اگر زبان را تمیز نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

اگر زبان را تمیز نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

دلیل بیماری ها و عفونت های مختلف میکروب، ویروس و باکتری های مختلف است که به دلیل رعایت نکردن بهداشت ایجاد می شود. بی توجه بودن به تمیز کردن زبان ممکن است عوارضی در پی داشته باشد.

اگر زبان به طور منظم تمیز نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

گفته می شود باید روزی 3 بار دندان ها را مسواک زد تا سلامت دندان ها و کل بدن تضمین شود، که خیلی از افراد مسواک می زنند ولی به زبان توجهی ندارند. اگر زبان تمیز نشود چه اتفاقی می افتد؟

کارشناسان پیشنهاد می کنند هنگامی که دندان ها را تمیز می کنید یکباره زبان را هم پاک کنیم تمیز نکردن زبان باعث بروز مشکلاتی به خصوص در خانم های باردار و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در سلامتی می شود.

باکتری روی زبان های کثیف رشد می کند و باعث مشکل کوچکی مثل تنفس های بدبو تا مشکلات جدی مثل عفونت می شود.
اگر زبان را تمیز نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

مشکلات بی توجه بودن به تمیز کردن زبان

چه اتفاقی می افتد اگر زبان را به طور منظم پاک نکنیم؟

 بوی بد دهان و تنفس :تنفس های بدبو چیزی نیست اما بسیار آزاردهنده و شرمنده کننده است اگر تنفس های بدبو دارید نحوه مراقبت دهان و دندان تان را بازبینی کنید ، تمیز کردن زبان از رشد باکتری و ایجاد بوی بد جلوگیری می کند.
بیماری لثه : تمیز نکردن زبان باعث بیماری لثه هم می شود ، عفونت های باکتریایی زبان روی لثه تأثیر می گذارند که باعث قرمزی تورم و خونریزی لثه می شود.
از دست دادن دندان : بسیار عجیب است اگر زبان را به خوبی تمیز نکنید و زبانی آلوده داشته باشید شانس عفونت بیشتر می شود و باعث مشکلات جدی مثل از دست دادن دندان می شود.
از کار افتادن حس چشایی : آیا هنگام غذا خوردن احساس می کنید مزه غذا را متوجه نمی شوید؟ اگر زبان را تمیز نکنید به تدریج باعث می شود باکتری ها قارچ ها و پوست های مرده روی زبان را بپوشاند
تغییر رنگ : آیا متوجه هاله سفیدی روی زبانتان شده اید؟اگر عفونت های قارچی روی زبان باشد نشانه ی آن به مشکل هاله ی سفید بروز پیدا می کند.
موه های سیاه زبان : این موها نتیجه مرحله ی تمیز نکردن زبان در طولانی مدت است در حقیقت هیچ موی رویی روی زبان نیست اما این طور بنظر می آید.

تمیز نکردن زبان و بی توجهی به بهداشت دهان و عاقبت آن

مطالب مشابه را ببینید!