مجله تاپ‌ناز‌

چگونه ابروهای خالی را پر کنیم؟

چگونه ابروهای خالی را پر کنیم؟

نحوه پر کردن ابروهای خالی

مدل ابروی مد شده در سال جدید، ابروهای پر و نامنظم است. به همین دلیل در این نوشتار شما را با روش های جدید اکستنشن ابرو که طرفداران زیادی دارد و در آرایشگاه ها انجام می شود، آشنا می کنیم.داشتن ابروهای پر و همچنین پهن، صورت را کمی جوان تر نشان می دهد و همچنین چشمان شما را درشت تر نشان می دهد به همین دلیل خیلی از خانمها به این نوع مدل ابرو علاقه دارند. برای داشتن ابروهایی زیبا به خصوص اگر ابروهای خالی و کم پشتی دارید، باید به نکاتی توجه داشته باشید.

 

از محصول مناسب استفاده کنید 

اگر می خواهید خط ابرو بکشید با از مداد ابروی مناسب استفاده کنید. در انتخاب مداد ابرو باید دقت کنید که رنگ آن نیم درجه از ابروی شما تیره تر باشد و در عین پوشش دادن تمام ابرو رنگ چشمان شما را بهتر نشان دهد. خط ابرو را دوباره بکشید.خط ابرو را کمی بالاتر از خط واقعی ابرو بکشید تا پرپشت تر دیده شود و در آخر با انگشتتان این خطوط را محو کنید.

اگر ابروی شما تو خالی است یا موهای ابروهای شما خیلی ناز هستند از ژل ابرو استفاده کنید تا ابروهایتان پرتر به نظر برسند و موهای ابرو ضخامت پیدا کنند.

اگر ابروهای شما بیش از حد خالی شده است می توانید از تاتوی ابرو یا هاشور ابرو به سلیقه خودتان استفاده کنید. سالی یکبار می توانید تاتوی ابرو را روتوش کنید.

اگر ابروهای شما نازک است و می خواهید که کمی آن را پر رنگ و پر پشت تر جلوه دهید می توانید از ریمل ابرو استفاده کنید. ریمل را همرنگ ابروی خود انتخاب کنید. اگر بین دو رنگ هم شک دارید می توانید رنگ تیره تر را انتخاب کنید.

رنگ ابروی مناسب انتخاب کنید. در بهترین حالت، رنگ ابروها باید با رنگ ریشه موها یکی باشد. اگر نمی‌دانید باید از کدام مداد یا سایه چشم استفاده کنید، همیشه رنگ روشن‌تر را انتخاب کنید.

 

متناسب با صورتتان به ابرو مدل دهید 

بهترین فرم ابرو برای صورت های استخوانی و گرد، خط ابروی به شکل 8 است و برعکس آن برای صورت های کشیده با خط ابروی منحنی تر به دلیل ایجاد تضاد زیباتر می شوند.

ابرویی که به درستی آرایش شود، چشم را جوان تر و نافذتر نشان می دهد. برای کاهش خطوط صورتتان، تاج ابرو بیشتر از دم آن بالا ببرید.اگر دم ابرو به سمت پایین باشد و قطور باشد باعث می شود چهره ای عبوس و افسرده داشته باشید.

اگر در ابروی شما زخم، سورخ یا عیوب وجود داشته باشید می توانید این قسمت ها را با مداد پر کنید یا از ترکیب رنگ و واکس استفاده کنید. فقط باید دقت کنید که هنگام کار، حتما رنگ را در تمام قسمت های ابرو بکشید تا ابروهای شما حالت طبیعی داشته باشند.

اگر ابروهای شما خیلی کوتاه هستند، باید برای آنها یک دنباله طراحی کنید. برای این کار می توانید ژل ابرو و یک قلموی اریب یا شیبدار کمک بگیرید و دنباله آن را بر اساس شکل اصلی ابرو ترسیم کنید.

در ادامه برای تثبیت رنگ و شکل دنباله طراحی‌شده، از واکس ابرو یا یک برس آغشته به روغن جلا یا حتی از اسپری تثبیت‌کننده استفاده کنید.

افرادی که ابروهای مشکی دارند، از سایه ابرو و مداد ابرو مشکی استفاده نکنند. قهوه‌ای تیره یا خاکستری تیره، حالت طبیعی‌تری به ابروها خواهد داد.

 

از ترفندهای حرفه‌ای آرایشگرها استفاده کنید:

1.  زیر ابروها کرم‌پودر و سایه روشن بزنید و با انگشتتان آن را پخش کنید.

2.  با مداد، خط بالای ابرو را بکشید.

3.  ابروها را به سمت بالا شانه کنید.

4.  قسمت‌های کم‌پشت ابروهایتان را با همان مداد پر کنید.

5. آرایش را ثابت کرده و ابروها را با ریمل رنگی مرتب کنید.

 

ژل‌های اکستنشن کره‌ای 

اگر اهل گشت زدن در وب و شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های فروش محصولات زیبایی باشید حتما تبلیغاتی را در مورد ژل‌های کره‌ای ابرو که محصولی جدید برای اکستنشن ابروست، دیده‌اید. با این محصول جدید دیگر نیازی نیست ابروهایتان را برای پهن و پرپشت نشان دادن تاتو کنید یا از مداد ابرو استفاده کنید. کافی است فرچه را در ظرفی که پر از فیبرهای سنتتیک و ژل مخصوص است فروکنید و روی ابرویتان بکشید تا ابروی شما با ظاهری کاملا طبیعی پر به نظر برسد. البته تنها مشکلی که فعلا به آن اشاره شده رنگ تیره این فیبرهاست. پس اگر ابروهای روشنی دارید این نوع اکستنشن مناسب شما نیست.

 

اکستنشن ابرو 

بعد از اکستنشن مو و مژه، اکستنشن ابرو هم یکی از رایج‌ترین مد‌های پرطرفدار امسال است. نحوه کار مشابه مژه است، با این تفاوت که ابتدا پوست زیر ابرو را باید کاملا تمیز کرد و سلول‌های پوستی مرده را برداشت تا دوام و ماندگاری اکستنشن بالا برود. ابروها با چسب مخصوص بی‌رنگ لابلای ابروهای واقعی قرار می‌گیرند و آرایشگر فرم آنها را مطابق با مدل درخواستی مشتری تنظیم می‌کند.

 

این نوع اکستنشن حالتی پر و طبیعی به ابرو می‌دهد اما هر دو هفته یکبار باید برای اصلاح و شارژ مجدد نزد متخصص بروید.

 

در ضمن استفاده از سونا یا پاک‌کننده‌های آرایشی روغنی ممنوع است و اگر اهل دستکاری ابروها و کندن آنها هستید، بهتر است اصلا سراغ این روش نروید. در ضمن تاکید می‌کنیم مانند اکستنشن مو و مژه، اکستنشن ابرو هم از نظر متخصصان پوست روش تاییدشده‌ای نیست و می‌تواند درنهایت به ریزش ابروهای واقعی شما ختم شود. پس قبل از اینکه تصمیم بگیرید خوب فکر کنید و جوانب را بسنجید.

 

5 نکته ساده برای داشتن ابروهایی پرپشت‌تر 

1. از مرطوب‌کننده استفاده کنید تا ابروهایی شاداب‌تر داشته باشید.

2. تا می‌توانید از برداشتن ابرو با موچین یا موم بپرهیزید. فراموش نکنید گاهی تا 6 ماه باید صبر کنید تا ابروی برداشته‌شده دربیاید و به اندازه مناسب برسد.

3. رژیم غذایی در مورد ابروها هم حائز اهمیت است. مواد غذایی دارای امگا3، آهن، روی و ویتامین C مانند ماهی، آووکادو، انبه، روغن زیتون، اسفناج و گردو برای رشد ابروهای سالم ضروری هستند، پس از آنها غافل نشوید.

4. لایه‌برداری اینجا هم موثر است. با برس مخصوص ابرو حداقل 2 یا 3 بار در هفته ابروهای خود را برای رشد موهای آن یا به عبارت دیگر در جهت خواب ابروها برس بکشید.

5. سرم مخصوص ابروها هم در برخی موارد می‌تواند کمک‌کننده باشد.


» همچنین بخوانید :

پنج اشتباه در آرایش ابرو

هنگام برداشتن ابرو و آرایش ابرو به این نکات توجه کنید

آرایش ابرو با آکوا و برس

مطالب مشابه را ببینید!