، به دلیل تغییرات آب و هوایی متعدد و رویدادهای دیگر از این سیاره ناپدید شده اند.

34.براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، علل اصلی مرگ در سراسر جهان عبارتند از بیماری قلبی، سکته، عفونت های تنفسی ، و بیماری های مزمن ریوی. دیگر عوامل اصلی مرگ، اچ آی وی / ایدز، بیماری های اسهال و دیابت می باشند.

35.خون آشام ها، زامبی ها و موجودات دیگر از قبر، منعکس کننده ی نگرانی انسان ها در مورد مرگ هستند.

36.محققان نشان می دهند کسانی که کالری کمتری مصرف می کنند “تا زمانی که کمبود مواد غذایی ندارند “بیشتر از کسانی است که مقادیر بیشتری مواد غذایی مصرف می کنند زنده می مانند .

37.از آنجا که بیماری جانگیر ایدز از سال 1985 آغاز شد، بیش از 22،000،000 میلیون نفر از این بیماری جان خود را از دست دادند. بیشتر از 36،000،000 نفر را در سراسر جهان آلوده میکند، بنابراین انتظار میرود تعداد تلفات افزایش یابد.

50 واقعیت خواندنی و شگفت انگیز در مورد مرگ و بدن انسان پس از مرگ

38.به طور متوسط 21 نفر در ایالات متحده روزانه از نبود اندام های موجود برای پیوند عضو می میرند.

39.در طی مرگ های پر فشار انسان، مانند کسانی که در مکه فوت کردند ، بیشتر مردم بر اثر آسفیکسی فشرده جان باختند.

40.تخمین زده شده است که مالاریا مسئول نیمی از مرگ و میر افراد است.

41.در سال 1918، ویروس آنفولانزا بین 21،000،000 و 50،000،000 نفر را کشت، و آن را مرگبار ترین ویروس در تاریخ بشری ساخت

42.بین سالهای 1347-1352 در طوفان بوبونی حدود 75،000،000،00نفر در سراسر جهان کشته شدند، که 1/3 کل جمعیت اروپا است

43.هر ساله، تصادفات 1.2 میلیون نفر را در سراسر جهان می کشد، علاوه بر 140،000 مجروح و 15،000 نفر که برای کل زندگی معلول می شوند.

44.حلق آویز کردن روشی رایج خودکشی در اکثر نقاط جهان است.

45.اگر ایالات متحده در خاور میانه باشد، دومین نرخ تلفات با اسلحه، بیش از لیبی، مصر، سودان و اسرائیل را خواهد داشت.

46.هر روز، حدود 29،000 کودک به خاطر فقر می میرند.

47.کمک مالی یا پزشکی به مرگ در واشنگتن، اورگون، کالیفرنیا، ورمونت و مونتانا قانونی است.

48.مرگبارترین جنگ در تاریخ، جنگ (1943 – 1942)بین آلمان نازی و اتحاد جماهیر شوروی است. کل تلفات در مجموع 1،971،000 نفر بوده است.

49.حدود 830 زن روزانه براثر بارداری یا مشکلات مربوط به زایمان در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند. بسیاری از این مرگ ها در کشورهای در حال توسعه رخ می دهند و به احتمال زیاد می توان از آن ها جلوگیری کرد.

بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

احساس مرگ در افراد مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد. بنابراین در ابتدا فرض می‌کنیم که فرد به حالت طبیعی مرده و روح او از بدن خارج می‌شود. نکته اساسی و قابل اهمیت این است که چیزی به نام «لحظه مرگ» وجود ندارد؛ چرا که مرگ یک فرآیند به شمار می‌رود که هنوز قسمت‌های بسیاری از آن به صورت ناشناخته باقی مانده است. با این حال مرگ را می‌توان در ۲ مرحله تعریف کرد.

تجربه نزدیک به مرگ یا «مرگ بالینی» یک تجربه شخصی است که احساساتی همچون خروج از بدن، احساس شناور بودن، سکوت مطلق، حس امنیت، دیدن تونل، دیدن نور و … را برای فرد در پی دارد. مرگ بالینی زمانی رخ می‌دهد که ضربان قلب و یا وضعیت تنفس یا گردش خون در بدنتان متوقف شود. در این حالت سلول‌های بدن شما بین ۴ الی ۶ دقیقه دوام می‌آورند تا در نهایت «مرگ بیولوژیکی» رخ دهد. در این زمان سلول‌های مغز شروع به مردن کرده و با ورود به مرحله دوم، احیای فرد غیرممکن می‌شود.

تا اینجای کار ما از معنا و مفهوم واقعی مرگ اطلاع حاصل کردیم. اما بهتر است خود را از همین حوزه دور نکنیم؛ به این دلیل که هنوز جزئیات دیگری از این موضوع نیاز به توضیح دارند. به گفته جیمز هالنبک (James Hallenbeck) به عنوان یک متخصص مراقبت تسکینی در دانشگاه استنفورد (Stanford University)، آخرین لحظات زندگی شما بر روی زمین «مرگ پیش رو» نام دارد. در این دوره شما به سرعت از خواسته‌های طبیعی خود دست کشیده و بسیاری از حواس خود را از دست می‌دهید. از جمله این علائم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم گرسنگی و تشنگی
  • از دست دادن توانایی تکلم
  • کاهش توانایی بینایی
  • ضعف شنیداری
  • عدم توانایی استفاده از حس لامسه

از سایر عوارض جانبی می‌توان به مواردی همچون: ضعف تنفس، افسردگی، اضطراب، خستگی شدید، سردرگمی روانی (به علت کمبود اکسیژن)، یبوست یا بی‌اختیاری و تهوع اشاره کرد. در چنین حالتی، مغز شما فعالیت کمتری را برای نجات انجام می‌دهد. حتی پوست بدن در چنین حالت علائم مرگ را از خود نشان می‌دهد. این علائم شامل سردی قابل توجه و تغییر رنگ پوست به خاکستری مایل به سبز و حتی لکه‌دار شدن پوست است.

به زودی حتی سرفه کردن و یا غذا خوردن نیز برای فرد غیرممکن شده و هربار تنفس او منجر به تولید صدایی از گلو می‌شود. این در حالی است که پزشکان می‌گویند این صدا آسیب‌های فردی را در پی ندارد؛ هرچقدر هم که این صدا برای اطرافیان آزاردهنده باشد. با این وجود پزشکان به طور دقیق نمی‌توانند میزان درد تحمل شده توسط فرد رو به مرگ را تعیین کنند. بدیهی است که زنده زنده سوزانده شدن و یا مرگ بر اثر اصابت گلوله، راه‌های دردناکی هستند.

اما وقتی صحبت از مرگ طبیعی فرد باشد، تعیین میزان درد و یا اجساس مرگ امری بسیار دشوار است. درد شما معمولا توسط متخصصین مراقبت‌های پزشکی مدیریت می‌شود و احتمالا در ساعات پایانی آگاهی خود را از دست می‌دهید، بدین جهت ممکن است احساس مرگ به هیچ وجه دردناک نباشد!

هنگامی که روح از کالبد جدا می‌شود، آخرین بقایای آگاهی موجود در مغز نیز از بین می‌روند. این بدان معناست که مغز شما دیگر نمی‌تواند بدن‌تان را تحت کنترل خود نگه دارد. از این جهت ممکن است کنترل ادرار و یا مدفوع خود را نیز از دست بدهید. با تمامی این تفاسیر همچنان افراد تصور می‌کنند که مرگ یک پدیده بسیار ترسناک و ناراحت کننده است، اما به نظر می‌رسد که مغز انسان با اجرای چند ترفند از شدت این درد می‌کاهد.

مطالب مشابه را ببینید!