مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه ساق مرغ را با سبزیجات غذایی بسیار خوشمزه

طرز تهیه ساق مرغ را با سبزیجات غذایی بسیار خوشمزه

طرز تهیه ساق مرغ با سبزیجات

در فصل بهار که انواع سبزیجات تازه در دسترس است باید غذاهای خاص درست کنیم. سبزیجات فیبر کافی و مواد مغذی دارند و کالری بالایی ندارند. دستور غذایی امروز هم سبزیجات تازه دارد و هم ساق مرغ دارد که پروتئین بالایی دارد. آنچه که به غذای امروز ما طعم می دهد و آن را خوشمزه تر می کند هم سرشار از مود مغذی و انتی اکسیدان ها است و بدون اضافه کردن نمک و قند می توانید غذایی لذیذ داشته باشید.

در ادامه طرز تهیه غذای خوشمزه و سالم ساق مرغ با سبزیجات را آموزش داده ایم.

مواد لازم ساق مرغ :

روغن زیتون یک قاشق غذاخوری / ساق مرغ با استخوان 4 عدد / نم یک دوم قاشق چایخوری / فلفل سیاه یک چهارم قاشق چای خوری / سیب زمینی کوچک یک فنجان / مارچوبه ی و یک دوم فنجان / خودفرنگی یک چهارم فنجان / ترخون تازه و خرد شده به مقدار لازم

*سیب زمینی کوچک که از وسط دو نیم شده باشد
مارچوبه که به قطعات 4 سانتی تقسیم شده باشد
مواد لازم برای موسیر سرکه ای:
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری / سرکه انگور یک قاشق غذاخوری / موسیر خرد شده یک قاشق غذاخوری / سس خردل یک قاشق غذاخوری / نمک یک چارم غذاخوری / فلفل سیاه یک چهارم قاشق غذاخوری

دستور پخت ران مرغ 

دمای فر را روی 400 درجه فارنهایت قرار می دهیم. ماهی تابه را روی حرارت متوسط می گذاریم. به ساق های مرغ نمک و فلفل می زنیم. ساق ها را از سمت پوستشان در روغن داغ قرار می دهیم و سپس تا هنگامی که پوستشان طلایی رنگ شد می گذاریم بپزند در حدود 10 دقیقه. ساق را برگردانید و سمت دیگر را بپزید و در حدود 5 دقیقه. ساق مرغ ها را به یک بشاقب منتقل کنید.

سیب زمینی ها را درون ماهی تابه اضافه کنید و تکانشان بدهید تا با روغن ماهی تابه چرب بشوند. مرغ ها را باز به ماهی تابه برگردانید. ماهی تابه را حالا به فری که گرم شده است قرار دهید و بگذارید بماند تا هنگامی که سیب زمینی تقریبا بپزند و در حدود 15 دقیقه بگذارید بماند. نخود فرنگی و مارچوبه را اضافه کنید و خوب همشان بزنید تا چرب شوند. بگذارید حدود 4 دقیقه در فر بمانند.

آماده کردن موسیر سرکه ای 

سرکه انگور، روغن، موسیر، خردل، نمک و فلفل را در یک کاسه بهم بزنید. ترکیب بدست آمده را بر روی سبزیجات و مرغ ها بریزید. سپس روی روغن هود کمی ترخون بریزید و سریع سرو کنید.

مطالب مشابه را ببینید!