مجله تاپ‌ناز‌

روش های رفع گودی کاسه چشم برای زیباتر کردن چهره و چشمان

در این مطلب 5 روش خانگی برای رفع گودی چشم را به شما معرفی می کنم که با استفاده از این روش ها می توانید بدون دادن هزینه گودی کاسه چشم خود را کمتر کنید و یا از بین ببرید.

یکی از مشکلات شایع بین خانم ها و آقایان گودی کاسه چشم است و بروز این مشکل به سن خاصی محدود نمیشود و گودی کاسه چشم بیشتر به دلایل ارثی و ژنتیکی بوجود می آید. برای رفع کردن گودی کاسه چشم درمان های خانگی خوبی وجود دارد که شما می توانید به کمک این درمان ها سیاهی و گودی موجود در کاسه چشم خود را از بین ببرید.

گودی کاسه چشم

روند درمان سیاهی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم کمی طولانی است و در بعضی از مواقع ممکن است این گودی ها و سیاهی های به صورت کامل از بین نروند. ایجاد گودی کاسه چشم به عوامل زیادی ربط دارد :

 1. افزایش سن
 2. عوامل وراثتی
 3. از بین رفتن چربی های زیر پوستی
 4. مبتلا شدن به برخی از بیماری ها
 5. کم شدن آب بدن
 6. مصرف برخی از داروها
 7. کم خوابی و …

گودی کاسه چشم

روشهایی برای رفع گودی کاسه چشم

برای رفع کردن گودی کاسه چشم باید از این روش های خانگی و طبیعی استفاده کنید که خیلی زود شما را به نتیجه دلخواه می رسانند.

گودی کاسه چشم

 • داشتن خواب شبانه کافی
 • ترک سیگار و مواد مخدر
 • درمان آلرژی
 • درمان گرفتگی بینی
 • خوردن و آشامیدن مواد غذایی و مایعات سالم
 • ریلکس بودن
 • نوشیدن آب زیاد
 • از مالیدن زیاد چشم ها خودداری کنید.

گودی کاسه چشم

چند روش خانگی برای درمان گودی کاسه چشم

۱. خیار 

خیار را به صورت حلقه حلقه کنید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود سپس خیار را روی چشم ها و گودی کاسه چشم به مدت 10 تا 15 دقیقه حرارت دهید.

گودی کاسه چشم

۲. چای کیسه ای و یخ 

یک عدد چای کیسه ای مرطوب و خنک را در صبج به مدت 10 تا 15 دقیقه روی چشم و گودی کاسه چشم قرار دهید همچنین می توانید تکه ای یخ را در پارچه بپیچید و روی چشم و گودی چشم قرار دهید.

گودی کاسه چشم

۳. نمک 

دو استکان آب نمک را با ۱/۴ قاشق چای خوری نمک دریا در ظرفی مناسب بریزید و با یکدیگر ترکیب کنید و سپس محلول نمک را درون یکی از سوراخ های بینی خود بریزید و سعی کنید از سوراخ دیگر بینی این محلول را خارج کنید.

گودی کاسه چشم

۴. سیب زمینی 

سیب زمینی یکی از مواد طبیعی است که باعث رفع گودی کاسه چشم می شود. یک عدد سیب زمینی را خوب بشویید و تکه تکه کنید سپس برش های سیب زمینی را درون مخلوط کن بریزید و با کمک گوشت کوب برش هی سیب زمینی را له کنید. دراز بکشید و کمی از سیب زمینی را روی چشم ها بسته و زیر چشم هایتان بزنید و بعد از 30 دقیقه مکث سیب زمینی له شده را از قسمت های زیر و روی چشم خود بردارید سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید.

گودی کاسه چشم

۵. قاشق سرد 

2 عدد قاشق را درون فریزر بگذارید تا خنک شود سپس در هنگام صبح قاشق ه از درون فریزر خارج کنید و بعد از خیس کردن صورت خود قاشق ها را تا زمان گرم شدن روی چشم ها و گودی کاسه چشم قرار دهید.

 

گودی کاسه چشم

گودی کاسه چشم

 

مطالب مشابه را ببینید!